PDA

View Full Version : سوال: ارتباط کلاینت / سرور بر پایه اتصال vpn

Sal_64
یک شنبه 06 مرداد 1392, 22:33 عصر
سلام
توضیحات : تقریبا 100 کلاینت که قراره به یک سرور مرتبط باشن و اطلاعاتی ثبت و واکشی کنند
حجم اطلاعات اونقدها زیاد نیست

کلاینت و سروری که بر پایه اتصال vpn به هم متصل هستند ،برای طراحی نرم افزار واسط بهترین شیوه ارتباط چیه؟
آیا سوکت پروگرامینگ مناسبه؟

Sal_64
دوشنبه 07 مرداد 1392, 10:04 صبح
مشتاقانه منتظر نظرات دوستان هستم

mehrdad1991h
دوشنبه 07 مرداد 1392, 10:29 صبح
به نظر من برای کار شما سوکت بهترین انتخابه.....
برای استفاده از ارتباط VPN ممکنه با مشکل مواجه بشید سر همین اختلالات ایجاد شده از طرف مخابرات و.....
ولی روش کارش به این صورته که اول یک نتورک اینترفیس در سیستم کلاینت باید ایجاد کنی و بعد از طریق کانکشنی که خودت میسازی به اینترفیسی که ایجاد کردی وصل میشی و از اون طریق به سرور متصل میشی (روند کلی گفتم) (برای اطلاعات بیشتر میتونی از نمونه و سورس های اوپن وی پی ان استفاده کنی)

ولی بهترین انتخاب ( در این مورد / به نظر من ) همون سوکت هستش.....

Sal_64
دوشنبه 07 مرداد 1392, 11:14 صبح
به نظر من برای کار شما سوکت بهترین انتخابه.....
برای استفاده از ارتباط VPN ممکنه با مشکل مواجه بشید سر همین اختلالات ایجاد شده از طرف مخابرات و.....
ولی روش کارش به این صورته که اول یک نتورک اینترفیس در سیستم کلاینت باید ایجاد کنی و بعد از طریق کانکشنی که خودت میسازی به اینترفیسی که ایجاد کردی وصل میشی و از اون طریق به سرور متصل میشی (روند کلی گفتم) (برای اطلاعات بیشتر میتونی از نمونه و سورس های اوپن وی پی ان استفاده کنی)

ولی بهترین انتخاب ( در این مورد / به نظر من ) همون سوکت هستش.....
ارتباط ار طریق مخابرات تضمین شده
ببنید بانک داده sql و برنامه ای هم در سمت سرور طراحی میکنم که کلاینتها بهش متصل شن و از طریق اون بتونن با بانک داده رد و بدل کنن
سوال اینه : آیا 100 ارتباط همزمان ، باعث زمینگیر شدن برنامه سمت سرور نمیشه؟(برنامه سمت سرور به چه فناوریهایی مجهز کنم)

mehrdad1991h
دوشنبه 07 مرداد 1392, 13:30 عصر
ارتباط ار طریق مخابرات تضمین شده
ببنید بانک داده sql و برنامه ای هم در سمت سرور طراحی میکنم که کلاینتها بهش متصل شن و از طریق اون بتونن با بانک داده رد و بدل کنن
سوال اینه : آیا 100 ارتباط همزمان ، باعث زمینگیر شدن برنامه سمت سرور نمیشه؟(برنامه سمت سرور به چه فناوریهایی مجهز کنم)

سمت سرور امکانات سخت افزاریت چیه ؟
مثلا میگم اگه یه وی پی اس با رم 256 داری خوب مثلما کم میاره.....
ولی در صورتی که یه سرور درست حسابی داشته باشی 100 تا ارتباط همزمان همچین چیز زیادی نیست که برنامه و سرور را دان کنه.... فقط تو کد نویسی باید یکم رعایت کنی اصولی بنویسی از زیاده کاری پرهیز کنی (برای افزایش سرعت) وگرنه 100 ارتباط چیزی نیست که باعث کم اوردن سرور و دان شدن بشه....
البته باید از نخ نویسی و اینا هم استفاده کنی به کاربرات اولویت بدی و در کل جوری بنویسی که هنگامی که تغییر در بانک داده میشه همزمان 2 نفر تغییری ندن به ترتیب تغییرات مد نظر با توجه به الویتی چیزی اعمال بشه که مشکل پیش نیاد...(میگیری منظورما...؟؟؟)
و نهایتا نظر من اینه که در برنامه ات سعی کن از linq استفاده کنی که سرعت کارت هم بیشتر بشه... مطمئن هم باش مشکلی پیش نمیاد...

