PDA

View Full Version : مدیریت خطا در کلاس

ordebehesht
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 23:07 عصر
با سلام من در حال طراحی یک dll هستم میخاوم بدونم تو کلاسی که در حال ایجاد اون هستم مدیریت خطا کنم یا نه هنگام استفاده از dll تو برنامه مدیریت کنم اینم بگم که منطق برنامه درست هستش امکان خزا نیست مگه اینکه کاربر مقدار غلط به برنامه ارسال کنه

saied_hacker
چهارشنبه 09 مرداد 1392, 23:28 عصر
اصولا توی کتابخونه ها فقط خطا ها تعریف و ارسال/throw میشن و مدیریت و دادن راه حل در بنامه اصلی صورت میگیره...
شما طوری تعریف کنی که وقتی مقدار نادرست ارسال شد به تابع یه خطا ارسال بشه ... همین ...
تعریف کلاس خطا مور نظر هم کافیه فقط یه کلاس فرزند از کلاس exception بسازید و اون رو thorw کنید. ( احتمالا وارد تر از من هستید :لبخندساده: )

mousa1992
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 02:56 صبح
میتونید مقدار برگشتی از متدهای تعریفی توی dll رو رشته تعریف کنید و پیام ارسالی رو نمایش بدین حالا چه پیام موفقیت عملیات باشه و یا خطایی تو ورود داده ها باشه اما من ترجیح میدم توی برنامم این کارو کنم (دلیل خاصی ندارم و بخاطر اینکه اگه تصمیم به تغییر خطا گرفتم نخوام مراجعه کنم به Dll ها و ... )
منطق برنامه هم درست باشه نیاز به مدیریت خطا هست چون ممکنه هر اتفاقی بیافته و شما باید پیش بینی کنید و اگر خطایی خارج از پیش بینی شما رخ داد هم متنشو به کاربر نشون بدید تا بتونه با تماسی چیزی مشکلشو حل کنه
اما در مورد ورود اطلاعات ناصحیح ؛ اگه ی برنامه خوشگل و مرتب بخوای بنویسی اجازه ی این کارو نباید به کاربرت بدی - خودتو بذار جای کاربر و با برنامت کار کن و ببین در چه حالتی راحت تر هست و همون کارو انجام بده

موفق باشی

ordebehesht
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 04:29 صبح
اطلا یه سوال کلی تو dll های که نوشته شده توسط ماکروسافت و یا برنامه نویسان حرفه ای مدیریت خطا کردن یا نه فقط کدینگ کلاس رو انجام دادن

ordebehesht
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 14:02 عصر
یکی نیست جواب کامل بده