PDA

View Full Version : گفتگو: دلایل کاهش انگیزه نسبت به برنامه نویسی....

SlowCode
جمعه 11 مرداد 1392, 00:34 صبح
سلام دوستان
من چند وقتی هست که php رو شروع کردم ولی وقتی شروع میکنم به نوشتن یه سایت وقتی مثلا 80 درصدش تکمیل میشه دیگه حوصله نمیکنم اصلا برم سمتش و یه حالت کدزدگی بهم دست میده!:لبخند: یعنی کلا انگیزم رو از دست میدم!
نمیدونم چرا اینطوری میشم! کدهایی که مینویسم زیاد کثیف نیستن:لبخندساده:و از این بابت خیالم راحته.
میخواستم بدونم آیا این احساس تو وجود شما هم هست؟ اگه هست به نظرتون منشاش چیه؟
از چندتا از دوستان پرسیدم و اونا هم گفتن که همین احساس رو دارم!

راستشو بخوایین برام یکم عجیبه! چون من چند سال با vb6 کار کردم و پروژه نوشتم ولی هیچوقت این احساس رو نداشتم!
جالب اینجاست که بعد از یه مدت استراحت دوباره علاقم برمیگرده و دوباره میرم سمت کد نویسی.

Tarragon
جمعه 11 مرداد 1392, 00:40 صبح
سلام دوستان
من چند وقتی هست که php رو شروع کردم ولی وقتی شروع میکنم به نوشتن یه سایت وقتی مثلا 80 درصدش تکمیل میشه دیگه حوصله نمیکنم اصلا برم سمتش و یه حالت کدزدگی بهم دست میده!:لبخند: یعنی کلا انگیزم رو از دست میدم!
نمیدونم چرا اینطوری میشم! کدهایی که مینویسم زیاد کثیف نیستن:لبخندساده:و از این بابت خیالم راحته.

راستشو بخوایین برام یکم عجیبه! چون من چند سال با vb6 کار کردم و پروژه نوشتم ولی هیچوقت این احساس رو نداشتم!
جالب اینجاست که بعد از یه مدت استراحت دوباره علاقم برمیگرده و دوباره میرم سمت کد نویسی.

سلام
بسیار حرفه درستیه
منم همین مشکل رو دارم یکی باید قشنگ راهنمایی کنه :لبخند:

sanecity
جمعه 11 مرداد 1392, 00:44 صبح
بله دقیقا مشکل منم هست
باید کاشف به عمل بیاد!

engmmrj
جمعه 11 مرداد 1392, 00:48 صبح
چون که برنامه نویس نیستین !
برنامه نویس باید با برنامه نوشتن حال کنه و پروژه هایی رو که انجام میده شبیه بچه اش دوست داشته باشه !
شایدم شما همش دارید درجا میزنید و پیشرفت تو کارتون ندارید !

sanecity
جمعه 11 مرداد 1392, 00:54 صبح
نه داداش اتفاقا اونهایی که اول کارن ذوق میکنن ، یه مدت که همه مدل برنامه ای ساختی دیگه برات کیفی نداره
همه چی برات عادی میشه :ناراحت:

nimadaneshgar
جمعه 11 مرداد 1392, 01:03 صبح
این حالت فقط تو برنامه نویسی نیست تو هر کار تکراری بعد از مدتی به دلیل تنوع طلب بودن انسان خسته کننده میشه و برنامه نویسی هم همینطور بهترین کار اینه تمام اوقاعتون را برای برنامه نویسی صرف نکنید مقداری هم برای خانواده و تفریح وقت بگذارید که اتفاقا باعث می شود که مغز عملکرد بهتری داشته باشد

hadi0x7c7
جمعه 11 مرداد 1392, 01:23 صبح
خب شما واسه چی دارید برنامه مینویسید؟ اگه هدفی در کار نیست ، زوری در کار نیست و دارید به صورت تفریحی کار میکنید و منبع درآمدتون از جایی دیگه هست معلومه آدم بی حوصله میشه! در غیر اینصورت به این میگن کم کاری.

morrning
جمعه 11 مرداد 1392, 11:06 صبح
بیشتر این قضیه بر میگرده به نحوه انجام کار.
مورد اول طرف بعد از اینکه کار رو شروع کرد میبینه از عهدش بر نمیاد و خود به خود کار میخوابه
مورد دوم اینه که طرف بعد از شروع کار میبینه کسی از کارش استقبال نمیکنه.(توی پروژه های اپن سورس زیاد دیده میشه).استقبال نکردن خودش چند قسمته یا اینکه کسی در توسعه پروژه کمکش نمیکنه و یا انتظار کمک مالی داره که ماشالله تو ایران خبری از کمک به پروژه های متن باز نیست.
مورد آخر هم اینکه طرف بعد از گذشت یه مدت ایده های جدیدی به ذهنش میرسه که دوت داره اونا رو ادامه بده مثلا الان داره یه سایت طراحی میکنه بعد دو هفته به سرش میزنه یه برنامه حسابداری بنویسه.توی ایران چون فرهنگ کار گروهی جا نیفتاده هم کار طراحی سایتش میخوابه و هم برنامه حسابداریش بعد از یه مدت مثل طراحی سایت کنار گذاشته میشه.

