PDA

View Full Version : طراحی چند تا جدول خیلی ساده !!!

behnam-soft
سه شنبه 08 مرداد 1392, 17:58 عصر
سلام خدمت دوستان عزیز
من قصد دارم سیستمی رو طراحی کنم که بتونه بصورت ماهیانه و سالانه، اطلاعاتی رو ذخیره کنه.برنامم با #C کار می کنه و فعلا کاری با این قسمت نداریم.مشکل من با خود جداول هست، که نمی دونم چطوری باید طراحیش کنم.
1-قصدم اینه که یه جدول درست کنم که فقط تعداد سال ها رو نگه داره، مثلا از 1391 تا 1396 .(که طراحیش کاری نداره!ضمنا سال در سی شارپ توسط کمبو باکس انتخاب میشه)
2-بعد بیام یه جدول دیگه واسه ماه ها درست کنم که قاعدتا 12 تا ماه رو باید توش ثبت کرد.(که کاری نداره! ضمنا ماه در سی شارپ توسط کمبو باکس انتخاب میشه)
3-بعدش یه جدول دیگه دارم که شامل 20 تا فیلد هست که این 20 تا فیلد، 20 تا کشور هستن.(جدول کشور ها .ضمنا کشور در سی شارپ توسط کمبو باکس انتخاب میشه)
4-حالا دوباره یه جدول دارم که تعداد شهر ها تو اون هست.فرض کنید واسه ی هر کشوری، 10 تا شهر در نظر گرفتم.(که در سی شارپ توسط کمبو باکس انتخاب میشن) که بعد از این مراحل، اطلاعات اون شهر در یک گریدویو نمایش داده خواهد شد.
5-خب، تو هر کدوم از این شهر ها،یه سری اطلاعات ذخیره میشه، مثل جمعیتش، میزان بارش باران، میزان صادرات و ...

مشکلی که من الان دارم اینه که نمی دونم چطوری باید طراحیش کنم و دقیقا چه فیلد هایی رو بعنوان کلید اصلی و چه فیلد هایی رو به عنوان کلید خارجی و .... در نظر بگیرم!!! که بطور مثال بشه کوئری براش نوشت که بگیم برو شهر فلان رو مثلا در سال 92 ببین تو هر ماه چقدر بارش داشته، جمع بزن و نتیجه رو اعلام کن. دوستان اگه لطف کنن در حد زیر دیپلم راهنمایی کنن بی نهایت ممنون میشم!!! ضمنا من اطلاعاتم در مورد طراحی بانک خیلی کمه !!! به خصوص در مورد کلید و اینا!!! (شما صفر در نظر بگیرین !!!)

اینم یه مثال :
سال: 1392 ---- کشور: ایران ----- شهر: تهران جمعیت:100 نفر میزان بارش 2 میلی متر میزان صادرات 10تومن

behnam-soft
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:44 عصر
سوال مطرح شده خیلی سخته یا دوستان چون روزه هستن حال ندارن جواب بدن؟؟؟:متعجب:

Kubuntu
جمعه 11 مرداد 1392, 16:44 عصر
واسه تاریخ نیاز نیس شما ی جدول واسش ایجاد کنید. کافیه هر تاریخی ک می خای رو در شرط کوئری خود قرار بدی.
شما می تونی ی جدول کشور داشته باشی شامل : کد(کلید) - نام
یه جدول واسه شهر: کد (کلید) - نام - کد کشور(کلید خارجی)
جدول جزیئات: کد (کلید) - کدشهر(خارجی) - تاریخ- ....

behnam-soft
جمعه 11 مرداد 1392, 19:12 عصر
با تشکراز راهنمایی شما، در مورد تاریخ، اطلاعات من هر ماه یکبار وارد می شن، چطوری باید طراحیش کنم که تاریخ هم ثبت بشه؟؟؟ یعنی یه ستون به عنوان تاریخ برای هر شهر در نظر بگیرم که تاریخ ورود اطلاعات (که فقط ماه و سال رو شامل میشه) رو ثبت کنه ؟؟؟ اینطوری که بعد از یه بار پر شدن که دیگه نمیشه پرش کرد !!! ینی اطلاعات قبلی از بین میرن که !!! یا حداقل من بلد نیستم!!!

