PDA

View Full Version : گفتگو: قوانین مربوط به انواع آموزشها(خصوصی,عمومی,دختر به پسر,پسر به دختر و ...)

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:00 عصر
با سلام خدمت شما همه دوستان عزیز و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان
این سری میخوام با این تاپیک در مورد قوانین آموزش براتون مطلب بنویسم پس بسم الله :

قوانین مربوط به هنرجو:

1.در صورتی که هنرجو به شما اطلاع نداد و شما برای تدریس رفتید و دیدین هنرجو نیست و نخواهد آمد 70% پول اون کلاس به شما تعلق میگیره.(این دلیلی میشه سری بعد اطلاع بده) ولی اگر داخل حمام یا مشغول کاری شخصی است باید جریمه بشه و تا هنگامی که کار داره جزء ساعت کلاس حساب میشه.اما اگر کاری که انجام میده شخصی نیست(مثلا پدرش یا مادرش داره ازش کار میکشه) اگر وقت خالی دارید و میتونین صبوری کنین که هیچی ولاغیر 20درصد هزینه اون ساعت تدریس به شما تعلق میگیره.
2.اگر هنرجو خواست انصراف بده به میزان ساعت هایی که تدریس کردین + جریمه ازش هزینه رو دریافت کنین اما اگر در اوایل ساعات تدریسی بود(مثلا 30ساعت اول) فقط هزینه تدریس تعداد ساعت رو دریافت کنین.
3.به والدین هنرجو بیان کنید که انتظار بی جا از هنرجو نداشته باشند.
4.در صورتی که هنرجو خواهان رفتن به مسافرت یا ... بود و میزان تاخیر در تدریس بیشتر از 3 روز بود در صورتی که شما هم مثه او بودید که هیچی ولاغیر به ازای هر 21ساعت(7روز) تدریس انجام نشده هزینه 3ساعت تدریس به شما تعلق میگیره(البته این قانون شخصی منه و سعی کردم عادلانه باشه)
5.اگر هنرجو زمان تشکیل کلاس رو خواست عوض کنه اگر براتون مشکلی نداره که هیچی وگرنه یا اون کلاس اون روز رو کلا کنسل کنید یا با احتساب مبلغ بیشتری پول(برای جریمه) کلاس رو تشکیل بدین یا از میزان ساعت تدریس بکاهید.
و ...

قوانین مربوط به مدرس(شما):

1.در صورتی که نمیتوانید به کلاس بروید به هنرجو احترام و هرچه زودتر به او اطلاع دهید.
2.همیشه وسایل احتمالی که نیاز دارید رو همراه خود ببرید چون ممکنه هنرجو سهوا فراموش کرده باشه بیاره.
3.جریمه هم شامل شما میشه و اگر مشکلی براتون پیش اومد جریمه رو قبول کنید.
4.در صورتی که شما خواستین انصراف بدین فقط 70% کل ساعت ها شاملتون میشه یعنی اگر 20 ساعت تدریس کردین فقط هزینه 14 ساعت تدریس بهتون تعلق میگیره.
5.اگر شما قصد مسافرت دارید و این مسافرت بیشتر از 4 روز هست شما نیز همانند هنرجو به ازای هر 21 ساعت تدریس هزینه 3ساعت تدریستون رایگان حساب میشه.
6.همیشه 10 دقیقه زودتر در مکان مربوطه حاضر باشین.
و ...