رضا قربانی
جمعه 11 مرداد 1392, 13:10 عصر
مبحث جالبی هست . برای منم زمانی که مشتری پول درست و درمونی بهم نمیده اینطور حرکتی دست میده :لبخند:
با کمی استراحت حل میشه .

روش جلوگیری از این حرکت ==> ورزش (تست شده)

matrix-program
جمعه 11 مرداد 1392, 13:36 عصر
من برعکس میشینم یه وبلاگ میسازم بعد کلی رو قالبش کار میکنم وقتی تموم شد دیگه اصلا سرش نمیرمD:

ravand
جمعه 11 مرداد 1392, 13:53 عصر
من بر عکس شما اینطوری نیستم. درسته که برخی مواقع سر برخی برنامه ها اعصابم بهم میریزه ولی باعث نمیشه یه روز حتی از برنامه نویس دل بکنم.
توی هر رشته ای بخوای کار کنی باید علاقه داشته باشی. وقتی علاقه نباشه . آدم افسرده میشه. و نمیتونه به کارش ادامه بده. من وقتی تازه به سن نوجوانی و حتی جوانی رسیده بودم زیاد این اتفاق ها برام پیش می امد. ولی الان که 29 سالمه امید بیشتری به زندگی دارم دیگه مثل گذشته افسرده نمیشم. و پر حوصله تر هم شدم. اصلا روزی که برنامه نویسی نکنم مریضم. شاید نیاز باشه شما رشته های دیگه رو هم تجربه کنید تا بتونید استعدادتون رو کشف کنید . من معتقدم هر انسانی یه سری استعداد ها داره که اگه کشفش کنه توی اون زمینه میتونه خیلی موفق باشه.

mtnam1372
جمعه 11 مرداد 1392, 21:53 عصر
والا من یه ذره از سینتکس vb6 رو دیدم اندازه کل زندگیم خسته شدم:)

الان شما اومدین تو محیط php باید خستگیتون در بره

Jarvis
جمعه 11 مرداد 1392, 22:10 عصر
این حالت فقط تو برنامه نویسی نیست تو هر کار تکراری بعد از مدتی به دلیل تنوع طلب بودن انسان خسته کننده میشه و برنامه نویسی هم همینطور بهترین کار اینه تمام اوقاعتون را برای برنامه نویسی صرف نکنید مقداری هم برای خانواده و تفریح وقت بگذارید که اتفاقا باعث می شود که مغز عملکرد بهتری داشته باشد
حرف جالبی بود ... موافقم ...
من مدت زیادی هست که مسافرت نرفتم .. مهمونی خیلی کم میرم .. بیشتر اوقاتم پشت سیستم می گذره
الان توی سیستمم کلی پروژه دارم که نا تموم مونده ...
منم همین مشکل رو دارم ... با حرف ایشون هم موافقم .. باید وقت برای تفریح و مسافرت و فعالیت ورزشی و بازی:لبخند: هم بزاریم ... خیلی وقته هوس Call of Duty 6 کردم ... برم ببینم DVD هاشو پیدا کنم نصب کنم یه فیضی ببرم.

هزاره سوم
جمعه 11 مرداد 1392, 22:37 عصر
راستش من تازه وارد حیطه پی اچ پی شدم. قبلا سی شارپ کار میکردم و سی پلاس
سنمم اونقد زیاد نیست که بخوام از تجربیات زیادم بگم یا بخوام کسی رو نصیحت کنم(فکر کنم کوچیک تر از همه هم باشم)
همیشه فکر میکردم اینکه همش پشت سیستمم هستم و زیاد اهل بیرون رفتن نیستم غیر عادی باشه.ولی این دوستمون که گفت همین طوریه یه خورده من به خودم امیدوار شدم
اطرافیانم یا از کامپیوتر هیچی نمیدونن و وقتی من حرف میزنم از رشته و ایده هام همچین نگام میکنن انگار خل شدم :)
اونهایی که از نزدیک میشناسمشون و توو این رشته هستن باز دو جورا یا الاف یا خیلی درگیر کامپیوتر (اونقد درگیر که کسی رو به حریم خودشون راه نمیدن)
با اینکه به رشته ام علاقه دارم باز به خاطر همین موضوعات دعا میکردم یه رشته معمولی قبول مشدم
با این وضع تا یه طرحی میزنم ، یه برنامه ای مسازم،حتی یه خط کد یاد میگیرم اونقد بهم انرژی میده . این حرفی رو که یه کی از کاربرا زد رو من با تمام وجود درک میکنم.برنامه ها،یا طرح ها،یا حتی حتی یه خط کد خودتون رو مثل بچه تون دوست داشته باشید

T.R.G.T
جمعه 11 مرداد 1392, 22:39 عصر
من اگه چنتا آهنگ درست حسابی داشته باشم اینجوری نمیشم در غیر اینصورت تا حد مرگ اینجوری که شما میگید میشم

