PDA

View Full Version : برنامه نت پد

شهرام فرخنده
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 23:04 عصر
یه برنامه نت پد به صورت MDI نوشتم و توی اون میتونه چندین نت پد باز شه به صورت فرزند.

سوال اول : وقتی تو برنامه یه فایل نت پد OPEN میکنم و میخوام همون رو Save کنم ازم آدرس میخواد در صورتی که من میخوام روی همون فایل Save بشه (یعنی بدون پرسیدن آدرس)

سوال دوم : برنامه ویژوال استادیو(سی شارپ) رو وقتی چند تا فرم باز کنید و ذخیره رو نزنید ، موقع CLOSE برنامه یه پیغام میاد که یه سری فایل ها ذخیره نشدن و اسم اون فرم ها رو هم مینویسه و میخواد که ذخیره کنید حالا سوال من اینه من چند تا فرزند باز کردم تو نت پدم وقتی Parent رو میبندم می خوام یه سوا بپرسه که مثلاً فلان فرم ها رو ذخیره نکردی مثل ویژوال استادیو.

سوال سوم : وقتی فرم فرزند باز میشه اتوماتیک منو های اون به فرم Parent اضافه یه Append میشه
آیا راهی وجود داره که من کنترل کنم که مثلاً وقتی داره Append میشه کجای فرم پدر این اتفاق بیوفته؟

چطور می تونم این سه تا کار رو انجام بدم مرسی

aliagamon
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 09:22 صبح
اقا من یه بار تو اون تاپیک جواب دادم که دوست عزیزمون mmd جان زد پاک کرد تاپیکو:متعجب:
سوال اول:یه bool و یه string بساز و bool=false باشه وقتی طرف یه باز ذخیره کرد bool=true و ادرس هم بریزه تو string و تو بخش save یه شرط بزار که هر سری چک کنه اگه bool==true اون موقع تو ادرس string ذخیره کنه بدون سوال ولی باید یه دکمه save as هم بزاری که بپرسه همیشه....
من سوال دوم رو نفهمیدم ولی به دو حالت رسیدم :اول بدون که چطوری بفهمی ذخیره کرده یا نه یه bool بزار که bool=true و وقتی نوشته textbox عوض میشه bool=false که یعنی ذخیره نشده راحت ترین روش اینه
اولین مورد:اگه منظور این باشه که موقع بستن فرم چک کنه که میتونی تو closing فرم فرزند بزاری که چک کن اگه ذخیره نکرده بود جلوگیری کنه از بستن و بپرسه ذخیره کنه یا نه اکه اون رو جواب دادی ادامه بده و بسته شه.
دومین مورد:اگه منظور اینه که همه فرم ها رو ببندی بعد بخوای مادر رو ببندی چک کنه که ذخیره شده یا نه باید موقع بسته شدن هر فرم فرزند اگه ذخیره نشده بود بیاد و همه متن ها رو بریزه تو یه متغییر در فرم مادر و یا یه فایل با فرمت من در اوردی بسازه به اسم فرم که اولین خطش ادرس ذخیره کردن فایله و بعد تو فرم مادر وقتی میخوای ببندی چک کنه فولد برنامه رو هر فایلی با این فرمت بود اسمشو که اسم اون فایل تو نت بده رو بگه اگه دخیره زد خط اولو بخونه و بقیه خط ها رو تو اون ذخیره کنه....