PDA

View Full Version : سوال: قرار دادن div درون iframe

aliblue
جمعه 11 مرداد 1392, 11:07 صبح
سلام. من با iframe محتویات یک سایت را نمایش می دهم اما می خواهم روی قسمتی از آن (مثلا بالا سمت چپ) تکه ای به ابعاد 100 در 200 پیکسل به رنگ سفید قرار دهم تا آن قسمت را کاربر نبیند. اما هر کاری می کنم div نمایش داده نمی شود. ممنون می شوم راهنمایی کنید.

azamicu
جمعه 11 مرداد 1392, 12:32 عصر
والد رو position:relative بزار اونی که میخوای یه جایی رو بپوشونه رو absulote بزار و با top,right جاش رو ست کن و z-index اونو هم بیشتر از بقیه بده

aliblue
جمعه 11 مرداد 1392, 18:51 عصر
ممنون منم همین کارها رو کردم ولی برای 2 تا div تو در تو کار میکنه ولی برای div در iframe که امتحان میکنم، div اصلا نمایش داده نمیشه.

azamicu
جمعه 11 مرداد 1392, 19:42 عصر
خوب باید تابع های js رو چک بکنی

refugee
شنبه 12 مرداد 1392, 01:10 صبح
با ابزار " اینسکپت المنت " مرورگر ها ببینید اون قسمت رو مشکلتان حل میشه . مخصوصا فایری فاکس .

راحت میتونید همونجا حتی ویرایش کنید .

aliblue
شنبه 12 مرداد 1392, 09:29 صبح
توی مرورگر Firefox درست نشون میده ولی توی Chrome , IE ابتدا لحظه ای div نمایش داده میشود ولی بعد iframe روی آن را می پوشاند.

ali.poorbazargan
شنبه 12 مرداد 1392, 14:56 عصر
دوست عزیز شما توی iframe نمیتونید یک div ایجاد کنید
یک div ایجاد کنید که iframe در اون باشه . سپس یک div دیگه در div قبلی ایجاد کنید که حتما position:absolute باشه . با top , right و ... هم موقعیتش رو درست کنید .

tadayoni
شنبه 12 مرداد 1392, 16:43 عصر
راح حل اینه که هم یه div اصلی داشته باشید که ifram و divی که میخواید روی اون قرار بگیره رو توی یه div والد قرار بدید و موقعیت اونها رو نسبت به div والد تنظیم کنید .
مثل کد زیر :

<div style="position: relative; width: 500px; height: 500px;">
<iframe style="width: 500px; height: 500px;"></iframe>
<div style="position: absolute; top: 10px; left: 10px; height: 100px; width: 100px;"></div>
</div>

این روش کاملا موثر هست
توی لینک زیر یه مثال قرار داره که مشکل opacity رو با همین راه حل برطرف کرده که میتونه مثال خوبی برای این منظور باشه
http://tadayoni.ir/?p=106

aliblue
شنبه 12 مرداد 1392, 17:49 عصر
ممنون از شما. ولی مشکل از کدهام نبود یعنی مثل شما انجام دادم و برای تمام لینک های iframe کار کرد به جز یک سایت خاص که من دنبالشم.
یعنی اگه بخوام اون سایت خاص رو در iframe نشون بدهم، هر کاری که می کنم بر روی div قرار میگیرد. یعنی خود iframe زیر قرار میگیرد ولی محتویات آن روی div.
حتی به z-index مقادیر بالا مثل 999 , 1000 , 1010 هم دادم ولی نشد که نشد.