Kubuntu
جمعه 11 مرداد 1392, 21:54 عصر
وقتی شما ی فیلد ب نام تاریخ با تایپ date اضافه می کنی، چیزی رو چیز دیگه پر نمی شه!! اطلاعاتت بصورت رکورد زیر هم با دستور insert اضافه می شه. مثه پایگاه داده access. مفاهیم یکیه!!
شما خیلی صفر هستی دوستم، چند تا نمونه کار از اینترنت دانلود کن تا دیدت بهتر بشه.

نکته مهمی که باید همیشه یادت باشه اینه ک: برای رکوردهای جدولت چندتا مثال بزن، اگه دیدی بعضی از فیلدها تکراری شد، جداشون کن بزار تو یه جدول دیگه برای بهینه شدن.

موفق باشی

behnam-soft
شنبه 12 مرداد 1392, 19:19 عصر
بله متاسفانه! من کتاب آموزش اس کیو ال سرور رو هم دارم می خونم(نویسنده : رابین دیسون مترجم : habib dehkordi ) اما تا فصل چهارمش که خوندم، همچین چیز دندون گیری آموزش نداده که بشه عملی چیزی رو باهاش طراحی کرد، اگر شما منبع خوبی که کار راه اندازه باشه سراغ داری، ممنون میشم معرفی کنی یا لینکشو زحمت بکشی بذاری.

Kubuntu
یک شنبه 13 مرداد 1392, 13:39 عصر
نه متاسفانه! من خودم از یونی یادگرفتم. بعدا چیزای بیشتر رو تو نت سرچ کردم. اما اگه شما access بلد باشی، ج سوالت رو از روی پست هام می تونی بگیری.
کافیه تو sql اون جدولا رو ک تو پست اول گفتم ایجاد کنی. بعد در database diagram یک دیاگرام جدید ایجاد کنی. توش جدول ها رو اضافه می کنی و کلیدهای خارجی رو وصل می کنی.

موفق باشی

بهزاد علی محمدزاده
یک شنبه 13 مرداد 1392, 14:24 عصر
سلام . کتاب sql server ارتباطی به طراحی پایگاه داده نداره . sql server یه DBMS هست , یه نرم افزار برای مدیریت پایگاه داده . کتاب هم میاد کار با این و توضیح میده , چطور راه اندازی بشه , و ...
برای یادگیری طراحی , باید کتاب های مفاهیم و بخونید . بهترینش برای الان شما , کتاب پایگاه داده تالین ساهاکیان هست . ساده و کم حجم و با مثال های زیاد . طراحی یه کار تجربی هست , این کتاب ها برای شروع هستند , اگر خوب یادبگیرید , کارهای در این سطح و که سوال پرسیدی به خوبی انجام میدی . کارهای پیشرفته تر هم با تمرین و تجربه و مطالعه بدست میاد .

behnam-soft
دوشنبه 14 مرداد 1392, 18:24 عصر
ممنون از راهنماییت، من تو اینترنت یه سرچی کردم اما چیزی پیدا نکردم، این کتاب پی دی افی چیزی نداره ؟؟؟
ینی واسه منی که اطلاعاتم خیلی کمه طوری توضیح داده که بتونم راه بیوفتم ؟؟؟

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 14 مرداد 1392, 18:53 عصر
خواهش می کنم . آره کتاب خوبیه می تونی باهاش راه بیوفتی . پی دی اف براش سراغ ندارم . کتابش یه مقداری کم پیداست . لینک (http://www.110book.ir/?Book%201518199%201%20%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8%20% D8%A7%D8%B5%D9%88%D9%84%20%D9%88%20%D8%B7%D8%B1%D8 %A7%D8%AD%DB%8C%20%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D 9%87%20%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%E2%80%8C%D9%87%D8% A7%20(%D9%85%D8%AE%D8%B5%D9%88%D8%B5%20%D8%AF%D8%A 7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86%20%DA% A9%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C%20%D9%88%20 %DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C%2 0%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%BE%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1) )

بهزاد علی محمدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:16 عصر
سلام . شروع کن به طراحی , دیاگرام و طراحی کن . هر چه که می تونی , حتی اشتباه . بذار اینجا تا با هم پیش بریم ببینیم چی میشه . برای تاریخ شما یه فیلد داری که بعدا با توابع می تونی بگی سال رو ازش استخراج کن , یا ماه و یا روز و خیلی کارهای دیگه . پس شما تاریخ و توی یه فیلد داری نه یه جدول جدا .

