PDA

View Full Version : گفتگو: WPF یا کامپوننت های رایگان زیباسازی؟

maktab
دوشنبه 07 مرداد 1392, 15:32 عصر
سلام. من قصد دارم نرم افزار عمومی طراحی کنم. این نرم افزار قراره بصورت عمده بفروش برسه. در مورد دیزاین آن از دوستان با سابقه میخواستم راهنمایی بگیرم.
من تا الان که برنامه نویسی کردم همچوقت با کامپوننت های آماده برای زیباسازی فرم هام استفاده نکردم و بیشتر اوقات خودم سعی کردم زیبایی در فرم ها را ایجاد کنم. همیشه اعتقاد داشتم این کامپوننت ها ممکن است بعدا باعث سنگینی نرم افزارم بشه بخصوص نرم افزارهایی که بصورت خصوصی نباشند و بعدا دسترسی به آنها برای رفع مشکلات سخت باشه (شاید این دید من اشتباه بشه).
در حال حاظر همان طور که گفتم قراره نرم افزاری طراحی کنم که بعدا بصورت عمومی عرضه بشه و اگر الان تصمیم اشتباهی بگیرم به سختی میتونم به عقب برگردم و مشکلات آن را رفع کنم.
به نظر دوستان بهترین راه زیبایی فرم هام استفاده از قابلیت های WPF هست؟ آنهایی که تجربه کار با آن و کامپوننت های رایگان زیباسازی فرم ها را دارند و اعتقاد دارند کامپوننت ها بهتر هستند لطف کنند و نظر خودشون را بیان کنن.
در مورد WPF هم میخواستم بدونم آیا اگر من از قابلیت های آن استفاده کنم مشکلی در نصب برنامه در سیستم های قدیمی (سیستم های با قطعات نرم افزاری پایین تر - بطور مثال سیستم های شرکتی معمولی) ندارم؟ و این نرم افزار بر روی ویندوز های xp و... بدون مشکل اجرا میشه؟
این را هم بگم که من تا الان با WPF نرم افزار تولید نکردم ولی با آن اشنایی دارم برای همین از مشکلات بعدی آن بی خبر هستم.
ممنون از تمام دوستانی که در این گفتگو شرکت میکنند.

khokhan
دوشنبه 07 مرداد 1392, 17:28 عصر
ممنون از تمام دوستانی که در این گفتگو شرکت میکنند.
بهترین راه رو خودتون فرمودین اینکه خودمون کامپوننت هارو درست کنیم خوبه مگر درمواقع ضروری و جایی که هیچ امکانی نباشه

در مورد wpf هم همون مشکلاتی که اشاره کردین هست و اینکه کار زیاد می بره و مشتری حاضر نیست برای رنگ ولعاب پول بده :لبخند:
من هم هرجا که لازم باشه خودم کامپوننتها رو طراحی می کنم مثل این دیتا گرید منحصر به فرد:لبخند: و پنلها و دکمه های شیشه ای که توی winform و تنها با چند سطر کد نویسی ایجاد شده اند

Direlap
دوشنبه 07 مرداد 1392, 18:55 عصر
به نظر من شمایی که با wpf نرم افزار تولید نکردین بهتره که با winform کارتون رو ادامه بدین.

اینو گفتم چون من خودم مدتیه دارم روی wpf کار می کنم ولی کار کردن باهاش و ایجاد نرم افزار عمومی نیاز به زمان و مهارت داره.

این مورد هم کاملا معلومه که با wpf دستتون طوی طراحی و زیبایی بخشیدن به فرم ها بازتره و همینطور برخی افکت هارو میتونین راحت تر از winform به فرماتون اعمال کنین.

wpf با کارت گرافیک و direct x کار میکنه . من به شخصه با کارت گرافیک های آنبورد تست کردم ولی مشکل خاصی نداشتم.

نظر شخصی من اینه که دیگه باید ویندوز ایکس پی رو فراموش کنیم و مشتری رو وادار کنیم از سون و سون به بالا استفاده کنه.

یه حکیمی یه حرفی زده و متنش اینه : اونی که با ویندوز ایکس پی کار می کنه نمیاد پول نرم افزار بده !!!

ali_khodayar
دوشنبه 07 مرداد 1392, 19:13 عصر
با عرض سلام خدمت آقای khokhan . سوالی داشتم از شما اینکه این گرید رو با WPF ساختین؟؟ اگر اینطوره چقدر زمان و چقدر کار میبره؟ سخته؟ آسونه؟ اگر میشه یه توضیحی بدید . ممنون.

khokhan
دوشنبه 07 مرداد 1392, 20:35 عصر
با عرض سلام خدمت آقای khokhan . سوالی داشتم از شما اینکه این گرید رو با WPF ساختین؟؟ اگر اینطوره چقدر زمان و چقدر کار میبره؟ سخته؟ آسونه؟ اگر میشه یه توضیحی بدید . ممنون.

