PDA

View Full Version : مشکل لود سنگین سایت

007farzad
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 01:21 صبح
سلام من مشکل اساسی با لود سایتی که نوشتم دارم ولی دلیلشو هم نمی دونم
ممنون میشم راهنماییم کنید
pishrovanit.ir
از کامپوننت های devexpress استفاده کردم که کرک شده هستند.
از تکنیک Linq برای دسترسی به پایگاه داده استفاده شده.

مشکل از چیه؟؟؟

imanasp
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 01:37 صبح
من تا حالا از این کامپوننت استفاده نکردم و باید دوستان نظر بدن اما با Firebug که نگاه کردم نکاتی رو دیدم که خوب سعی می کنم راهنماییتون بکنم:

1- توی لود اولیه وب سایت برای هر کلاینتی 44 درخواست صورت می گیره که باید کمترش بکنید می تونید با استفاده از Caching وضعیت رو بهبود ببخشید راجع به کش استاتیک و مدتش جستجو کنید
2- حجم فایلهای تصویری رو کم کنید از 987.8K حجم کل صفحه اصلی سایت برابر 726.2K فقط حجم تصاویرتون هست!! راجع به Css Sprite تحقیق کنید
3- می تونید از قابلیت gzip و فشرده سازی استفاده کنید شما که از 7.5 IIS استفاده می کنید خیلی راحت این کار رو در لینک زیر پیگیری کنید
http://www.iis.net/configreference/system.webserver/httpcompression

007farzad
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 01:35 صبح
سلام مرسی از جوابتون من عکس هارو فشرده کردم .
راجع به فشرده سازی و caching هم صفحه بار زیادی نداره که اینارو اعمال کنم .
فکر کنم مشکل از یه جای دیگه باشه.
وقتی بازدید کننده ای تو سایت هستش سایت زود لود میشه.
مشکل وقتیه که بازدید کننده 0 هستش و ما اولین بازدید کننده هستیم .

007farzad
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 11:40 صبح
اساتید کسی نیست کمک کنه ؟؟؟

tree1371
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:21 عصر
واسه اولین بازدید کننده درواقع فایر می کنه سایت رو و اونجاست که سایت باید کامپایل بشه. Asp برخلاف php کدها رو تفسیر نمی کنه بلکه کامپایل می کنه و این باعثیشه سرعت بهتر بشه البته در اولین درخواست باید کمی صبر کنی تا کامپایل صورت بگیره چندین کار هست واسه اینکه بهتر عمل شه.

1 - بهینه سازی کد . استفاده کمتر از varible ها که هر کدوم باعث میشن یک فضای چند بیتی رو اشغال کنند.

2 - تا جایی که میشه اطلاعات رو در تعداد دفعات کمتر از یتابیس بخونیم.

3 - زیاد کردن زمان خاموش شدن سرور .

4 - کش کردن.

imanasp
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 17:39 عصر
[QUOTE=007farzad;1836708
راجع به فشرده سازی و caching هم صفحه بار زیادی نداره که اینارو اعمال کنم .
[/QUOTE]

تصویر سمت چپ بدون استفاده از Cache رو نشون میده و تصویر سمت راست استفاده از Cache رو برای سایت شما نشون میده چیزی در حدود 10 برابر حجم میاد پایین دوست عزیز. بنابراین استفاده از Cache لازمه

007farzad
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 17:49 عصر
بله شما درست میگین ولی من توضیح دادم چرا و دوباره میگم .
چرا باید وقتی بازدید کنندهای تو سایت هست سرعت لود زیاد باشه ولی وقتی کسی نیست و برای باره اول لود میشه یعنی بازدید کننده فعلی 1 میشه سرعت لود میره بالا؟

tree1371
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 22:58 عصر
واسه اولین بازدید کننده درواقع فایر می کنه سایت رو و اونجاست که سایت باید کامپایل بشه. Asp برخلاف php کدها رو تفسیر نمی کنه بلکه کامپایل می کنه و این باعثیشه سرعت بهتر بشه البته در اولین درخواست باید کمی صبر کنی تا کامپایل صورت بگیره چندین کار هست واسه اینکه بهتر عمل شه.

007farzad
جمعه 11 مرداد 1392, 00:23 صبح
خوب چه کارهایی میشه کرد؟؟؟

tree1371
جمعه 11 مرداد 1392, 01:13 صبح
بالا گفتم متن ها رو کامل بخونی فقط پسندیدم نزنیا کامل دریافت می کنی چه کاری میشه کرد.

007farzad
جمعه 11 مرداد 1392, 19:54 عصر
گزینه 1 و 2 رو که رعایت کردن .
3 رو نمیدونم میشه توضیح بدین؟؟؟