شما می تونی ی جدول کشور داشته باشی شامل : کد(کلید) - نام
یه جدول واسه شهر: کد (کلید) - نام - کد کشور(کلید خارجی)
جدول جزیئات: کد (کلید) - کدشهر(خارجی) - تاریخ- .... همین و برو دیاگرام براش بکش توی sql server . بذار اینجا با هم پیش بریم . ( من اصلاحش می کنم . )

هرجا هم خواستی یه شکل از نرم افزار مورد نظرت و نشون بدی , با استفاده از این سایت (https://moqups.com/#!/) یه دمو ازش طراحی کن .

sendelbor
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 18:45 عصر
با کسب اجازه از اساتید محترم
من تازه sql شروع کردم. الانم جو گیر شدم اگه سوتی بدی دادم به بزرگی خودتون ببخشید

دوست عزیز من منظورتو خوب متوجه نشدم. ولی این دو تا جدول طراحی کردم ببین به کارت میاد.(شما قراره برای هر شهر سالی یک بار، یک رکورد ثبت کنید؟ )
اگه اینجوریه تعداد رکورد ها زیاد نیست

لینک دانلود (http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=a7a565dffbf7d435494cc0dace9fa1ec)

behnam-soft
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 20:42 عصر
بهزاد جان از این همه لطفی که به من داری ممنونم.حالا که لطف کردی و میخوای کمکم کنی، بذار کل کاری که قراره انجام بدم رو از اول کامل بگم که دیگه مشکلی پیش نیاد.همون اطلاعات قبلیه با این تفاوت که دیگه کشور مد نظر ما نیست.
ببین، ما یه شهرستان رو در نظر میگیریم، مثلا شهر شیراز، خب این شهر، چند تا شهرستان داره درسته ؟؟؟ مثل داراب،فیروز آباد،فسا،مرو دشت، دبیران و ....
خب، حالا هر کدوم از این شهرستان ها، خودشون به چند بخش تقسیم میشن، مثلا شهرستان داراب،1 بخش داره به اسم بخش مرکزی(هر بخشی که داریم، حداقل دارای 1 بخش به اسم بخش مرکزی و حداکثر شاید 4 یا 5 تا بخش دیگه باشه) 1 بخش دیگه داره به اسم مثلا معصومیه؛ 1 بخش دیگه داره به اسم فرمانیه و ...
خب؛ حالا هر کدوم از این بخش ها، شامل چندتا روستا هستن، که قراره هر کدوم از این روستاها، اطلاعاتی در موردشون ذخیره بشه.(مثلا میزان تو ماه اردیبهشت 10 هزار تومن برای ساختمان 1 هزینه شده، 20 تومن برای ساختمان 2، 2 تومن برای ساختمان 3 و الی آخر)
کل کار همینه، تنها چیزه دیگه ای که فکر می کنم لازمه بگم، اینه که هر ماه، قراره یه سری اطلاعات جدید بهشون اضافه بشه، مثلا تو ماه خرداد یه سری پول دادیم به ساختمان ها، تو ماه تیر دوباره یه سری دیگه پول دادیم و .... نهایتا بتونیم بر اساس سال و ماه، از سیستم گزارش بگیریم ببینیم کلا در طول مثلا یک سال چقدر پول برای ساختمان 1 هزینه شده و در هر ماه هم که پول به ساختمان ها میدیم، سیستم بتونه در ماه های قبل و سال قبل، جستجو کنه ببینه چقدر تا اون موقع پول داده شده به ساختمان 1 که در فلان روستا هست، من یه فایل ورد این پایین گذاشتم، اگر توضیحاتم کامل نبود،بگید تا بیشتر توضیح بدم.
http://www.uplooder.net/cgi-bin/dl.cgi?key=1ddcb92d9523fd184e1b9e7c92431975

behnam-soft
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 20:49 عصر
sendelbor دوست من، دقیقا اینطوری نه، تو پست قبلی کامل گفتم هدفم چیه، از اینکه وقت گذاشتی و اون دو تا جدول رو طراحی کردی، ازت ممنونم.امیدوارم با هم بتونیم چیزای زیادی از اساتید یاد بگیریم !