قوانین کلی حین تدریس:
1.بهتره همیشه در آموزشگاهها یا مراکزی که داخلش مشکلی وجود نخواهد داشت تدریس صورت بگیره.
2.هنگام تدریس لطفا به هنرجوی خود احترام بذارین و از واژه های طعنه آمیز و بد که سبب مسخره کردن یا تحقیر هنرجو میشه خودداری کنین.
3.لطفا در ساعت تدریسی گوشی همراه خود رو خاموش کنین تا وسط تدریس مشغول پیامک یا تلفن زدن به سایرین نشین و در واقع به حقوق هنرجوتون احترام بذارین,شما پول میگیرین که تو اون ساعت تدریس کنین نه پیامک بازی کنید همچنین به هنرجویتان این مسئله را گوشزد کنین تا تلفن همراه خود را خاموش کند.
4.از صحبت کردن درباره مسائل غیر درسی و غیر آموزشی تا حدامکان خودداری کنید,مسائل زندگی شما یا هنرجویتان جزء سرفصل های تدریس نیست.
5.بعضی مسائل جزء ساعت کلاس نیست پس لطفا توقع نداشته باشید که هنرجو از انجام اون راضی باشه(مثلا نماز خواندن,با تلفن صحبت کردن و ...) پس اگر انجام دادین به میزانی که وقت برد باید به آخر کلاس اضافه کنید یا در قبالش هزینه کلاس رو کمتر دریافت کنین.
6.سعی کنید همزمان با ذهن و درک هنرجو پیش برید و سعی تو تحمیل مسائل نکنید و انتظار نداشته باشین هنوز راه رفتن رو یاد نگرفته براتون بدوه.
7.لطفا صبور و خونسرد باشید!!مدرس و کسی که آموزش میده کاسه صبر که چی بگم باید دیگ صبر داشته باشه.
8.از بکاربردن واژه های ناآشنا حین تدریس تا حد امکان خودداری کنین یا اگر بیان کردین معنیشم بگین.
9.حین تدریس از شیواترین و قابل فهم ترین کدممکن استفاده کنید,بسیار آدمهایی رو دیدم که از قصد کدهای پیچیده گفتن که مبادا هنرجو بعدا رقیبشون شه,اما اینو در نظر بگیرین که شما پول گرفتین که آموزش بدین پس جوانمردانه باید آموزش بدین مطمئن باشید بعدا جواب خوبیتونو میگیرین.
10.در حین تدریس از رفتن به قسمت ها و مباحث حاشیه ای خودداری کنین مثلا اگه دارین یک مبحث رو توضیح میدین به مبحثی که بعدا خواهید گفت نپردازین بلکه مبحث جاری رو کامل کنید,با شاخه شاخه پریدن باعث سردرگمی هنرجو میشین.
و ...

در ادامه هم تاپیکو رو کامل تر میکنم هم قوانین بیشتری رو براتون میذارم
راستی اگر سوالی دارین یا شما هم نظری دارین خوشحال میشم بیان کنید تا کم کم تاپیک کامل بشه

منتظر نظرات و سوالات شما هستم

موفق باشین
بایت بایت

mehran6764
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:10 عصر
جالبه ..
این قانون ها رو خودتون وضع کردین یا منبعی داره ؟
قسمت آموزش دختر و پسری کوجاس ؟
من چند وقته ذهنم درگیر اینکه تو ارائه عمومی میشه شوخی کرد و اموزش رو با طنز جلو برد ؟
مثلا یک مدرسی که میخواد نحوه ارتباط با پایگاه داده رو یاد بده
سوالاتی که از پایگاه داده فراخوانی میشن سوالات خنده داری باشند

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:23 عصر
جالبه ..
این قانون ها رو خودتون وضع کردین یا منبعی داره ؟

سلام دوست خوبم
نه این قوانین تجربیه و از تجربه ی 7 ساله ی خودم (تدریس و ریاست شرکت)برای نوشتنش استفاده کردم که نزد دوستانم با قوانین یوصا(اول اسم و فامیلم) معروفه البته خیلی از بندها و گزینه هاش هنوز مونده که کم کم مینویسم.

قسمت آموزش دختر و پسری کوجاس ؟
این بخشم مینویسم براتون و قرار میدم

من چند وقته ذهنم درگیر اینکه تو ارائه عمومی میشه شوخی کرد و اموزش رو با طنز جلو برد ؟
بله اینم برای آموزش راهیه و اتفاقا تاثیر گذاری شگرفی داره اما شوخی حدی داره و توش نباید کلمات رکیک,توهین به قومیت خاصی,توهین به شخصی و ... باشه اما شوخی و کلمات طنز چون باعث به یاد موندن و تبدیل به خاطره شدن میشه کار خوبیه,اما در آموزشهای عمومی سعی کنین حالت رسمی تری داشته باشین چون به قول معروف مدیریت کلاس از دستتون در میاد.

