PDA

View Full Version : سوال: ساخت کامنت تودرتو با Gridview

RezaNrzdh
دوشنبه 07 مرداد 1392, 17:20 عصر
سلام دوستان...خسته نباشید.

من قصدم اینه به وسیله Gridview یا حالا هر چیز دیگه ای کامنت های تودرتو بسازم...منظورم این هست که مثلا کامنت های کاربر ها لیست بشه...بعد بشه هر کامنت رو reply کرد...توی خیلی از سایت ها مشاهده میشه...میخوام بدونم اصول انجام کار چطور هست؟؟؟

به توضیح کامل نیاز دارم...اگه امکان داره کدی رو هم معرفی کنید ممنون میشم.
باتشکر

crazy_1892
دوشنبه 07 مرداد 1392, 17:50 عصر
ببین دوست عزیز شما در یک جدول یک فیلد childcomand تعریف میکنی که ارتباط با کد جدول command داره

تو این سایت نمونه کد برای منوی تو در تو هست از همون میتونی استفاده کنی سرچ کن

RezaNrzdh
دوشنبه 07 مرداد 1392, 17:55 عصر
ممنون دوست عزیز...یعنی منظورتون اینه که در gridview دوتا table رو bind کنم و بر اساس زمان ارسال sort بشن و در نهایت با کد بیام هرجا که reply داشت رو طراحی ظاهریش رو تغییر بدم؟؟؟

RezaNrzdh
جمعه 11 مرداد 1392, 14:40 عصر
دوباره سلام...اون راه که از توضیحات دوست عزیز crazy_1892 برداشت کرده بودم جواب داد...حالا یه سوال دیگه در همین مورد داشتم.

به نظرتون اگه بخوام کامنت هایی با ظاهری کاملا متفاوت با همدیگه داشتم اما پشت سر هم sort بشن...بیام از یکی از این سه روشی که عرض میکنم استفاده کنم ایرادی داره؟ اگه آره ممنون میشم راهنماییم کنید.

روشها:

فکر کردم به جای اینکه در gridview بیام از اول طراحی ظاهری رو انجام و مکان دکمه و لیبل ها رو تعیین کنم...فقط یه literal یا label قرار بدم...به جاش وقتی کاربر داره مطلب رو مینویسه همونجا بر اساس نوع کامنتی که داره میزنه کد های html به وسیله برنامه نویسی برن توی فیلد دیتابیس قرار بگیرن و وقتی با gridview واکشی شدن..کد های html بیان در داخل label قرار بگیرن...اینجوری میشه کامنت هایی با ظاهر های متفاوت داشت. (که البته یک ایراد داره اونم اینه که افزونگی در دیتابیس به وجود میاد چون یک سری از کد های html همیشه دارن تکرار میشن ، که توی راه دوم این مشکل رو رفع کردم)
همون راه اول تکرار میشه اما اینبار به جای اینکه کدهای html وارد دیتابیس بشن اونها رو به صورت کلاس نویسی در یک جا نگه میداریم...قبل اینکه gridview اطلاعات رو از db واکشی کنه ما ظاهر کامنت رو وارد label میکنیم وقتی که ظاهر کامنت تشکیل شد اطلاعات دیتابیس رو جاگذاری میکنیم.
باز هم همون راه اول اما به جای راه دوم که در کلاس کد های html نگه داری میشدن..اینبار در یک table مجزا از قبل نگه داری بشه تا عملا از افزونگی جلوگیری بشه...در نهایت همون روند راه دوم طی میشه.

ممنون میشم راهنماییم کنید...اگر متوجه نشدید بگین تا با شکل توضیح بدم.بیشتر مد نظرم اینه که ببینم از نظر سخت افزاری و در زمانی که کاربر زیادی مراجعه کنه دچار مشکل نمیشم؟!!