البته با php و asp همچین مشکلی دارم نمیدونم شاید بخاطر اینه که تعداد متغیر هایی که برای فکر کردن نیاز داریم بیشتر میشه چرا ; چراش رو با با یک مثال به شما میگم:

برای دریافت یک داده در c++ به چند خط برنامه نویسی نیاز داریم ؟ در php چطور ؟ چنتا متغیر باید برای انجام کار در نظر بگیریم(منظورم از متغیر متغیر نرم افزاری نیست)؟

soroush.r70
شنبه 12 مرداد 1392, 01:19 صبح
یک راهش اینه که به هنگام کار برنامه نویسی یا هرکاری که با کامپیوتر دارید اگه می خواید خلاق باشید یه هدفون بزارید تو گوشتون آهنگ مورد علاقتون رو گوش کنید (تحقیقات دانشمندان)
من وقتی آهنگ گوش می دم می تونم بهتر کار کنم زیادم خسته نمیشم به خصوص آهنگ های شاد

Veteran
شنبه 12 مرداد 1392, 01:29 صبح
منم اینجوری میشم.ولی وقتی میرم ی دوری میرنم با برو بچ اوکی میشه :لبخند:
موقعه برنامه نویسی هم هم نمیتونم اهنگ گوش بدم :لبخند: یهو جو میگیره منو پا میشم میرقصم با باهنگ :قهقهه:

Tarragon
شنبه 12 مرداد 1392, 04:16 صبح
سلام
والا بنظرم آهنگ باعث بشه تمرکزم رو از دست بدم.
شما این طور فکر نمی کنید؟

sina_oonline
شنبه 12 مرداد 1392, 04:58 صبح
پول بزرگترین انگیزست به نظرم..جدی غیر اینه؟ فقطی میبینید با تموم کردن پروژه میتونید یه پولشو به یه زخمی بزنید شب و روز روش کار میکنید زودتر تموم شه

darkcms
شنبه 12 مرداد 1392, 05:51 صبح
با سلام.
من با نظر همه ی دوستان موافقم!
من هم خیلی از اوقات این حس را دارم و یکم بی حوصله می شوم!
این جور وقت ها بیشتر دوست دارم یاد بگیرم تا پروژه ای را انجام بدهم!
از یادگیری مباحثی که به کامپیوتر وتکنولوژی مربوط می شود لذت می برم چون بر این عقیده هستم که باید تکنولوژی و پیشرفت در ایران توسعه پیدا کند!
به زبان انگلیسی هم خیلی علاقه دارم نه این که غرب زده باشم بلکه بخاطر این علاقه دارم که باعث می شود زود تر به هدفم برسم!
به سایت های خارجی بیشتر سر میزنم چون واقعا مطالب مفید مخصوصا در مورد برنامه نویسی در سایت های خارجی بیشتر یافت می شود تا سایت های ایرانی!!!!
بعضی اوقات که خیلی خسته می شوم میروم یکی از تکنیک های جالب ویندوز یا حتی موبایل را یاد می گیرم ؛ گفتم که به این مباحث علاقه ی زیادی دارم!
البته هیچ وقت نشده است که بیشتر از یک روز از کامپیوتر و مباحث آن خسته شوم چون واقعا به آن علاقه دارم!
دوست دارم هر چیزی را خودم درست کنم!
مثلا در مورد طراحی وبسایت دوست ندارم از jQuery استفاده کنم!
دوست دارم خودم یک چیزی شبیه به آن بسازم و از دست آورد خودم استفاده کنم. همیشه دوست دارم همه چیز را یاد بگیرم ولی حیف که عمر در حال گذر می باشد!
این جمله را به تمام دوستانم هدیه می کنم:
امام علی (ع) :
«الهی ما عبدتک خوفا من نارک و لا طمعا فی جنتک بل وجدتک اهلا للعباده فعبدتک»
«خدایا تو را به خاطر ترس از آتش و طمع به بهشت پرستش نکرده ام بلکه تو را شایسته پرستش یافته ام»

ravand
شنبه 12 مرداد 1392, 10:17 صبح
بچه ها از من می پرسید آهنگ رو بذارید کنار، آهنگ افسردگی میاره. و یه نوعی اعتیاد. من از وقتی آهنگ رو گذاشتم کنار دیگه افسرده نیستم.

hakim22
شنبه 12 مرداد 1392, 10:31 صبح
به نظر من ربطی به پول نداره .
برنامه نویسی خیلی زود تکراری میشه ، اصولا ما برنامه نویس شدیم که کار تکراری انجام ندیم. هر روز همون فیلدها و همون کدها!
اصولا وقتی یک پروژه بزرگ باشه و پیاده سازیش طول بکشه اینطوری میشه ، مخصوصا وقتی تنها کار میکنید. به نظر من پروژه ها رو باید خیلی خیلی کوچیک درست کرد و زود نتیجه گرفت بعدا بروز کرد و بهتر کرد. مگر اینکه در یک تیم کار کنید.
مسئله دیگه اینه که کارمون تخصصیه نیست . چند تا تکنولوژی رو همزمان داریم پیاده میکنیم . خیلی وقتها تو SQL گیر میکنیم، خیلی وقتها در JQ یا CSS و ... و آدم وقتی میشینه پشت میز کارش احساس تسلط کامل نمیکنه ! میدونه که امروز هم باید کلی توی سایتهای مختلف به دنبال جواب برای مشکلات کوچیک و بزرگ سر راهش بگرده.