سوالاتی که از پایگاه داده فراخوانی میشن سوالات خنده داری باشند
آره شیوه جالبیه اما معمولا آموزش دادن به صورت طنز پاسخگویی بهتری داره چون در واقع وقتی چیزی نمایش داده میشه(مثلا همین سوالات تو پایگاه داده که گفتین) نتیجه کاره و فقط عمل مشاهده روش انجام میشه(هنرجو میبینه) اما اگه نحوه کد نویسی / نحوه ساخت برنامه رو با طنز همگام با احترام و موارد بالا انجام بدین تاثیر بسیار بیشتری داره.

موفق باشین
بایت بایت

sadaf_
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:35 عصر
لطفا مقدار هزینه ها را هم بگید
البته منصفانه و با در نظر گرفتن شرایط هنرجویان

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:40 عصر
لطفا مقدار هزینه ها را هم بگید
البته منصفانه و با در نظر گرفتن شرایط هنرجویان

با سلام

ممنون که به تاپیکم اومدین

نظرم اینه که اول این تاپیکو (http://barnamenevis.org/showthread.php?409317-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AA%D8%AF%D8%B1%DB%8C%D8%B3-%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%DB%8C-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87%D B%8C) بخونین و داخل همین تاپیکی که گفتم در آینده هزینه ها رو درج میکنم,البته اگه دوستان کمک کنن با کمک دوستان وگرنه خودم یک قیمت از شهرهای مختلف میگیرم

بازم سپاسگزارم
موفق باشین
بایت بایت

khokhan
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:59 عصر
بعضی مسائل جزء ساعت کلاس نیست پس لطفا توقع نداشته باشید که هنرجو از انجام اون راضی باشه(مثلا نماز خواندن,با تلفن صحبت کردن و ...) پس اگر انجام دادین به میزانی که وقت برد باید به آخر کلاس اضافه کنید یا در قبالش هزینه کلاس رو کمتر دریافت کنین.آقای صفایی واقعا نمی شه برای این سخنان شما ارزشی تعیین کرد وبه قول اون دوستمون شایدبسیاری از این مطالب در هیچ جزوه یا کتابی درج نشده باشه اما برای هرکسی که عمری رو صرف تعامل با هنر آموز کرده باشه قابل لمسه
من همیشه از یه چیز رنج بردم اونم این بوده که هیچ گاه نتونستم جلو شوخی ها ومزاحهای خودم رو بگیرم حتی سرکلاس درس و در ارتباط با حضرات و اینه که کار دستم میده ....خیلی سعی کردم اما انگار نشدنیه :لبخند:

Y_Safaiee
سه شنبه 08 مرداد 1392, 18:40 عصر
آقای صفایی واقعا نمی شه برای این سخنان شما ارزشی تعیین کرد وبه قول اون دوستمون شایدبسیاری از این مطالب در هیچ جزوه یا کتابی درج نشده باشه اما برای هرکسی که عمری رو صرف تعامل با هنر آموز کرده باشه قابل لمسه
من همیشه از یه چیز رنج بردم اونم این بوده که هیچ گاه نتونستم جلو شوخی ها ومزاحهای خودم رو بگیرم حتی سرکلاس درس و در ارتباط با حضرات و اینه که کار دستم میده ....خیلی سعی کردم اما انگار نشدنیه :لبخند:
ابتدا ازت ممنونم به تاپیکم اومدی و نظرتو بیان کردی,بعدم شما لطف دارین

نحوه رفتار هرکسی به نوع نگرشش بستگی داره,نه به نظر من آدم باید خشک باشه نه باید خیلیم شر و شیطون و بذله گو باشه,اتفاقا همه کلاسی که توش طنز و شوخی و مزاح هست خیلی دوست دارن یکیش خود من اما باید در چارچوب و اندازه خودش باشه والا مدیریت کلاس از دستتون درمیاد و اگر شما هم با شوخی هاتون کسی رو دلخور نکنین یکی از هنرجوهای تو کلاس اینکارو میکنه,مثلا سر کلاسهای خودمون تو دانشگاه استاد مدیریت کلاس از دستش دراومد دعوایه دخترها و پسرا شد:لبخند:کرکر خنده بود یادش بخیر

