PDA

View Full Version : نحوه تشخیص اطلاعات جدید

omid_student
دوشنبه 07 مرداد 1392, 22:34 عصر
سلام دوستان
من یه مشکلی دارم البته یه روش خودم بلدم ولی حال نمیده
من میخوام بیام از بانک مطالب جدیدی که ارسال شده رو بشناسم و اون رو
نشون بدم
ببینید من برنامه برای اندروید مینویسم که یه سری اطلاعات رو نشون میده
و یک گزینه برای اپدیت گذاشتم
حالا شما دوستان عزیز چطور کوئری میزنید که گزینه های جدید رو نشون بده

MMSHFE
سه شنبه 08 مرداد 1392, 00:15 صبح
دو راه به ذهنم میرسه:
1- یک فیلد توی هر رکورد داشته باشین که نشون بده دیده شده یا نه و اگه دیده شد، 1 بشه که این راه زیاد جالب نیست چون اگه یک کلاینت ببینه، برای بقیه هم دیده شده، درنظر گرفته میشه.
2- id آخرین رکورد دیده شده توسط هر کلاینت رو توی برنامه در جایی ذخیره کنید (درمورد آندروید قاعدتاً راه مناسب، در دیتابیس SQLite و در جدول دلخواهه). بعد وقتی رکوردها رو از دیتابیس Fetch میکنید، رکوردهایی رو بخونید که id اونها بیشتر از آخرین id خونده شده است.

omid_student
سه شنبه 08 مرداد 1392, 12:22 عصر
روش دوم رو بلد بودم ولی بازم ممنونم که مطمئن ترم کردی

mohsen670
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 00:14 صبح
چون انجام هر دستوری در سمت کلاینت(آندروید) باعث مصرف باتری بیشتر-داغ کردن CPU-سنگین تر شدن برنامتون میشه، من پیشنهاد میدم همه ی عملیات مربوط به مطالبتون رو با سمت سرور انجام بدید.
این روش برای اینکه در قسمت سرور(و نه سیستم آندروید) این کار رو انجام بدید: نرم افزار آندرویدتون اگه برای کانکت شدن نیاز به username داره، میشه در انتهای هر مطلب آرایه ای قرار بدید که کاربرانی که مطلب رو دیدن رو لیست کنه. بعد در سمت سرور برای لوپ هر مطلب، دستور شرطی if بزارید که اگه نام کاربر در آرایه ی مربوط به مطلب وجود نداشت، مطلب رو نمایش نده یا مثلا مقدار 0 رو تحت یک متغیر برگردونه. در این صورت در سمت کلاینت(آندروید) فقط کافیه از یک if ساده استفاده بشه...