ولی اگر مثلا یکی بیاد و بگه من فقط برنامه نویسی SQL کار میکنم و بعد از یک مدتی توش حرفه ای بشه از کارش لذت میبره چون براش راحته. برنامه نویسی وب سایت چندین تکنولوژی رو باید کنار هم بزاره حتی کارش به Photoshop هم میرسه

MMSHFE
شنبه 12 مرداد 1392, 11:25 صبح
همه مواردی که دوستان گفتن تا حدودی درسته (هرکدوم از جنبه خاصی به قضیه نگاه میکنیم). اما درقالب یک جمع بندی و بعنوان یک نصیحت دوستانه ناشی از تجربه شخصی، میخوام این موارد رو مدنظر داشته باشین (خیلی از این موارد شاید پیش پا افتاده و حتی غیر مهم بنظر بیاد ولی در دراز مدت، تأثیرش رو خواهید دید) :
1- ورزش کنید.
2- تغذیه سالم و خوب داشته باشید.
3- هر 1 ساعت یکبار، حداقل 5 دقیقه سیستم رو ترک کنید.
4- چند پروژه همزمان بر ندارید.
5- پروژه رو به اجزای کوچک تقسیم و بصورت قطعه قطعه روی پروژه کار کنید.
6- موسیقی اهمیت زیادی نداره و بیشتر تلقینه. یکی با موسیقی راحتتره و یکی دیگه، تمرکزش با موسیقی بهم میخوره. پس هرجور راحتین کار کنید.
7- کلاً سعی کنید محیط کاری شما، تا جایی که میشه راحت باشه اما حتی الأمکان پشت میز کار کنید و از کارکردن در وضعیتهای نامناسب (نشسته و لپ تاپ روی زانو و لمیده و...) خودداری کنید.
8- ارتفاع مانیتور رو طوری تنظیم کنید که موقع کار، گردن شما صاف باشه و زاویه دید افقی داشته باشین.
9- اندازه مانیتور باید با فاصله اون از شما متناسب باشه و اینقدر بزرگ نباشه که برای دیدن گوشه های مختلف، نیاز باشه سرتون رو بچرخونید (با گردش چشم، تمام نقاط مانیتور قابل رصد باشه). اینقدر هم کوچک نباشه که به زحمت بخواین تصویر رو ببینید.
10- سعی کنید پروژه ها رو ماژولار انجام بدین تا در پروژه های بعدی، بتونید قسمتهای تکراری رو از پروژه های قبلی جدا کنید و مثل پازل کنار هم بچینید. اینطوری توی هر پروژه، بیشتر انرژی شما روی بخشهای جدیده و طبیعتاً انگیزه کار روی اونها رو خواهید داشت.
11- شئ گرا کد نویسی کنید و حتی الأمکان از Design Patternها استفاده کنید. این کار توی ماژولار کردن کدها کمک خیلی زیادی میکنه.
12- زیاد به سراغ طبیعت برین. بخصوص وقتی احساس یکنواختی و بی انگیزگی به شما دست میده. حتی اگه شده، سیستم رو ببرین توی دل طبیعت (بخصوص کنار آب) و برای یک ساعت هم که شده، اونجا کار کنید.
13- میوه های آبدار و فیبر دار (مثل سیب سبز و تازه) و بخصوص خود آب رو زیاد بخورین (البته نه اینقدر که سنگین بشین یا بترکین).
14- تحت هیچ شرایطی بخاطر کار، زمان استراحتتون رو بهم نزنید. برای جبران کمبود وقت، به مورد بعدی دقت کنید.
15- در زمان کار، عوامل برهم زننده تمرکز مثل موبایل و... رو از خودتون دور کنید. حتی اگه پروژه رو دارین لوکال تست میکند و به اینترنت نیازی ندارین، اینترنت رو قطع کنید تا وسوسه چک کردن ایمیل و... سراغتون نیاد. بعد از مدتی، خواهید دید که توی همین زمان کاری هم میتونید کارها رو بسرعت پیش ببرین و نیازی نیست زمان مخصوص استراحت و خانواده و تفریح و ورزش و... رو بهم بزنید.
16- شما یک موجود اجتماعی هستین، پس دید و بازدید و تفریح و... رو بخاطر کار تعطیل نکنید. اوایل انگیزه زیاد دارین و بقول معروف گرمین و حالیتون نیست ولی بعد از مدتی، چون این کار با ذات شما تناقض داره، افسرده میشین و دلیلش رو هم نمیدونین درحالی که علتش دقیقاً همینه که تنها هستین. کامپیوتر هم هرچقدر سرعت و قدرت پردازشی داشته باشه، احساس نداره که درکتون کنه و درنتیجه همراه خوبی نیست.
17- فقط پروژه های کوچک رو یکنفره انجام بدین. حتی شده دو سه نفر از دوستانتون یا افراد فعال توی اینترنت رو پیدا کنید و یک گروه تشکیل بدین و پروژه رو تفکیک کنید (برحسب وظایفی مثل طراحی ظاهری و کدنویسی و طراحی دیتابیس و تجزیه و تحلیل و تست و...).
18- هدفتون رو دقیقاً مشخص کنید (پول یا انجام کارهای عجیب و غریب با برنامه نویسی یا هر چیز دیگه) و پروژه طبق هدفتون بگیرین.
19- رابطه معنوی خودتون رو با خدا تقویت کنید. خیلی وقتها تأثیر یک نماز مستحب دو رکعتی از 10 ساعت خواب بهتره. بخصوص وقتی با آب سرد وضو بگیرین و خشک نکنید (بگذارین با هوا خشک بشه). البته این مورد برای کسانی جواب میده که اعتقاد به مسائل معنوی دارن. اونهایی که اینجور مسائل زیاد براشون مهم نیست، این مورد رو نادیده بگیرن ولی بعید میدونم تهش برنامه نویس خوبی بشن.
20- تمیز باشید (مرتب دوش بگیرین، موهاتون رو اصلاح کنید و...). خیلیها میگن چه ربطی داره ولی اسلام بی دلیل نگفته پاکیزگی جزئی از ایمانه. دلیل علمی میخواین؟ منافذ پوستی بدن تمیز و سر با موهای کوتاه و عرق نکرده، بازتره و هوا بهتر مبادله میشه. واقعاً فکر میکنید تمام هوای بدن ازطریق دهان جذب میشه؟
21- مطالعه کنید. هرچقدر روی مباحثی که قراره توی پروژه پیاده سازی بشن، تسلط بیشتری داشته باشین، کار سریعتر جلو میره و با پرهیز از طولانی شدن، وارد فاز فرسایشی پروژه نخواهید شد.
22- محیط کارتون رو مرتب و خلوت نگه دارین.
23- با همسر و فرزندان خود و بطور کلی با خانواده، مهربان باشید. باور کنید دیدن چهره ناراحت همسر یا حتی کوچکترین جروبحث در منزل، تمرکز و انگیزه شما رو برای کارکردن نابود میکنه. در عوض وقتی ارتباط عاطفی خوبی با همسر یا سایر اعضای خانواده داشته باشین، تصورش رو هم نمیتونید بکنید که توی اوج خستگی و کلافگی، یک لیوان شربت یا حتی آب معمولی (و البته خنک) که با لبخند به دست شما داده میشه، چطور مغزتون رو شارژ میکنه.
...
اگه مورد دیگه ای یادم اومد، این لیست رو تکمیل میکنم.