behnam-soft
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 21:22 عصر
1- خب، من اومدم یه جدول درست کردم به اسم جدول tbl_Shahrestan که اسم همه شهرستان ها در اون ذخیره میشه و یه ستون هم بیشتر نداره، که به عنوان کلید اصلی انتخابش کردم چون بخش ها تکراری نیستن.
2- یه جدول دیگه هم درست کردم به اسم tbl_Bakhshha که اسم بخش ها در اون ذخیره میشه و بعنوان کلید اصلی هم انتخابش کردم ؛ البته الان یه مشکلی هست! که پایین می گم چیه.
3- یه جدول دیگه هم درست کردم به اسم tbl_Roosta،که کلید اصلیه و شامل ستون هایی هست که قراره از کاربر مقدار براشون وارد بشه و در نهایت وقتی کاربر اوکی کرد، جمع همه شون تو ستون آخر ذخیره بشه که بدونیم تو فلان روستا،کلا چقدر به ساختمان ها پول داده شده.
بعد از درست کردن جداول، اومدم تو قسمت دیاگرام ها و 3 تا جدول رو وارد کردم، اول کلید اصلی جدول" شهرستان " رو وصل کردم به کلید جدول " بخش " و بعد کلید جدول " بخش " رو وصل کردم به جدول " روستا " و از جدول Foreign Key RelationShip که باز شد، مقدار خاصیت INSERT And UpData Spesification هر دوتاشون رو Cascade قرار دادم.

اما الان مشکلی که هست اینه که چون من تو جدول " بخش ها " واسه شهرستان ها همیشه یه بخش به اسم " مرکزی " دارم، خب چطور باید فهمید که منظور بخش مرکزی کدوم شهرستانه ؟؟؟ کجای کارم اشتباست بهزاد جان؟؟؟
108780

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 18 مرداد 1392, 00:38 صبح
این دیاگرام من یه راه حله . اما بهترین راه حل اینه که اینجوری موارد و بده برات طراحی کنن . بگو با مستندات و کوئری های مربوطه بهت تحویل بدن . چون در همین کار شما نیاز های مختلفی برات بعدا به وجود میاد که باید مدام روش کار کنی . اما دیاگرام :

108792

یه جدول در نظر می گیریم به نام Location که این خودش می تونه انواعی رو داشته باشه . مثل استان , شهر , بخش , روستا و ... ما نوع ها رو میذاریم توی یه جدول دیگه . موقع درج درج در جدول Location مثلا مرودشت , نوعش رو هم مشخص می کنیم و میگیم این شهرستان هست .
108793

هر Location خودش می تونه زیر مجموعه یه Location دیگه باشه . ما اسم جدولش و میذاریم Subset . که دو فیلد داره و هر دوهم به جدول Location ارجاع دارند .
در جدول Location داریم ( 1: شیراز , 2: شهر شیراز, 3: داراب, 4:مرودشت, 5: فیروز آباد و ... )هر Location که داریم در اینجا اضافه می کنیم به همراه کد نوع . مثلا شیراز کد نوع میشه 1 . بعد در جدول LocationType کد 1 استان هست .

108795

میشه اینجوری پر کرد . مثلا Location 2 یعنی کد شهر شیراز ( من در جدول Location اینجوری گذاشتم ) . زیر مجموعه هاش شده 3 و 4 و 5 . و بعد میشه Query گرفت که زیر مجموعه های شیراز کدام ها هستند ؟
SELECT L.LocationName
FROM Location L
JOIN Subset S
ON L.LocationId = S.LocationSubsetId
WHERE S.LocationId = 2

خروجی : داراب , مرودشت , شیراز .

بهزاد علی محمدزاده
جمعه 18 مرداد 1392, 00:42 صبح
هر Location ( حالا هرچی , روستا باشه یا شهر باشه ) . وام داره Dept برای ساختمان Building . یعنی میگی روستای شمار یک برای خانه شماره یک در تاریخ 91 وام گرفت . روستای شماره یک برای خانه شماره دو در تاریخ 92 وام گرفت . روستای شماره یک برای خانه شماره سه در تاریخ 92 وام گرفت و به همین ترتیب .

