PDA

View Full Version : کار با آرایه ی برگشتی از سمت سرور در Jquery Ajax

sirvan-me
سه شنبه 08 مرداد 1392, 13:58 عصر
سلام به همه، نماز روزه هاتون قبول...
دوستان من تازه بحث کار با توابع Ajax تو Jquery رو شروع کردم. می خواستم ببینم چطور می تونم آرایه ای از Data های همگن رو از سمت Server و فایل Aspx به Jquery بدم و اونجا آرایه رو تجزیه کنم؟

صفحه ی GD مسئول این هستش که یه Request به شکل زیر بگیره و یه سری داده برگردونه :

if (Request["GD"] != null)
{
string[] Data = new string[10];
string GD = Request["GD"];
// یه سری کد

return Data;
}

تو صفحه ی main هم به این صورت :

$.post('GD.aspx', { GD: Number }, function (Data) {
// ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
});

sirvan-me
سه شنبه 08 مرداد 1392, 14:03 عصر
جایی خوندم که باید از JSON Type استفاده کنم... اگر کسی از دوستان اطلاعاتی راجع به این روش و یا روش دیگه ای داره بگه. در حال حاظر من برای حل این مسئله مجبور شدم یه رشته از Data ها بسازم بعد سمت صفحه ی main با استفاده از تابع split تو JS جداسازی رو انجام بدم... اما این به نظرم اصلا جالب نیست !!!!!!!!

sirvan-me
سه شنبه 08 مرداد 1392, 14:55 عصر
تا حالا واسه کسی پیش نیومده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ! :متعجب:

sirvan-me
سه شنبه 08 مرداد 1392, 18:29 عصر
دوستان حداقل بگید شما از چه الگوریتمی برای اینکار استفاده می کنید یا اگه سوالم تکراریه راهنمایی کنید... حداقل تذکر بدید:گریه:

forestasphalt
سه شنبه 08 مرداد 1392, 22:21 عصر
http://www.mikesdotnetting.com/Article/96/Handling-JSON-Arrays-returned-from-ASP.NET-Web-Services-with-jQuery
http://www.codeproject.com/Articles/43317/Saving-ASP-NET-Form-Data-with-jQuery-AJAX-and-JSON
jquery ajax with json in asp.net یا موارد مشابه رو توی گوگل جستجو کن به نتیجه میرسی

sirvan-me
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 15:44 عصر
سلام، ممنون بابت راهنماییت... یه سوال دارم و اون اینه که برای کار با آرایه ها حتما باید از JSON و Web Service ها استفاده کنیم ؟!

forestasphalt
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 16:36 عصر
نه،json یه فرمت سبک و ساده برای انتقال اطلاعات هست که جاگزین مناسبی برای نوع فرمت xml برای انتقال اطلاعات در اینگونه موارد میباشد
میتونی از code behind هم استفاده کنی به جای وب سرویس

sirvan-me
جمعه 11 مرداد 1392, 18:54 عصر
میشه یه نمونه معرفی کنی یا حداقل بیشتر در رابطه با استفاده از Code Behind البته بدون استفاده از Ajax Control های ASP توضیح بدی...

sirvan-me
شنبه 12 مرداد 1392, 11:12 صبح
کسی نیست یه راهنمایی کنه ؟!