PDA

View Full Version : امنیت ! و یک واقعیت بیشتر .

wallfa
سه شنبه 08 مرداد 1392, 19:42 عصر
بحث امنیت در پی اچ پی و راهکاری جلوگیری از نفوذ می خواهم ! در هر زمینه ای هم بنویسد و هم بحث کنیم . امیداورم از این بحث چیز خوبی بیاد بیرون که به درد همه بخوره !
دست آخر بعد از اتمام بحث ها میگمم به چه کار میاد ، اگر کسی مایل بود در خدمتشم. :لبخندساده:

wallfa
سه شنبه 08 مرداد 1392, 19:59 عصر
ابتدا بهتره یه سری مسائل بگم .
بحث امنیت در پی اچ پی میشه اینطوری بخش بندی کرد .
ببخشید جلوتر از استادان بزرگ اظهار نظر می کنم .
اسکیوال اینجکشن .
اکس اکس اس اتکمنت .
شل اپلودینگ .
سیشن ایجکینگ .
رمز نگاری اطلاعات .
امیدوارم تلفظ درست نوشته باشم .

abolfazl-z
سه شنبه 08 مرداد 1392, 20:02 عصر
سلام
یک نگاه به این صفحه بندازید :
http://phpsec.org/projects/guide/

wallfa
سه شنبه 08 مرداد 1392, 20:16 عصر
متشکر ، چیز خوبیه ! ولی توضیح فارسی و بحث در موردش مطرحه برای بنده ! اینطوری متوجه میشم دقیقا کی چی میدونه و باید یه برنامه نویس پی اچ پی امنیت چی بلد باشه !

abolfazl-z
سه شنبه 08 مرداد 1392, 20:38 عصر
البته یک جستجو کنید.

wallfa
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 01:23 صبح
چیو جستجو کنم ! دقیقا منظورتون متوجه نمیشم عزیز !

mtnam1372
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 02:02 صبح
عزیزم سشن های جکینگ درستشه

بحث تمنیت php گسترده تر از این حرفاست
خیلی وقته میخام یه مقاله بنویسم اما تاالان از بس کار پیشمیاد 10 صفحشو نوشتم و تقریبا هرچیم خلاصش کنم20 صفحه دیگش مونده

فقط میتونم بگم منتظر باشید

wallfa
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 02:07 صبح
قربونت عزیز ما همون ده صفحه اش برامون کافیه ! میشه بذاریدش ! اینطوری ما هم از این اول نظرمون میدیم .

mtnam1372
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 02:17 صبح
نه عزیزم به نظر خوشگل نمیشه. شما همون دعا کن وقتم ازاد بشه بشینم بنویسم:)

wallfa
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 02:33 صبح
حالا تا اون اوکی بشه یه سری حرف ها اینجا بزنید تا در موردش صحبت کنیم ، شاید یه چیز هایی تبادل نظر کردیم . خوب باشه !

wallfa
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 02:41 صبح
من با سئوال ساده شروع می کنم .
فکر می کنم به عنوان مهم ترین و اولین بحث باید روی موضوع وارد کردن داده ها صحبت کنیم . , که این موضوع هم بر میگرده به اعتبار سنجی و بررسی داده ها !
یکی از گاف های بزرگ که خیلی هم ساده است برای یه شخص تازه کار اصولا اینه که محتوا نمیدونه دقیقا با گت ارسال کنه یا پست !
به همین خاطر در بخش ورود کاربری به عنوان مثال داده ها به صورت گت ارسال می کنه و این اونجا مشکلش عجیب تر میشه که یه دوستش نشسته باشه کنارش که برنامه نویسه ، اونها ببینه !

navid3d_69
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 10:13 صبح
من یک سری مطلب در باره امنیت توی وبلاگم نوشتم بیشتر فعلا توضیح هست ولی فکر کنم بدردت بخوره
http://www.blog.sedehi.ir

رضا قربانی
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 12:13 عصر
داخل همین قسمت از php بارها در مورد امنیت توضیح داده و بحث های جالبی از شده . فکر نکنم دیگه نیازی به ایجاد تاپیک جدید باشه .

wallfa
جمعه 11 مرداد 1392, 01:33 صبح
چرا آقا رضا ، نیاز به این تاپیک هم هست ! چون که باید در بخش اصلی پی اچ پی یه اینطور تاپیکی خورده بشه ! تنها نوشتن برنامه مهم نیست ! ما باید یاد بگیریم امنیت رو هم هرچه بیشتر افزایش بدیم .

رضا قربانی
جمعه 11 مرداد 1392, 13:04 عصر
منم منظورم به همین بخش اصلی پی اچ پی هست . !
خیلی بارها از این تاپیک ها خورده :ی