مشخصه شما طبعی شاد و بانشاط دارین و این خیلی خوبه چون به سایرینم نشاط و انرژی میدین اما مواظب باشین مدیریته از دستتون در نیاد که دیگه هیچی:چشمک:

بعدم آموزش با بذله گویی,شوخی و مزاح (البته در چارچوب) خیلی بیشتر یادگیری داره و شیرینتر و خاطره انگیز تره

موفق باشی
بایت بایت

CsharpNevisi
سه شنبه 08 مرداد 1392, 18:45 عصر
من همیشه از یه چیز رنج بردم اونم این بوده که هیچ گاه نتونستم جلو شوخی ها ومزاحهای خودم رو بگیرم حتی سرکلاس درس و در ارتباط با حضرات و اینه که کار دستم میده ....خیلی سعی کردم اما انگار نشدنیه
خیلی جالبه ..... !!!!!
اتفاقا اگه کاری که شروع میشه بخواد تا اخرش خشک باشه خیلی حوصله سر بر و کسل کننده میشه ....... !!!!
بالاخره اون وسط یه آنتراکی چیزی باید باشه ... !!!!

veniz2008
سه شنبه 08 مرداد 1392, 19:06 عصر
قوانین مربوط به هنرجو:

1.در صورتی که هنرجو به شما اطلاع نداد و شما برای تدریس رفتید و دیدین هنرجو نیست و نخواهد آمد 70% پول اون کلاس به شما تعلق میگیره.(این دلیلی میشه سری بعد اطلاع بده) ولی اگر داخل حمام یا مشغول کاری شخصی است باید جریمه بشه و تا هنگامی که کار داره جزء ساعت کلاس حساب میشه.اما اگر کاری که انجام میده شخصی نیست(مثلا پدرش یا مادرش داره ازش کار میکشه) اگر وقت خالی دارید و میتونین صبوری کنین که هیچی ولاغیر 20درصد هزینه اون ساعت تدریس به شما تعلق میگیره.
2.اگر هنرجو خواست انصراف بده به میزان ساعت هایی که تدریس کردین + جریمه ازش هزینه رو دریافت کنین اما اگر در اوایل ساعات تدریسی بود(مثلا 30ساعت اول) فقط هزینه تدریس تعداد ساعت رو دریافت کنین.
3.به والدین هنرجو بیان کنید که انتظار بی جا از هنرجو نداشته باشند.
4.در صورتی که هنرجو خواهان رفتن به مسافرت یا ... بود و میزان تاخیر در تدریس بیشتر از 3 روز بود در صورتی که شما هم مثه او بودید که هیچی ولاغیر به ازای هر 21ساعت(7روز) تدریس انجام نشده هزینه 3ساعت تدریس به شما تعلق میگیره(البته این قانون شخصی منه و سعی کردم عادلانه باشه)
5.اگر هنرجو زمان تشکیل کلاس رو خواست عوض کنه اگر براتون مشکلی نداره که هیچی وگرنه یا اون کلاس اون روز رو کلا کنسل کنید یا با احتساب مبلغ بیشتری پول(برای جریمه) کلاس رو تشکیل بدین یا از میزان ساعت تدریس بکاهید.
و ...

