PDA

View Full Version : از پس مشکل قیمت و کالا چه جوری بر بیام؟

hamed_bostan
یک شنبه 28 اسفند 1384, 00:23 صبح
با سلام . من به یه مشکلی برخوردم که نمی دونم بهترین روش یا در اصل معمول ترین روش چیه . ممنون می شم راهنماییم کنید و ن یه سری کالا دارم که واسه انواع مشتری خاص قیمت های متفاوتی دارن . مصلا هر کالا واسه مشتری یه قیمتی و واسه نماینده یه قیمتی و واسه پروژه ها یه قیتی داره . من واسه این که هر نوع مشتری که »یاد داخل سایت قیمت مورد نظر خودش رو ببینه اومدم سه تا table در نظر گرفتم 1- کالا 2- نوع مشتری 3- قیمت که نام کالا با نوع مشترب داخل جدول قیمت یا قیمت خاص ذخیره میشه . مشکل اینجاست که من حذود 59000 قلم کالا اونم در سایز ها و انواع مختلف دارم و واسه 5 نوع مشتری که میشه وارد کردن و ذخیره 59000*5 رکورد قیمت که البته محاسبه هم داره . کسی می توهنه یه راهنمایی به من بکنه؟؟؟

azizi-ra
یک شنبه 28 اسفند 1384, 08:10 صبح
شما میتوانید یک قیمت پایه برای هر کالا داشته باشید و در جدول مشتری یک فیلد ضریب قیمت اضافه کنید . در این صورت هر مشتری دارای یک قیمت مخصوص به خود میشود و این ضریب میتواند به راحتی در هر زمان برای هر مشتری عوض شود.

بابک زواری
یک شنبه 28 اسفند 1384, 12:28 عصر
شما میتوانید یک قیمت پایه برای هر کالا داشته باشید و در جدول مشتری یک فیلد ضریب قیمت اضافه کنید . در این صورت هر مشتری دارای یک قیمت مخصوص به خود میشود و این ضریب میتواند به راحتی در هر زمان برای هر مشتری عوض شود.

شاید هر کالا برای هر مشتری یک ضریب ثابت نداشته باشه ؛ مثلا بگن خودکار بیک رو برای این مشتری با ضریب X حساب کن ولی خودنویس رو با ضریب Y .
شاید هم نگن اما چون باید گسترش و تغییرات کارفرما رو هم در نظر گرفت انجام این کار با این روش احتمال تغییرات بعدی رو افزایش میده

ehsan_ansaripoor
یک شنبه 28 اسفند 1384, 13:50 عصر
دوست عزیز به نظر من شما باید دو الگوریتم یکی برای کالا و یکی برای مشتری بنویسید که هر کدام دارای یکسری شرط باشه مثلا:
تعداد 59.000 کالایی که شما با آن سر رو کار دارید احتمالا تعدادی از آنها به یک درصد خاصی افزایش می یابند که شما با داشتن کد هر کالا به راحتی میتوانید این کار را انجام دهید.

و در مورد داشتن 5 نوع مشتری هم می توانید به همین ترتیب عمل کنید مشتری های گروه 1 به یک میزان مشتری های گروه 2 به یک میزان و ...

hamed_bostan
دوشنبه 29 اسفند 1384, 20:52 عصر
چی بگم والله . پسراه حل همینه که هست کاریش هم نمیشه کرد