PDA

View Full Version : نحوه نمایش ، درج ، حذف در پایگاه داده با سیلور لایت

setareh2013
پنج شنبه 10 مرداد 1392, 22:15 عصر
با سلام
من یک سایت با asp.net طراحی کرده ام . حالا باید قسمت درج نظرات رو با سیلور کد نویسی کنم . یعنی با سیلور لایت به پایگاه داده sql server دسترسی پیدا کنم و نمایش و درج و ویرایش رو انجام بدم . چه طوری باید این کارو انجام بدم ؟ میشه کدهاشو بدین ؟
با تشکر

hakim22
جمعه 11 مرداد 1392, 10:24 صبح
بهترین و سریعترین راه استفاده از WCF Ria service است. که با گرفتن جدول مورد نظر از EF کدهای دسترسی به بانک رو باز سازی میکنه و ثبت اطلاعات در بانک خیلی ساده میشه.

توضیحاتش خیلی زیاده و بهتره در سایتهای دیگه به دنبال مراحل کار بگردید. WCF RIA Service silverlight crud رو جستجو کنید نتایج بهتری دریافت می کنید.

اما از نظر تکنیکی اینکه برای قسمت نظر دهی سایت از سیلورلایت استفاده کنید زیاد جالب به نظر نمیاد هم خیلی سنگین تر از HTML و JQ است و هم به دردسر کار با سیولرلایت نمی ارزد !

سیلورلایت در کار با بانک خیلی سختگیر است و همه ی عملیات ها یا به صورت Asynchronous باشه که یعنی یک دنیای کاملا متفاوت از محیطی که تا بحال در حال کد نویسی با آن بودید.

setareh2013
شنبه 12 مرداد 1392, 11:47 صبح
حتما باید با سیلور لایت انجام بدم چون پروژه دانشجوییه و استاد این طور خواسته

hakim22
شنبه 12 مرداد 1392, 13:47 عصر
به پروژه ی ASP بروید.
ابتدا با استفاده از EF مدل رو از DataBase بازسازی (Generate) کنید.

سپس پروژه را Build کنید

سپس یک فولدر با نام Services به پروژه اضافه کنید
بعد به این فولدر از قسمت Add new item یک Domain Service class اضافه کنید (جستجو کنید)
پنجره ای باز میشود که از شما میخواهد مدل مورد نظر جهت ساختن WCF RIA Service را انتخاب کنید. Enitiy مورد نظر به همراه Enable editing را تیک بزنید. Enable client access را هم تیک بزنید.

قبل از زدن دکمه ی OK دقت کنید که عنوان انتخاب شده برای Service باید با عبارت Service تمام شود در غیر این صورت به مشکل بر میخورید. مثلا اگر جدول Comments در بانک داشته باشید اینجا CommentService بنویسید.

حالا پروژه را Build کنید و به سمت سیلورلایت بروید.
در پروژه ی سیلورلایت هرجا لازم داشتید به بانک وصل شوید از کلاس CommentDataContext استفاده کنید. (دقت کنید که کلمه ی Service به DataContext تبدیل شده است.)

باقی مراحل افزودن رکورد به بانک مانند EF است. فقط برای ذخیره ی نهایی بجای SaveChanges متد Submit وجود دارد.

setareh2013
یک شنبه 13 مرداد 1392, 11:58 صبح
من به صورت زیر نوشتم :
1- private void dataGridView1_EditingControlShowing_1(object sender, DataGridViewEditingControlShowingEventArgs e)
{
e.CellStyle.ForeColor = Color.Green;
}
2-
private void هایلایتToolStripMenuItem_Click(object sender, EventArgs e)
{
e.CellStyle.ForeColor = Color.Green;

}
با کد شماره 1 من باید دوبار کلیک کنم تا رنگ متن سبز بشه و وقتی از اون خونه خارج میشم رنگ متن به حالت اول برمی گرده . من می خوام موقع کلیک راست یک گزینه هایلایت هم باشه و متنی که انتخاب شده با انتخاب گزینه هایلایت رنگش عوض بشه و تا وقتی کاربر نخواسته رنگش تغییر نکنه . کد شماره 2 رو که نوشتم خطا می ده .