سلام یونس جان. خوشحالم که باز هم در تالار حضور داری و از اطلاعات مفیدت استفاده میکنیم.
من روی قوانین این بخش خیلی بحثی نمیکنم ولی در کل اگر هنرجو بدون اطلاع قبلی در کلاس حضور پیدا نکنه بین 50 تا 70 درصد هزینه رو ازش دریافت کنید. این باعث میشه که اولا هنرجو، برای شما و کلاس اهمیت بیشتری قائل باشه و دیگه اجازه به خودش نده که بدون اطلاع قبلی در کلاس حضور پیدا نکنه. ثانیا شخصیت شما بعنوان مدرس، محفوظ باقی میمونه که وقت شما بیهوده گرفته نشده.
بقیه موارد معمولا کاملا سلیقه ای هست. مثلا درباره مسافرت رفتن هنرجو، بعضی جاها کلا چشم پوشی میشه ولی نظر شخصی من اینه که اگه این مسافرت کمتر از 5 روز هست و هنرجو با شما هماهنگ کرده، بهتره در این مورد چشم پوشی کنید ولی اگر قراره این مدت طولانی تر باشه درصدی رو بعنوان جریمه در نظر بگیرید (مثلا حدود 30 درصد هزینه کل کلاس).
تمامی این موارد حتما بایستی قبل از شروع کلاس با هنرجو مطرح بشه و هنرجو موافقت خودش رو با شرایط اعلام کنه.

قوانین مربوط به مدرس(شما):

1.در صورتی که نمیتوانید به کلاس بروید به هنرجو احترام و هرچه زودتر به او اطلاع دهید.حتما این کار رو انجام بدید. این کار شخصیت و احترام متقابل شما رو نسبت به هنرجو نشون میده.

2.همیشه وسایل احتمالی که نیاز دارید رو همراه خود ببرید چون ممکنه هنرجو سهوا فراموش کرده باشه بیاره. دقیقا درسته.

3.جریمه هم شامل شما میشه و اگر مشکلی براتون پیش اومد جریمه رو قبول کنید.عدالت اینو میگه ولی در عمل معمولا چنین اتفاقی نمی افته مگر اینکه ضرر شما به هنرجو کاملا مشهود و اثرگذار باشه.

4.در صورتی که شما خواستین انصراف بدین فقط 70% کل ساعت ها شاملتون میشه یعنی اگر 20 ساعت تدریس کردین فقط هزینه 14 ساعت تدریس بهتون تعلق میگیره.منصفانه هست.

5.اگر شما قصد مسافرت دارید و این مسافرت بیشتر از 4 روز هست شما نیز همانند هنرجو به ازای هر 21 ساعت تدریس هزینه 3ساعت تدریستون رایگان حساب میشه.من خیلی موافق نیستم یونس جان. بهرحال بایستی بین مدرس و هنرجو یکسری تفاوت هایی قائل بشیم. این مورد همیشه و در همه جا بوده و مختص خود ما نیست که بگیم به نفع خودمون داریم قانون وضع میکنیم. مثال اگه یه استاد 30 دقیقه دیر بیاد سر کلاس، در عمل اتفاق خاصی نمی افته ولی اگه دانشچو 30 دقیقه دیر بره احتمالش زیاده که غیبت بخوره یا اجازه حضور بهش داده نشه!.
شاید در ظاهر عدالت نباشه ولی به شخصه موافقم که حرمت مدرس و استاد باید در این شرایط محفوظ بشه ولی استاد هم باید زمان از دست رفته رو جبران کنه.

6.همیشه 10 دقیقه زودتر در مکان مربوطه حاضر باشین.بسیار عالی، من خودم تقریبا همیشه این کار رو انجام میدم.