imanitc
شنبه 12 مرداد 1392, 11:36 صبح
منم همچين احساسي بهم دست ميده دليل اصلي اين قضيه رو انگيزه ميدونم که در بشتر مواقع مربوط به بخش مالي ميشه اگر مالي خوب باشه انگيزه هم بالا ميره و آدم از کد نويسي زده نميشه

hamedarian2009
شنبه 12 مرداد 1392, 12:21 عصر
من وقتی کارم درست انجام میشه کلی انرژی میگیرم ولی اگه یه جا گیر کنم همین احساسو دارم
بهتره کارتونو زمانبندی کنید و فقط روزی چند ساعت تا قبل اینکه خسته بشید برنامه بنویسید
در کل طراحی سایت خیلی گسترده هست و باید چندتا زبان تحت وب و کلی تکنیک در طراحی سایت بلد باشین و باهم ترکیب کنید و همینطور بانک اطلاعاتی بلد باشین حتی فتوشاپ و طراحی دکمه و ...
کلا خسته کننده و باید خیلی آدم خونسرد و صبوری باشی تو این کار

Veteran
شنبه 12 مرداد 1392, 14:36 عصر
- ارتفاع مانیتور رو طوری تنظیم کنید که موقع کار، گردن شما صاف باشه و زاویه دید افقی داشته باشین.
این خیلی مهمه دوستان.من به دلیل رعایت نکردن همین ی مورد مدتیه گردن درد شدیدی دارم.به شدت اذیت میکنه.
حتما رعایت کنین

rezaonline.net
شنبه 12 مرداد 1392, 15:56 عصر
همه مواردی که دوستان گفتن تا حدودی درسته (هرکدوم از جنبه خاصی به قضیه نگاه میکنیم). اما درقالب یک جمع بندی و بعنوان یک نصیحت دوستانه ناشی از تجربه شخصی، میخوام این موارد رو مدنظر داشته باشین (خیلی از این موارد شاید پیش پا افتاده و حتی غیر مهم بنظر بیاد ولی در دراز مدت، تأثیرش رو خواهید دید) :
1- ورزش کنید.
...
22- محیط کارتون رو مرتب و خلوت نگه دارین.
...
اگه مورد دیگه ای یادم اومد، این لیست رو تکمیل میکنم.
23 . با همسر خود مهربان باشید :لبخندساده:

MMSHFE
شنبه 12 مرداد 1392, 16:04 عصر
آره این خیلی مهمه و یادم رفته بود. ممنون، اضافه کردم (همراه با توضیح علت).

