PDA

View Full Version : گذاشتن عکس در منوها

Amir Oveisi
یک شنبه 28 اسفند 1384, 03:04 صبح
سلام
چجوری میشه تو منوها کنار عنوان منو یه عکس هم بذاریم؟

meandyouwith2003
یک شنبه 28 اسفند 1384, 06:24 صبح
عزیز جان در Vs2005 بعد از اینکه منو را قرار دادی و Subitem ها رو تعیین کردی ، هر آیتمی که می خوای براش image بگذاری را انتخاب کن و در properties گزینه Image را انتخاب کن ، با کلیک بروی این قسمت پنجره ای باز میشه با عنوان select resource .هم می تونی عکس را Import کنی ، هم میتونی از عکسهای از پیش اضافه شده استفاده کنی .
البته نمی تونی از icon استفاده کنی ، باید تصویری که می خوای قرار بدی را به فرمتهایی که پشتیبانی می کنه تبدیل کنی ، بنظر من بهترین پسوند برای این کارها png هست.
موفق باشی.

Amir Oveisi
یک شنبه 06 فروردین 1385, 21:59 عصر
خیلی ببخشیدا !!! ولی همچین منویی نیس اصلا !!! ( وگرنه اینو میدمونستم :لبخند: ) حالا چیکار میشه کرد؟ :متفکر: VS رو هم تازه نصب کردم !

iman_s52
دوشنبه 07 فروردین 1385, 05:36 صبح
من یه دونه Sample دارم که اونو برات میذارم.
تویه VS2003 من تستش کردم جواب میده
تویه کلاس DotNetMenuItem همه چیز رو توضیح داده .
برو حالشو ببر!!!

m-heidari
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 01:20 صبح
با این کد هم میتونی از ایکن هم استفاده بکنی .
امیدوارم به دردت بخوره....یعنی حالشو ببری

Imports System.Drawing

Public Class Form1

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Dim icoCustom As New Icon("C:\YourIcon.ico")
Dim bmpConverted As Bitmap = icoCustom.ToBitmap
Me.TestToolStripMenuItem.Image = bmpConverted
End Sub

End Class

Amir Oveisi
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 23:15 عصر
مطمئنی که این تو C# هم جواب میده؟

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 13:58 عصر
بابا این که خیلی ساده بود
آقای meandyouwith2003 دردست میگفت سعی کن بیشتر دقت کنی خیلی ساده به جای image کلمه icon بود شما که برنامه نویس هستی باید خیلی دقت کنی

Amir Oveisi
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 15:17 عصر
ویژوال استودیوی من 2002 بیده ها... مطمئنین که داره همچین چیزی؟؟؟؟ من که ندیدم والا !!!

alirezador
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:34 عصر
bermooda جان 2002 یا 2003 را بزار کنار 2005 عالمی داره واسه خودش خیلی با حاله مخصوصا c# توش برنامه نوشتن آقایی کردن به مولا