قوانین کلی حین تدریس:
1.بهتره همیشه در آموزشگاهها یا مراکزی که داخلش مشکلی وجود نخواهد داشت تدریس صورت بگیره.
2.هنگام تدریس لطفا به هنرجوی خود احترام بذارین و از واژه های طعنه آمیز و بد که سبب مسخره کردن یا تحقیر هنرجو میشه خودداری کنین.
3.لطفا در ساعت تدریسی گوشی همراه خود رو خاموش کنین تا وسط تدریس مشغول پیامک یا تلفن زدن به سایرین نشین و در واقع به حقوق هنرجوتون احترام بذارین,شما پول میگیرین که تو اون ساعت تدریس کنین نه پیامک بازی کنید همچنین به هنرجویتان این مسئله را گوشزد کنین تا تلفن همراه خود را خاموش کند.
4.از صحبت کردن درباره مسائل غیر درسی و غیر آموزشی تا حدامکان خودداری کنید,مسائل زندگی شما یا هنرجویتان جزء سرفصل های تدریس نیست.
5.بعضی مسائل جزء ساعت کلاس نیست پس لطفا توقع نداشته باشید که هنرجو از انجام اون راضی باشه(مثلا نماز خواندن,با تلفن صحبت کردن و ...) پس اگر انجام دادین به میزانی که وقت برد باید به آخر کلاس اضافه کنید یا در قبالش هزینه کلاس رو کمتر دریافت کنین.
6.سعی کنید همزمان با ذهن و درک هنرجو پیش برید و سعی تو تحمیل مسائل نکنید و انتظار نداشته باشین هنوز راه رفتن رو یاد نگرفته براتون بدوه.
7.لطفا صبور و خونسرد باشید!!مدرس و کسی که آموزش میده کاسه صبر که چی بگم باید دیگ صبر داشته باشه.
8.از بکاربردن واژه های ناآشنا حین تدریس تا حد امکان خودداری کنین یا اگر بیان کردین معنیشم بگین.
9.حین تدریس از شیواترین و قابل فهم ترین کدممکن استفاده کنید,بسیار آدمهایی رو دیدم که از قصد کدهای پیچیده گفتن که مبادا هنرجو بعدا رقیبشون شه,اما اینو در نظر بگیرین که شما پول گرفتین که آموزش بدین پس جوانمردانه باید آموزش بدین مطمئن باشید بعدا جواب خوبیتونو میگیرین.
10.در حین تدریس از رفتن به قسمت ها و مباحث حاشیه ای خودداری کنین مثلا اگه دارین یک مبحث رو توضیح میدین به مبحثی که بعدا خواهید گفت نپردازین بلکه مبحث جاری رو کامل کنید,با شاخه شاخه پریدن باعث سردرگمی هنرجو میشین.
و ...
من علاوه بر نکته های دوستم، چند مورد دیگه رو هم عرض میکنم :
11. اگر بیان قوی ندارید هیچوقت سمت تدریس نرید چون موفق نمیشید. خدا به همه ما یک جور استعداد نداده. شاید شما خودتون مطلب رو خیلی خوب یاد بگیرید ولی قدرت انتقال اونو نداشته باشید. راهتون رو از تدریس به نوشتن نرم افزارهای تجاری و اداری و ... تغییر بدید. این هیچ ایرادی نداره، از استعدادی که خدا بهتون داده استفاده کنید و اصرار به راه اشتباه نکنید.
12. باید خوش اخلاق باشید وگرنه هیچوقت موفق نمی شید. این خوش اخلاقی گرچه در همه جا به دردتون میخوره ولی باور بفرمایید که در زمینه تدریس خیلی در یادگیری هنرجو موثر هست. اگر بیان خوبی داشته باشید و خوش اخلاق باشید، هنرجو از بودن سر کلاس لذت میبره و براحتی میتونید مطلب رو بهش منتقل کنید.
13. از خشک بودن بپرهیزید. اینجا واقعا مثل یه بند میمونه که میخواید روش حرکت کنید. خشک نبودن به معنای جلف بازی نیست یا به معنای شوخی زیاد یا شوخی نامناسب نیست. این واقعا یه هنره که بصورت تجربی بدست میاد. همه مدرس ها یه روزی خرابکاری کردن! ولی این به مرور زمان کاملا دستتون میاد که چقدر شوخ طبعی کافی خواهد بود.
حتما در شوخ طبع بودن بین دختر و پسر تفاوت قائل بشید. شوخی و حرف مزاحی که با یه پسر گفته میشه لزوما نمیشه به یه دختر هم زد. مخصوصا در جامعه ما باورهای مذهبی هم وجود داره باید به این نکته دقت بفرمایید.
14. با انرژی و حرارت سر کلاس صحبت کنید. این به هنرجوی شما منتقل میشه (اینو شک نکنید).
15. همیشه بعد از اینکه موضوع رو بصورت تئوری کاملا جا انداختید و چند مثال عملی رو حل کردید، یک مثال مطرح کنید و هنرجو رو دعوت کنید که پای تابلو سوال رو حل کنه. طوری برخورد کنید و جا بندازید که اگه سوال رو بصورت کامل حل نکرد یا اشتباه بود اهمیتی نداره.
16. برای جا اندختن مطالب، سعی کنید از شکل ها و نمودار ها کمک بگیرید و فقط تئوری مطلب رو تشریح نکنید. این به من خیلی کمک کرده که بتونم مطلب رو به هنرجو یاد بدم.
17. هر مطلبی رو حتما حتما،با مثال زدن توضیح بدید. به قول انیشتن : "مثال زدن فقط یک راه آموزش نیست بلکه تنها راه آن است".
همونطور که دوستم هم گفتن، هیچوقت تمسخر نکنید.
18. قبل از رفتن سر کلاس، اگر احساس میکنید حتما پیش مطالعه داشته باشید.
19. این نکته رو برای هنرجو جا بندازید که شما یه انسان هستید و حیطه علم و یادگیری واقعا گسترده است. ممکنه سوالی پرسیده بشه که شما جوابی برای اون در اون لحظه نداشته باشید. از قانون پیچوندن استفاده نکنید. باور کنید هنرجو میفهمه. شاید به روی شما نیاره ولی این اصلا خوب نیست. مطمئن باشید اگر 20 مطلب رو قشنگ توضیح بدید و یک مطلب رو بگید بلد نیستم کسی به علم شما ایرادی نمیگره. مطالعه کنید و جلسه بعدی اون سوال رو حتما جواب بدید.
من خودم بارها پیش اومده که توی همین تالار سوالی رو یا بلد نبودم جواب بدم یا راه بهینه رو نگفتم. نباید اصرار کرد و تاپیک رو کش داد.
ما همیشه نمیتونیم یاد بدیم بعضی وقت ها هم باید کنار بایستیم و یاد بگیریم.
اینا فقط تجربه چند ساله تدریس من و نظر شخصی بود.
موفق باشید.