رضا قربانی
شنبه 12 مرداد 1392, 16:19 عصر
24 . متاهل بشید :لبخند:

abolfazl-z
شنبه 12 مرداد 1392, 17:29 عصر
سلام دوستان

بگم 99% اشتباه کردم 100% شبیه خودمی :
از لحاظ سن و از لحاظ وضعیت قبلی(برنامه نویسی در وی بی که اصلا خسته نمیشدم) و ...

منم همیشه اینطوری میشم.
اول_ااا یک پروژه شروع میکردم وسط راه بیخیال اش می شدم(برای خودم)
بعد از یک مدت فهمیدم اشتباه می کنم.
چون یک روز پروژه من رو خسته کرد و خوابیدم(من شب 12 برنامه نویسی رو ول میکنم باز صبح 10 شروع میکنم) ولی صبح بیدار شدم نظرم عوض شده بود.
دوستان همه راست میگن باید تفریح و استراحت داشته باشیم.

شاید باورتون نشه سر نماز بجای مهر رو از روی میز بردارم گوشی رو برداشتم گذاشتم روی زمین :لبخند:
یک روز هم وضوح گرفتم بعد یادم رفت نماز بخوانم :بامزه:

ولی

شاید باورتو نشه من یک ماه به یک ماه داخل شهر میرم(پول اینترنت و تلفن و .. همه از اینترنت) شهر خودمو کامل بلد نیستم.
این خوره برنامه نویسی از 2 دبیرستان شروع شد که اونم یک معلم داشتم بهم خوب فهماند و من تمام این کارارو مدیون ایشون هستم.

حافظه ثانویه ام داغوونه داغوووونه.

ولی همیشه از برنامه نویسی لذت میبرم.

>>بعد بعضی ها با قیمت هایشون این همه زحمات ما برنامه نویسان را به هدر میدهند<<

aghayex
شنبه 12 مرداد 1392, 17:47 عصر
حافظه ثانویه ام داغوونه داغوووونه.

راستی بچه ها چرا حافظه ی کوتاه مدت ماها خرابه مثلا یکی یه پول بهم داده و بعد از پایان صحبت هام با طرف مقابل اصلا یادم نیست که پولی گرفتم یا نه و ...
اصلا یه شخص با برنامه نویسی چه مهارت هایی رو در خودش قوی می کنه و چه مهارت هایی رو در خودش ضعیف می کنه

abolfazl-z
شنبه 12 مرداد 1392, 18:05 عصر
راستی بچه ها چرا حافظه ی کوتاه مدت ماها خرابه مثلا یکی یه پول بهم داده و بعد از پایان صحبت هام با طرف مقابل اصلا یادم نیست که پولی گرفتم یا نه و ...
اصلا یه شخص با برنامه نویسی چه مهارت هایی رو در خودش قوی می کنه و چه مهارت هایی رو در خودش ضعیف می کنه

من دلیل این رو هم فهمیدم.

بخاطر برنامه نویسی هست :افسرده:
چون تمام حواسمون رو پروژه هامون هست!

من این رو واقعا آزمایش کردم.
شاید باورتون نشه قبل ماه رمضون قبل از اینکه مسافرت بروم عدد رو بزور حفظ میکردم ولی وقتی رفتم مسافرت و با گذشت چند روز دیدم چقدر حافظه ام قوی شده و کوچیک ترین مسائل رو فراموش نمی کنم.

Tarragon
شنبه 12 مرداد 1392, 22:06 عصر
23 . با همسر خود مهربان باشید :لبخندساده:

آقا رضا این بحثو با ما نکنید بابا
من تازه 16 سالمه
مامانم بفهمن دیگه نمی زارن نزدیک کامپیوتر بشم :لبخند:

lordofphp
شنبه 12 مرداد 1392, 22:39 عصر
سلام
خوبه دیگه آقا رضا برات آستین بالا زده !!
این روزا کمتر کسی جرات اینکاررو داره!!
ایول رضا جان :D

Tarragon
شنبه 12 مرداد 1392, 22:57 عصر
Notice: Undefined variable: wife in barnamenevis.org on post 27 on topic 411944

Veteran
شنبه 12 مرداد 1392, 23:00 عصر
سلام.به خاطر اینه که کارمون شده اینسرت و اپدیت و دیلیت
دقیقااااااااااااااااا زدی به هدف

engmmrj
شنبه 12 مرداد 1392, 23:46 عصر
یکی باید برای رضا زن بگیره !
مثل اینکه خیلی مشتاقه !
:لبخند:

rezaonline.net
شنبه 12 مرداد 1392, 23:48 عصر
آقا رضا به درامد خودشون فکر می کنن نمی دونن ما سال تا سال فقط می شینیم تکمیل شدن پروژه ها بقیه رو می بینیم:عصبانی++::عصبانی++::گیج:
تاپیک شده اظهار نظر در مورد من؟

