PDA

View Full Version : در اختیار داشتن ConnectionString

ordebehesht
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:14 عصر
به نظر شما ما از setting.setting در مورد ذخیره connectionstring استفاده کنیم یا نه رشته اتصال رو فقط به صورت یه داده رشته ای تو خود برنام دخیره کنیم

mahdi_7610
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:40 عصر
من از فایل config استفاده می کنم . در واقع به نظر راه درستش هم همینه

ordebehesht
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 12:55 عصر
یه راه این که ما میایم رشته اتصال رو به صورت یه رشته ثابت در نظر میگیریم و هنگام اجرا استفاده میکنیم ولی در مورد چیزی که من گفتم این روش نوع انصال رو هنگام اجرا اجازه تغییر میده مثلا تو برنامه های حسابداری میشه هنگام اجرا سال مای رو عوض کرد به یه دیتابیس دیگه ارجاع داد

rayson
شنبه 12 مرداد 1392, 20:06 عصر
سلام دوستان.
من برای اتصال به دیتا بیس از روش ConnectionString استفاده میکنم به صورت زیر:
SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=C:\SNM\SNM\sm .mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True");

و در ابتدا برنامه میام یک کپی از دیتا بیس میگیرم و از کپی برای کد نویسی استفاده میکنم و همچنین دیتا بیس کپی در کنار برنامه نیست ( آدرسش با اصل دیتا بیس فرق میکند) . زیرا داده ها فقط برای تست است و بعد از پایان و تکمیل برنامه را به دیتا بیس اصلی وصل میکنم .
در هنگام کد نویسی من چندین بار این اتصال را ایجاد میکنم ، که زمانی که میخوام رشته اتصال اصلی را وصل کنم ( یک کار خسته کننده میشه که ممکنه اشتباه هم درونش ایجاد شود )
روشی مناسب هست که من یکبار بخوام بنویسم و چند بار صدا بزنم ؟
من همین یک خط را به صورت تابع و رابط درست کردم ولی زمان فراخوانی دستور دچار مشکل میشد .
لطفا راهنمایی کنید.
با تشکر.

sohil_ww
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:11 عصر
از روش ConnectionString استفاده میکنم

کانکشن استرینگ مگه روشه ؟!

و در ابتدا برنامه میام یک کپی از دیتا بیس میگیرم و از کپی برای کد نویسی استفاده میکنم و همچنین دیتا بیس کپی در کنار برنامه نیست ( آدرسش با اصل دیتا بیس فرق میکند) . زیرا داده ها فقط برای تست است و بعد از پایان و تکمیل برنامه را به دیتا بیس اصلی وصل میکنم .

برای تست ؟! یعنی واقعا مجبوری به این کار ؟!

روشی مناسب هست که من یکبار بخوام بنویسم و چند بار صدا بزنم ؟
اره عزیزم تا دلت بخواد روش هست ! ! !
کانکشن استرینگت و فعالیت های بانکت و بریز تو یک کلاس ! ! ! و فقط از کلاس شی بساز وسلام

rayson
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:23 عصر
کانکشن استرینگ مگه روشه ؟!
منظورم استفاده از کد برای اتصال .

برای تست ؟! یعنی واقعا مجبوری به این کار ؟!
خوب تعداد زیادی داده بی ربط و بیشتر فیلد ها از داده هایی غیر مجاز درونشون استفاده شده است . یه جور وسواس دیگه . بعد اینکه ممکنه فیلدها تغییراتی درونشون ایجاد بشه . که وفتی تمام شده میام یک دیتا بیس همانند آن در اخر پیاده سازی میکنم.

کانکشن استرینگت و فعالیت های بانکت و بریز تو یک کلاس ! ! ! و فقط از کلاس شی بساز وسلام
میشه بیشتر توضیح بدید ؟
دقیقا چه چیز هایی در کلاس تعریف کنم و هنگام درج داده و ... چطوری فراخوانی کنم ؟
با تشکر.

sohil_ww
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:49 عصر
منظورم استفاده از کد برای اتصال

تا اونجایی که من در جریانم اتصال به بانک یا همون کانکشن استرینگ به صورت کد نویسی و روش ویزاردی نداره البته ado.net (اسم انتخاب کردن ado ما فارسی چی بنویسیم آخه «آ د و» :متفکر:

این یه نمونه سرچ 1 (http://barnamenevis.org/showthread.php?382043-%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%84-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D9%86%DA%A9-%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%B3%D8%AA-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D 8%AF%D9%87-%D8%9F-%D9%85%DB%8C%D8%B4%D9%87-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B1-%D8%A8%D8%B4%D9%87%D8%9F&highlight=%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7+%D8 %B4%DB%8C+%DA%AF%D8%B1%D8%A7+%D8%A8%D8%A7+%D8%A8%D 8%A7%D9%86%DA%A9)

دوست عزیز کلا منظورم اینه که فعالیت تو کلاس واسه خودت تعریف کنی و از اونجا فراخوانی کنی که دیگه تایپ کردن و نداشتی باشی تازه برنامه قشنگ ترم میشه سرچ بالا هم یک مثاله

ordebehesht
یک شنبه 13 مرداد 1392, 19:27 عصر
ببینین من اومدم تو یه کلاس از کلاس sqlconnectionstringbiulder استفاده کزدم در واقع پیش بینی کردم شاید کاربر خواست دیتابیسشو عوض کنه این قابلیت رو بهش دام بهد تو اون کلاس از setting.setting برای ذخیره لینک اتصال کردم و تو یه کلاس دیگه اومدم اون صدا کردم واسم کار میکنه