عرض کنم خدمت با سعادتتون که این همون دیتا گرید محبوب خودمونه توی winform:لبخند: که یه خورده آرایش کرده کل سورس کدش سرجمع 23 تا نیم سطره:لبخند:و نوشتنش 10 دقیقه طول نمی کشه :لبخند::لبخندساده::چشمک:

systam
دوشنبه 07 مرداد 1392, 20:45 عصر
دادا نگفتی چطوری عکس برای کل بک گرید بزاریم

maktab
سه شنبه 08 مرداد 1392, 13:53 عصر
بهترین راه رو خودتون فرمودین اینکه خودمون کامپوننت هارو درست کنیم خوبه مگر درمواقع ضروری و جایی که هیچ امکانی نباشه

این کار برای نرم افزار های گرافیک زیاد واقعا مشکل میشه و نمیشه با winform و بدون کامپوننت ها، فرم های خودمون را بصورت پیشرفته زیبا کنیم.

به نظر من شمایی که با wpf نرم افزار تولید نکردین بهتره که با winform کارتون رو ادامه بدین.

اینو گفتم چون من خودم مدتیه دارم روی wpf کار می کنم ولی کار کردن باهاش و ایجاد نرم افزار عمومی نیاز به زمان و مهارت داره.

اگر قصد کار با WPF دارم فقط بخاطر ساخت این نرم افزار نیست. چون خیلی جاها دیدم که پیشنهاد میکنن به WPF کوچ کنیم برای همین دوست داشتم با اون محیط هم برنامه نویسی کنم.
شما اگر ممکنه مشکلاتی که با اون داشتید را بصورت کامل بنویسید. مثلا با xp چه مشکلاتی داشتید؟ و...

دوستان نظر خودتون را در مورد کامپوننت ها هم بگید که خیلی سرعت را پایین میاره؟ و در برنامه های پیشرفته و عمومی که ساخته میشه آیا از آنها نیز استفاده میشه؟
چند ماه پیش یکی از دوستان در این همین تالار سی شارپ برنامه اتوماسیونی گذاشته بود که واقعا از همه لحاظ پیشرفته و زیبا بود ولی متاسفانه نه نام آن دوست در خاطرم هست نه تاپیکش را پیدا میکنم. ایشون تاپیک را برای راهنمایی هزینه فروش آن ایجاد کرده بودن و فکر کنم یکی از تاپیک هایی بود که استقبال زیادی داشت. آیا اطلاعاتی در مورد آن دارید؟ (ادرس تاپیک یا نام آن دوست)

barnamenevisjavan
سه شنبه 08 مرداد 1392, 14:23 عصر
از نظر من که WPF هیچ مشکلی نداره به خوبی هم روی همه سیستم ها مثل xpو 7 و 8 اجرا میشه گرافیکش هم خیلی بالاست از کامپوننت هم بیشتره توی کامپوننت دسته شما بستست ولی توی WPF....
درضمن با وجود Blend دیگه هیچ مشکلی واسه گرافیکش ندارید بصورت ویزاردی میتونید تم طراحی کنید

sajadzare
سه شنبه 08 مرداد 1392, 14:38 عصر
دسته بیل فرد اعلی .... کشک هی بساب !!! چه عناوین حالبی

maktab
سه شنبه 08 مرداد 1392, 16:27 عصر
از نظر من که WPF هیچ مشکلی نداره به خوبی هم روی همه سیستم ها مثل xpو 7 و 8 اجرا میشه

شما نمونه برنامه طراحی کرده دارید؟ میخواستم بدونم چه مشکلاتی تا به حال با اون داشتید؟

دسته بیل فرد اعلی .... کشک هی بساب !!! چه عناوین حالبی
متوجه منظورت نشدم؟؟؟

barnamenevisjavan
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 10:02 صبح
شما نمونه برنامه طراحی کرده دارید؟ میخواستم بدونم چه مشکلاتی تا به حال با اون داشتید؟

نمونه زیاد دارم ولی نمیتونم قرار بدم ولی هیچ مشکلی نداشتم.تازه خیلی هم روونتر هم هستش

maktab
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 11:02 صبح
نمونه زیاد دارم ولی نمیتونم قرار بدم ولی هیچ مشکلی نداشتم.تازه خیلی هم روونتر هم هستش

ممنون تاپیک را پیگیری میکنید.
اگر میشه کوچیکترین مشکلات آن را هم بگید. من برای نرم افزارم به دلیل اینکه اولین باره میخوام با WPF برنامه بنویسم مجبورم فقط از امکان دیزاین ان استفاده کنم و نوع کد نویسی (لایه بندی و...) بصورت winform خواهد بود. ایا باز هم مشکلی نخواهم داشت؟
مهمترین سوال من اینه که چون این نرم افزار قراره یجوری عمومی باشه پس دسترسی زیادی به سیستم خریدار ندارم و نمیتونم بگم از چه سیستم عاملی استفاده کنه و میدونم که اکثر آنها با توجه به نوع شغل آنها از یک سیستم اداری معمولی و سیستم عامل xp استفاده میکنن. حالا میخوام مطمئن بشم به هیچ وجه مشکلی نخواهد داشت.

barnamenevisjavan
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 12:09 عصر
از اینکه روی ویندوز xp اجرا بشه خیالت تخت راحت که اجرا میشه/از این لحاظ مشکلی نداری
شاید یکسری مشکلات با کد نویسیش داشته باشی مثلا توی WPF چیزی به اسم Timer ندارم بجاش خودتون باید تایمر رو ایجاد کنید و...
کلا از لحاظ اجرا مشکلی نداره برای اینکه خیالتون راحت بشه یه برنامه کوچیک و ساده بنویسید و روی سیستم تست کنید