Tarragon
یک شنبه 13 مرداد 1392, 00:21 صبح
تاپیک شده اظهار نظر در مورد من؟
اقا رضا حالا چرا این قدر سریع ناراحت می شی :افسرده:
قصد شوخی فقط داشتم.
اگر ناراحت شدید معذرت می خوام :قلب:

H:Shojaei
یک شنبه 13 مرداد 1392, 01:50 صبح
سلام دوستان

سلام
دليل اين كه تو vb6 اين طوري نميشديد اينه كه تو vb دقيقا ميدوني بايد با چي كار كني يكي كدهاي خود vb بود و يكي هم كدهاي پايگاه دادش ولي اينجا چي؟
php, mysql, css, html, javascript, jquery ,... واقعا خب آدم كشش نداره ديگه واقعا با اين همه حالي به آدم ميمونه؟ نه واقعا احوالي به آدم ميمونه؟
در ضمن شما خيلي سخت ميگيريد خب وقتي دل زده شديد همون كاري كه دوست داري رو انجام بده برو ورزش كن دوست نداري برو بيرون تفريح اصلا يه بازي نصب كن بازي كن مطمئن باش باز انگيزت برميگرده سر جاش ميدونيد ما برنامه نويسا به دليل كاري كه داريم بايد تو لحظه زندگي كنيم يعني بايد هر نيازي كه تو يه لحظه داريم رو فقط به همون بپردازيم ببينيد شما 24 ساعت شبانه روز تو خونه ايد و انگار سر كار هستيد مثل يه دكتر نيستيد كه بگيد اين زمان كار منه تو اين مطب و بعد از اون ديگه تمام و بايد برم خونه شما هميشه تو محل كارتونيد پس مثلا اگر در شبانه روز 12 ساعت واسه كار وقت داريد و از اين 12 ساعت 6 ساعت ميتونيد كار كنيد اين 6 ساعت رو بين اين 12 ساعت تقسيم كنيد تا نه از كد زدن خسته شيد نه بدنتون به مرور زمان و طوري كه خودتون نفهميد پلاسيده شه.
در كل ميخوام بگم مهم اينه كه اين 6 ساعت كار از اين 12 ساعت وقتي كه داريد انجام بشه و فرقي هم نداره كه پشت سر هم باشه يا تو بازه هاي زماني مشخص ولي چه بهتر كه تو هر لحظه كه ميتونه يه ساعت باشه يه كار انجام بديد تو يه ساعت كد بزنيد و تو يه ساعت ديگه استراحت يا تفريح يا بازي يا هرچي دوست داري اينطوري هيچ وقت دلزده كه نميشي هيچ وقتي بعد از يه ساعت تفريح و يا استراحت ميري سمت كامپيوتر واقعا معناي لذت بردن از كد نويسي و اشتياق رو تو خودت حس ميكني.
و يه چيز ديگه هم اين كه يه ورزش پر تحرك مثل فوتبال واسه خودتون دستو پا كنيد كه خيلي خيلي كمك ميكنه.

eshpilen
یک شنبه 13 مرداد 1392, 08:23 صبح
اینقدر نگید لذت کدنویسی!
این کارفرماها و طرفها همین چیزها رو خوندن که توقعشون رفته بالا و چشم ندارن ببینن برنامه نویس جماعت پول گیرش میاد.
میگن شغل اینا تفریحه زیر باد کولر دوتا کلید میزنن و کلیک میکنن تازه براشون مثل بازیه و لذت هم میبرن.
ما هم که واقعا مردم حسود و بخیلی داریم.
چش ندارن ببینن دیگران نعمت خداداد داشتن هوش و استعداد داشتن شانس داشتن هرچی داشتن و حالش رو میبرن.
چش نداشتن ببینن یکی راحت پول درمیاره و از زندگیش لذت میبره.
چش ندارن ببینن یه مدت زحمت کشیدن همت کردن حالا راحتی و حالش رو میبرن و اونا بهمون نیاز دارن باید بهمون پول بدن.

تا کور شود هرآنکس که نتواند دید :لبخند:

navid3d_69
یک شنبه 13 مرداد 1392, 11:25 صبح
من هم اینجوریم من کلی ایده دارم تا به ذهنم می رسه سری دامین رو ثبت می کنم تا برنامه نویسی هم میرم جلو معمولا 50% کار هم می نویسم بعد دیگه کلا هر کاری می کنم نمی تونم برم طرفش چند روز پیش دیدم 38 تا دامین همینجوری با ایده متفاوت ثبت کردم بعضی ها ماله 2 سال پیشه اگر اونارو همرو انجام داده بودم الان دیگه نیاز به برنامه نویسی نبود :لبخندساده:

من می گم بریم یه مطب بزنیم با عنوان حل تنبلی یوهویی در برنامه نویسی :لبخندساده: بعد هرکی اینجوری میشه باید اینجا مشکلش حل بشه من خودم اولین نفر هستن :قلب:

