PDA

View Full Version : سوال: کار با دیتابیس

ehsan_haqdoost
سه شنبه 08 مرداد 1392, 01:08 صبح
سلام به همه دوستان !
میرم سر اصل مطلب !!
توی وب سایتم یه dridview دارم که باید به به صورت dynamic به DB_datatableهای مختلفی bind بشه !!
مشکل من اینجاس که باید به هر کدوم از جدولها ،که تعداد ستون هاشون هم متفاوته ، داده insert بکنم ..... این رو چی کار میشه کرد ؟؟؟ میشه واسه dridview ، با تعداد ستون متغیر insert نوشت ؟؟

فوریه !!! تو رو خدا کمک کنین !!! :افسرده:

bomb23
سه شنبه 08 مرداد 1392, 02:54 صبح
اگه منظورتون GridView آره که میشه تعداد ستون ربطی به gridview نداره و گرید فقط یه ظرف قابل انعطافه واسه نمایش طریقه نمایش رو میشه در DataTable یا SqlDataSource یا ObjectDataSource و... تعیین کرد به وسیله شکلی که داده ها رو داخلش میریزید. خب پس شما مثلا چندتا DataTable تعریف کنید بعد اون جداول DB تون که ستوناش تعدادش متفاوته بهشون متصل کنید بعد با توجه به نیازتون اون DataTable مورد نظر رو بریزید داخل ویژگی DataSource گرید ویوتون.

ehsan_haqdoost
سه شنبه 08 مرداد 1392, 07:08 صبح
اگه منظورتون GridView آره که میشه تعداد ستون ربطی به gridview نداره و گرید فقط یه ظرف قابل انعطافه واسه نمایش طریقه نمایش رو میشه در DataTable یا SqlDataSource یا ObjectDataSource و... تعیین کرد به وسیله شکلی که داده ها رو داخلش میریزید. خب پس شما مثلا چندتا DataTable تعریف کنید بعد اون جداول DB تون که ستوناش تعدادش متفاوته بهشون متصل کنید بعد با توجه به نیازتون اون DataTable مورد نظر رو بریزید داخل ویژگی DataSource گرید ویوتون.

دوست عزیزی ممنون از وقتی که گذاشتین :لبخندساده:
مشکل من insert هست ! مثلا توی یه شرکت ، رئیس شرکت 10 تا گزارش ایجاد می کنه و باید اطلاعات این گزارشات وارد بشن . ولی تعداد ستون های هر گزارش چون متفاوته پس نمیشه از اول فیلد های ورودیش رو طراحی کرد ..... و همچنین insert query رو هم که باید dynamic باشه !!

bomb23
سه شنبه 08 مرداد 1392, 13:48 عصر
خب دیگه چرا از DAtaTable استفاده نمیکنی؟
استفاده کن اگه مشکلی پیش اومد بگو.

ehsan_haqdoost
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 21:58 عصر
خب دیگه چرا از DAtaTable استفاده نمیکنی؟
استفاده کن اگه مشکلی پیش اومد بگو.

حل شد !!
ممنون از کمکتون !!