PDA

View Full Version : کریستال ریپورت بیاااااااااااااااااا

SSP_Software_team
سه شنبه 25 آذر 1382, 01:19 صبح
آقا یه سوال مهم
من چطوری میتونم گروه بندی بر اساس یک فیلد رو تو کریستال ریپورت اونم در زمان ران تایم برنامه عوض کنم
ممنون :wink:

omid1974
سه شنبه 25 آذر 1382, 09:37 صبح
سلام

1- باید بری یک پارامتر تعریف کنی مثلا Group
2- تو قسمت تعریف Group گزینه ‍Customize Group Name Field و سپس Use a Formula as group Name را انتخا ب کن و بعدش می تونی بر اساس مقدار پارامتر گروه را عوض کنی مثلا
if {?group}="code" then {customer.code} else {customer.name}
یعنی اگر مقدار پارامتر Group مساوی code بود انوقت Group بر اساس فیلد code جدول customer می شه و اگه نبود بر اسا فیلد name

موفق باشی
امید

SSP_Software_team
چهارشنبه 26 آذر 1382, 00:52 صبح
ممنون اینو میدونستم من میخوام کاربر در زمان اجرا یه گروه بندی درست کنه بعد گزارش رو بر مبنای همون فیلدی که برای گروه بندی انتخاب کرده گروه بندی کنه
ببینید این قسمت

1- باید بری یک پارامتر تعریف کنی مثلا Group
2- تو قسمت تعریف Group گزینه ‍Customize Group Name Field و سپس Use a Formula as group Name را انتخا ب کن و بعدش می تونی بر اساس مقدار پارامتر گروه را عوض کنی
من میخوام تمام این کار هارو در زمان اجرا انجام بدم این کار به نظر شما ممکنه :?:
ممنون

SSP_Software_team
پنج شنبه 27 آذر 1382, 01:59 صبح
فکر میکردم ممکن نباشه :(

omid1974
پنج شنبه 27 آذر 1382, 09:31 صبح
سلام

راستشو بخوای من دیگه بیش از این بلد نیستم حالا دنبالش می گردم اگه چیزی پیدا کردم بهتون می گم.

امید

rsalimian
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 20:43 عصر
من برای اینکار از گزارشهای جداگانه استفاد کردم. چون معمولا group headerهای مختلف هم مورد نیاز است

sh
پنج شنبه 23 بهمن 1382, 21:23 عصر
سلام
دوست عزیز این کار شما امکانپذیره

میشه در زمان اجرا یه پنجره نشون داد و کاربر هر فیلدی رو انتخاب کرد همه چیز بر اساس اون فیلد لیست بشه

دو راه داره

یکی اینه که از دیتا ست استفاده کنی قبل از نشون دادن یه فرم حاوی فیلدهای نشون بدی و با یه دستور ساده اسکیوال همه چیز رو ردیف کنی یکی دیگه همه استفاده از ویزارد خود کریستال رپورت هست که اونم یه پنجره آماده برای اینکار داره که میشه همه چیزو انتخاب و گزارش دلخواه رو درست کرد شما حتی میتونید ستونها رو هم در زمان اجرا کم یا زیاد کنید

با تشکر