این تنبلی به جایی میرسه یک وقتایی پروژه میگیرم بعد از طراحی قالب و اینا دیگه ول می کنم یوهو روزه آخر تا صبح کلشو درست می کنم نمی دونم چرا اینجور هست

aghayex
دوشنبه 14 مرداد 1392, 22:07 عصر
یکی باید برای رضا زن بگیره !
مثل اینکه خیلی مشتاقه !
بابا یه نگاهی به دورو ورتون بندازید .
یکی به فکر من باشه که هر کجا میرم میگه این امتیاز و اون امتیاز شامل حال تو نمیشه چون مجردی .
در ضمن رضا هنوز بچه هست . آسیاب به نوبت

lordofphp
دوشنبه 14 مرداد 1392, 23:18 عصر
سلام
eshpilen عزیز کجاش راحت پول دراوردنه؟
یادگیریش سخته!(همین شیگرایی چند ماه توش بودم خودم) زمانبره!! روزبه روز تغییر میکنه! ضمنا باید انگلیسیت خوب باشه!
اصلا نشستن پشت صندلی برای چندین ساعت کار آسونیه؟؟
یه بار به یه اررور بر میخوری به جایی اینکه پروژت هنگ کنه خ ودت هنگ میکنی !! (همین دیروزسر نوشتن با کد ایگنایتر با آبجکتا به مشکل برخوردم (حل شد))
بعضی وقتا شاید 2 3 ساعت برنامه نویسی کنیم اما انگار شدید خسته ایم!
تازه از بدنمون داریم مایه میذاریم!
به نظر من برنامه نویسی برای اونی که بهش علاقمنده بهشته اونی که نیست شاید جهنم باشه البته شاید

rezaonline.net
سه شنبه 15 مرداد 1392, 03:04 صبح
من روزی 8 ساعت کد میزنم .
تقریبا روزی 15 دقیقه آفتاب به بدنم میخوره :)
دو وعده غذا میخورم .

علاقه آنچنانی به برنامه نویسی ندارم .
حالا یکی بیاد منو توجیه کنه :):لبخند:

amin7x
سه شنبه 15 مرداد 1392, 05:53 صبح
یک تنوع داشته باشید توی کدهاتون.
منم همین طوری شدن ولی اشتباهی تاپیکی ایجاد کردم به نام نا امدیدی از برنامه نویسی :D
1- فونت های IDE تون رو تغییر بدید.
2- کدهاتون رو جوری بنویسید که بعدا بهش سر میزنید سروحال بشید. (مثلا نام متغیر ها رو یک چیز باحال بزارید ، البته بعدش عوض کنید :D)
3- بک گراند سیستم تون رو هر هفته عوض کنید.
4- موسیقی های ارامش بخش گوش کنید. (واسه بعضی ها سازگاره)
5- دسته جمعی کد بزنید مثلا با ارتباط ویدیویی و صوتی از طریق اسکایپ (کسی اینجا پایه هست؟)

دیگه نمیدونم :D

AliAfkar
پنج شنبه 07 بهمن 1400, 13:03 عصر
سلام دوستان

سلام.
اتفاقاً من روی این موضوع تحقیقات و تفکراتی داشتم و متوجه شدم بعضی زبان‌ها به خصوص زبان پی اچ پی باعث این حس میشه.

در زبان پی اچ پی به خاطر نوع نوشتاری که داره، وقتی حجم کد زیاد میشه باعث سردرگمی میشه. :ناراحت: به طوری که تا چشمم به حجم کدها میخوره دچار این حالت میشم. حالتی شبیه گیج شدن و حسی شبیه افسرگی. البته میگم شبیه... .

حالا اگه با شنیدن حرفای من دقیقاً حس کردید که من درست میگم، حتماً انتظار دارید که من چون تونستم این حس رو به خوبی بشناسم، راه درمانشم پیدا کردم.:لبخند:

:تشویق: خب اما راه درمان.
اول این که یکم باید تحمل کنید، یعنی اولش که دارید کار میکنید سخته اما تحملش کنید و حتی بیشتر تلاش کنید، بدن به حالت جدید عادت میکنه.
دوم این که خوراکی خوشمزه بخورید در بین کار که براتون خوشایند شه تا زمانی که اون حالت براتون راحت شه. (به خصوص خوراکی‌های فسفر دار)
سوم این که کد هاتون رو خیلی زود زود تست کنید تا نتیجه رو حس کنید. یعنی مثلاً چند خط که کار می‌کنید، اونو اجرا کنید، اگه پی اچ پی هست توی سرور. این کار هم باعث میشه بهتر با کد ارتباط برقرار کنید، هم بهتر ایراداتشو بفهمید، هم اون حس بد بره.

پونه تندرو
شنبه 09 بهمن 1400, 15:28 عصر
سلام، دوست عزیز انسان همیشه به علت تنوع طلبی و میل به کشف موضوعات جدید، در انجام فعالیتهایی که به عنوان روزمرگی شناخته میگردد، حس دلزدگی و خستگی پیدا میکند. این امر طبیعی است. شما برای جلوگیری از این موضوع باید به پادکست های روانشناسی روزمرگی (https://www.imenertebat.org/network-switch/) گوش دهید.