Sal_64
دوشنبه 07 مرداد 1392, 14:30 عصر
سمت سرور امکانات سخت افزاریت چیه ؟
مثلا میگم اگه یه وی پی اس با رم 256 داری خوب مثلما کم میاره.....
ولی در صورتی که یه سرور درست حسابی داشته باشی 100 تا ارتباط همزمان همچین چیز زیادی نیست که برنامه و سرور را دان کنه.... فقط تو کد نویسی باید یکم رعایت کنی اصولی بنویسی از زیاده کاری پرهیز کنی (برای افزایش سرعت) وگرنه 100 ارتباط چیزی نیست که باعث کم اوردن سرور و دان شدن بشه....
البته باید از نخ نویسی و اینا هم استفاده کنی به کاربرات اولویت بدی و در کل جوری بنویسی که هنگامی که تغییر در بانک داده میشه همزمان 2 نفر تغییری ندن به ترتیب تغییرات مد نظر با توجه به الویتی چیزی اعمال بشه که مشکل پیش نیاد...(میگیری منظورما...؟؟؟)
و نهایتا نظر من اینه که در برنامه ات سعی کن از linq استفاده کنی که سرعت کارت هم بیشتر بشه... مطمئن هم باش مشکلی پیش نمیاد...

امکانات سحت افزاری سرور کاملا به روز ، بیشتر سوال من در مورد نوع کد نویسی بود (بهترین شیوه)
بله خب برای هر کلاینت که درخواست اتصال میده قاعدتا باید ترد جداگانه ای ایجاد شه ، درست میگم؟
اون بحث همزمانی در درج و یا ویرایش داده ها مگه sql خودش نباید مدیریتش کنه؟
به شخصه علاقه ای به linq ندارم (http://barnamenevis.org/showthread.php?407784-%DA%86%D8%B1%D8%A7-ado-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%AE-%D8%B4%D8%AF%D9%87-!&p=1815640#post1815640)

mehrdad1991h
سه شنبه 08 مرداد 1392, 00:07 صبح
امکانات سحت افزاری سرور کاملا به روز ، بیشتر سوال من در مورد نوع کد نویسی بود (بهترین شیوه)
بله خب برای هر کلاینت که درخواست اتصال میده قاعدتا باید ترد جداگانه ای ایجاد شه ، درست میگم؟
اون بحث همزمانی در درج و یا ویرایش داده ها مگه sql خودش نباید مدیریتش کنه؟
به شخصه علاقه ای به linq ندارم (http://barnamenevis.org/showthread.php?407784-%DA%86%D8%B1%D8%A7-ado-%D8%AF%DB%8C%DA%AF%D9%87-%D8%A7%D8%AE-%D8%B4%D8%AF%D9%87-!&p=1815640#post1815640)

برای نوع کد نویسی من چیز خاصی مد نظرم نیست امیدوارم بقیه اگر چیز خاصی مد نظرشون هست بهتون بگویند ولی هر جوری بنویسی هیچ مشکلی پیش نمیادا حتما نیاز نیست وقت بزاری ببینی چجوری بنویسی بهتره ها ولی خوب اگه واقعا احساس میکنی ممکنه مزیتی داشته باشه یا تعداد درخواست ها خیلی بالاتر بره یا یا یا.... باز ببین چه روشی بهتره...
قسمتی هم در جواب من مد نظر دارید درسته ولی ببینید برای من مشکل ساز میشد اگر همزمان 2 تا کارر میمدن یکی از اطلاعات را تغییری درش ایجاد میکردن کلا همه چی قاطی پاطی میشد نمیدونم چجوری بود خلاصه که خودم مدیریتشون میکردم که همزمان نرن سراغ یک کار
مثلا یوزر قبلی میمد یه سطر را پاک میکرد یوزر بعدی سطر پاک شده را میخواست تغییرش بده....

و اما linq
اقا به نظر من شما اشتباه میکنی
در برنامه من نمیگم فقط linq باشه ولی خوب ببین بعضی جاها واقعا در افزایش سرعت بدرد میخوره
وقتی میتونی یه کاری را با سرعت بیشتری انجام بدی چرا به روش معمولی انجامش بدیم و سرعت کار را کم کنیم ؟

امیدوارم موفق باشی
اگر کمکی بهتون نشد عذر خواهی میکنم سعی کردم اطلاعاتی که دارم در اختیارتون بزارم هرچند کم یا ناقص یا شاید اشتباه هایی که متوجهشون نبوده ام..
موفق باشید

Sal_64
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 10:26 صبح
سلام

آیا بهترین روش تشخیص اتصال به سرور پینگ کردنش؟
آیا پینگ روی سرور سرباری داره؟
اگر هر 100 کلاینت همزمان هر چند ثانیه یکبار سرور پینگ کنن ، مشکلی بوجود میاد؟

سرور با چه شیوه ای از متصل بودن کلاینها بهش مطمئن بشه؟

joker
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 14:36 عصر
سلام
توضیحات : تقریبا 100 کلاینت که قراره به یک سرور مرتبط باشن و اطلاعاتی ثبت و واکشی کنند
حجم اطلاعات اونقدها زیاد نیست

کلاینت و سروری که بر پایه اتصال vpn به هم متصل هستند ،برای طراحی نرم افزار واسط بهترین شیوه ارتباط چیه؟
آیا سوکت پروگرامینگ مناسبه؟

با 100 تا كلاينت مشكلي نبايد داشته باشي .... راحت برنامه ت را بنويس ... فقط كدهات را بهينه كن كه مثلا يك سرچ يه كاربر روي سرور ميزنه بار سنگيني روي خود مثلا mssql نزاره.
و الا در مورد ارتباطات مشكلي نداري. با هرچيزي كه كلاينت ، سرور را ببينه كارت راه مي افته.