PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل در دیتابیس پیشفرض مربوط به کاربران در ویژوال

mor_zia
دوشنبه 07 مرداد 1392, 01:18 صبح
سلام
من تو سایتی که طراحی کردم، یک دیتابیس sqlexpress درست کردم که یک سری اطلاعات رو توش ذخیره می کنم
برای درست کردن ورود کاربران از سیستم membership خود asp.net استفاده کردم که خودش یک دیستابیس دیگه به وبسایتم اضافه کرد
تا اینجا هیچ مشکلی نیست و همه چی بدرستی کار میکنه
حالا من میخوام دیتابیسی که خودم به اسم database.mdf درست کردم و از طریق dataset کلی query درست کردم ، رو انتقال بدم داخل همون دیتابیس پیش فرض با اسم ASPNETDB.MDF ، چون روش خاصی پیدا نکردم، خودم بصورت دستی همه جدولهای مروطه رو مجددا در این دیتابیس درست کردم
حالا وقتی سایت رو اجرا می کنم پیغام خطای زیر رو بهم میده . ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنماییم کنه
108069
http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

fakhravari
دوشنبه 07 مرداد 1392, 11:02 صبح
شما باید از دیتابیس اسکریپت بگیری و در aspnet اجرا کنی.

mor_zia
دوشنبه 07 مرداد 1392, 11:54 صبح
شما باید از دیتابیس اسکریپت بگیری و در aspnet اجرا کنی.
سلام
من چون آشنایی ندارم می تونی بیشتر برام توضیح بدی .
یا اگه برای اجرا کردنش کدی وجود داره بهم بگی
من management studio هم دارم
ولی دقیقا نمی دونم چطور باید اسکریپت بگیرم و چطور تو aspnet اجرا کنم
آیا با اینکار dataset ای که از قبل روی Database داشتم روی دیتابیس جدید هم کار می کنه یا باید تغییرش بدم

alireza.tofigh
دوشنبه 07 مرداد 1392, 12:25 عصر
دوست من خیلی خودتو اذیت کردی...
از همون اول که دیتابیس خودت به اسم database.mdf را ایجاد کردی بعدش با یه کامند می تونستی کاری کنی که membership از همین دیتابیس استفاده کنه و جدول ها و تمام sp ها رو تو همین بسازه
واسه این کار visual Studio Command Prompt را اجرا کن و دستور aspnet_regsql.exe را اجرا کن و دیتابیس مورد نظر را انتخاب کن
فقط همین!

mor_zia
دوشنبه 07 مرداد 1392, 13:04 عصر
دوست من خیلی خودتو اذیت کردی...
از همون اول که دیتابیس خودت به اسم database.mdf را ایجاد کردی بعدش با یه کامند می تونستی کاری کنی که membership از همین دیتابیس استفاده کنه و جدول ها و تمام sp ها رو تو همین بسازه
واسه این کار visual Studio Command Prompt را اجرا کن و دستور aspnet_regsql.exe را اجرا کن و دیتابیس مورد نظر را انتخاب کن
فقط همین!

دوست عزیز مرسی از راهنماییت
من اینکارو کردم، ولی تو لیست دیتابیسهایی که به من نشون میده (master, model , msdb , tempdb) ، اسم دیتابیس خودمو که تعریف کردم نشون نمیده. یکبار هم رفتم تو management studio اونجا که دیتابیسمو attach کردم. بعد رفتم تو aspnet_regsql.exe حالا اون دیتابیس attach شده رو هم نشون میده.
وقتی مراحل رو ادامه می دم و میرم تو ویژوال استادیو، موقع کانکت شدن به دیتابیس خطا زیر رو میده:
108096
.اگه بتونی کمکم کنی لطف بزرگی کردی. مرسی

alireza.tofigh
سه شنبه 08 مرداد 1392, 11:36 صبح
بعد از اجرای aspnet_regsql.exe تو مرحله select the Server and Database نام Instance که توی اون دیتابیس مورد نظرت قرار داره را درست میدی؟

mor_zia
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:54 عصر
بعد از اجرای aspnet_regsql.exe تو مرحله select the Server and Database نام Instance که توی اون دیتابیس مورد نظرت قرار داره را درست میدی؟
آره درست وارد می کنم. اسم کامپیوترم که تو ویژوال هم تو اسم سرور همینو نشون میده.
ولی باز هم فقط دیتابیسی رو که من تو management studio اتچ کردم رو نشون میده
دیگه موندم که چه کنم