danialafshari
سه شنبه 08 مرداد 1392, 19:35 عصر
سلام یونس جان
در پستت چیزهای قشنگی گفتی، والا تجربه ی تدریسی نداشتم و نظر خاصی هم نمیتونم بدم
ولی به قولی وقتی میبینی که نرم افزاری با تمام امکانات رو با 50 هزار تومان میسازن و یا به اندازه ی ارزش واقعی نرم افزار وجه نمیگیرن میشه انتظار داشت
1.بهتره همیشه در آموزشگاهها یا مراکزی که داخلش مشکلی وجود نخواهد داشت تدریس صورت بگیره. حفظ بشه؟ خیلی از شرایط تدریس در آموزشگاه حول همین شرط میگرده ولی چنین افرادی بیشتر به جنبه پولش نگاه می کنن و همه چیز رو به مدیر آموزشگاه میسپارن چون به هر حال طرف حسابشون مدیر اموزشگاس
نظرات خیلی قشنگی هستن امیدوارم تلنگری باشه برای من و باقی
موفق باشید

sohil_ww
سه شنبه 08 مرداد 1392, 21:21 عصر
من همیشه از یه چیز رنج بردم اونم این بوده که هیچ گاه نتونستم جلو شوخی ها ومزاحهای خودم رو بگیرم حتی سرکلاس درس و در ارتباط با حضرات و اینه که کار دستم میده ....خیلی سعی کردم اما انگار نشدنیه

من دبیرای زیادی می شناسم که جزوء بهترین دبیرا هستن و شوخ طبع حتی سر کلاس

ali.khoban
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 07:15 صبح
بازم مثه همیشه عالی بود Y_Safaiee عزیز

منتظر سایر قوانین و کامنتهاتون هستیم.

mmd2009
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 08:54 صبح
با سلام

لطفا یک جای مناسب برای تاپیکتون انتخاب کنید

تاپیک قفل می شود.

اگر نیاز داشتید که تاپیک به محلی انتقال داده بشه ، اون محل رو برام پیام خصوصی کنید

موفق باشید