هر طراحی نیاز داره که پالایش بشه تا به بهترین و جامع ترین حالت خودش برسه . که شما و دوستان دیگه هم می تونن این کار و انجام بدن .

behnam-soft
شنبه 19 مرداد 1392, 12:50 عصر
الان چن روزه که دارم راه حلتو سبک سنگین می کنم اما آقا بهزاد شما یهو رفتی رو پله دوتا مونده به آخر که !!! داداش ما زورمون نمیرسه یهو اینقدر بپریم که !!! الان همین جدول هایی که خوم طراحی کردم جز اون عیبی که خودم گفتم، چه عیب دیگه ای داره ؟؟؟ و چطور باید این عیب هارو برطرف کنم؟؟؟؟

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 19 مرداد 1392, 15:11 عصر
سلام . باشه به روش خودت پیش میریم . الان دارم دیاگرامت و نگاه می کنم . هر شهرستان یه بخش داره . ارتباط درسته .

اما هر بخش n تا روستا داره . منتهی شما اینجا رابطه رو یک به یک گذاشتی ( آیکن کلید , یعنی 1 ... ) . تو جدول روستا یه کلید ایجاد کن به نام کد بخش . اونوقت اون کلید و ارجاع بده به کلید اصلی جدول بخش ها .

برای وام , اگر اونجوری که خودت طراحی کردی بخوای پیش بری , ساختمان ها تعدادشون افزایش پیدا کنه , باید بری هی فیلد توی جدول روستا ایجاد کنی ؟

اما دیاگرام من و نگاه کن . ساختمان یه جدول جداست با یه کلید و یه نام . بین ساختمان و روستا جدول Dept قرار داره . در این جدول میگیم : روستای 1 ساختمان 1 وام 3 میلیون در تاریخ ... دوباره روستای 1 ساختمان 2 وام 4 میلیون در تاریخ ...

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 19 مرداد 1392, 15:26 عصر
108843http://barnamenevis.org/images/misc/pencil.png

بهزاد علی محمدزاده
شنبه 19 مرداد 1392, 15:50 عصر
راه حل بعدی هم می تونه مثل دیاگرام زیر باشه . نباید توی جدول روستا بگی ساختمان یک ساختمان دو ... چون بعدا برای اعمال تغییرات دچار مشکل میشی . بهتره که این و بکشنیم به دو تا جدول . در جدول ساختمان بگیم که ساختمان یک روستای یک . ساختمان دو روستای یک . ساختمان سه روستای یک و ...
هر ساختمان هم می تونه n بار وام بگیره . ( من اینجوری برداشت کردم ) . وام رو هم میذاریم یه جدول جدا و می گیم هر رکورد از این جدول مربوط به ساختمان x هست . وقتی به ساختمان x مراجعه کنیم می تونیم کد روستا رو بدست بیاریم . و با اون کد بخش و کد شهرستان .

اما الان مشکلی که هست اینه که چون من تو جدول " بخش ها " واسه شهرستان ها همیشه یه بخش به اسم " مرکزی " دارم، خب چطور باید فهمید که منظور بخش مرکزی کدوم شهرستانه ؟؟؟

برای بخش مرکزی . می تونی یه فیلد اضافه کنی به جدول بخش و اسمش و بذاری بخش مرکزی . اگر چک خورده بود یعنی این بخش مرکزی هست و اگر نخورده بود یعنی بخش عادی . بای اینکار فقط می تونی بگی که آیا این بخش مرکزی هست یا نه . ولی دیگه نمی تونی بفهمی مرکز کدام شهرستان و خلاصه زیر مجموعه ها رو نمی تونی ازش استخراج کنی . حالا ببین کارت با کدوم راه میوفته .

اما اگر می خوای زیر مجموعه ها رو کاملا مشخص کنی . راهش همونه که بالا گفتم . باید یه جدول خود ارجاع داشته باشی .

108855

behnam-soft
پنج شنبه 31 مرداد 1392, 19:33 عصر
سلام مجدد
اول از همه از اینکه یهو بی خبر رفتم عذرخواهی می کنم، راستش خیلی دنبال این بودم که خودم از اول بیس کار رو باد بگیرم بنابراین، بعد از کلی جستجو، کتاب تالین ساهاکیان رو پیدا کردم و خریدم، الحق و الانصاف خیلی خوب توضیح داده ... شاید بهزاد جان اگه شما این کتاب رو معرفی نمی کردی من حالا حالا هم این یه ذره طراحی رو بلد نمی شدم . . .
به هر حال، الان یکم بیشتر از قبل با مفهوم کلید اصلی و کلید خارجی و روابط و ... آشنا شدم.جداولم رو فعلا در همین حد که بشه اسم روستا و بخش و شهرستان رو ذخیره کرد و اینکه سرچ های مختلف انجام داد، طراحی کردم. به نظرت این طوری که من طراحی کردم، روش خوبیه؟؟؟ یا بهتر از این هم میشه طراحی کرد؟ اگر مشکلی نبود، میرم سراغ بقیه مراحل.
http://www.uplooder.net/img/image/44/9509d0b18954411649212848c4f3ed0b/ddd.JPG

behnam-soft
یک شنبه 03 شهریور 1392, 16:44 عصر
چقدراین تالار سوت و کور شده تازگیا !!!!

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 04 شهریور 1392, 17:13 عصر
سلام . کار خوبی کردی کتاب و تهیه کردی . طراحی در واقع حل مساله است و ممکنه برای یه مساله راه حل های مختلفی وجود داشته باشه . این موضوع به دانش و تجربه های قبلی طراح بستگی داره . روش شما هم می تونه راه حل های دیگه ایی داشته باشه . یه نمونه از راه حل دیگه همونه که من بالا انجام دادم .

کدام راه حل و انتخاب کنیم ؟ بسته به کاربرد مورد نظر یکی رو می پذیرم . مثلا روش شما مزیتش اینه که ساده است و کارهایی مثل درج رکورد به سادگی انجام میشه . اما اشکالش اینه که وقتی اطلاعات کامل رو نیاز دارید . مثلا مشخصات کامل یه واحد آپارتمان اعمم از شهر و استان و روستا و ... باید چندین جدول رو با هم پیوند بزنید . و هزینه join رو دارید .

از نظر پروژه ایی . من نمی دونم این چه کاری هست و نظری در موردش نمی تونم بدم . اما از نظر کار تمرینی از اونجا که شما دارید یاد میگیرد و هنوز طراحی های پیچیده تر رو کار نکردید می تونید با این روش پیش برید . تعداد شهر ها و استان ها هم زیاد نیست و هزینه Join رو بپذیرید .

behnam-soft
دوشنبه 04 شهریور 1392, 22:31 عصر
حرفت رو کاملا قبول دارم.
در مورد جداول هم تا حالا که حداکثر Join هایی که داشتم بین 3 تا جدول بوده که فکر نمی کنم خیلی هزینه بر باشه.(البته شاید هم به این دلیل باشه که هنوز بانکم خیلی پر نشده.)
من واسه پول دادن به ساختمان هایی که در روستا ها هستن،طبق پیشنهاد شما، یه جدول درست کردم که 7تا قسمت(که 5 تاش مربوط به تعداد ساختمان هایی هست که براشون بودجه کنار می ذاریم1 دونه هم آی دی روستا و 1 دونه هم برای تاریخ) بیشترنداره؛ که البته بعدا هم اضافه نخواهد شد، بعد از این کار، هر ماهی که روستایی برای ساختموناش بودجه کنار می ذاریم، آی دی اون روستا رو در این جدول، به علاوه بودجه ای که برای هر ساختمون گرفته، و همینطور تاریخ ثبت شدن رو در جدول اضافه می کنه.
الان سوالی که دارم اینه که این کار منطقیه ؟؟؟ چون هر ماه که ما بودجه های رو برای روستا هم کنار می ذاریم، تو این جدول اضافه میشه، شما حساب کن ماهی 700 تا روستا بودجه براشون ثبت میشه، خب اینطوری ما افزونگی غیر عقلانی در پایگاه دادمون نداریم؟؟؟ نمیشه کاری کرد که در این جدول، فقط یه بار آی دی روستا ثبت بشه، بعد از اون بودجه ای که براش کنار می ذاریم و تاریخ ثبت رو اضافه و ذخیره کنیم؟؟؟