PDA

View Full Version : سوال: ذخیره ازاطلاعات....

myhoo2005
جمعه 11 مرداد 1392, 13:19 عصر
سلام
یک دیتا گرید ایجاد کرده ام ولی وقتی تغییرات در اطلاعات انجام میدهم در TB اصلی تغییرات اعمال نمیشود ولی وقتی برنامه رو مجدد اجرا میکنم ، تغییرات انجام شده قبلی رو نشان میدهد.
نمیدونم اشکال درکجاست !!!!؟

Amin69
جمعه 11 مرداد 1392, 13:23 عصر
سلام
یک دیتا گرید ایجاد کرده ام ولی وقتی تغییرات در اطلاعات انجام میدهم در TB اصلی تغییرات اعمال نمیشود ولی وقتی برنامه رو مجدد اجرا میکنم ، تغییرات انجام شده قبلی رو نشان میدهد.
نمیدونم اشکال درکجاست !!!!؟
منظورتون از TB اصلی چیه؟ اطلاعات رو کجا ذخیره میکنید؟

myhoo2005
جمعه 11 مرداد 1392, 14:47 عصر
منظورتون از TB اصلی چیه؟ اطلاعات رو کجا ذخیره میکنید؟

سلام
من tb رو از داخل خود سی شارپ ایجاد کردم...

miciii
جمعه 11 مرداد 1392, 15:29 عصر
فکر کنم شما دیتا ست رو خوب تعریف نکردی. بعد از اینکه تغییرات رو اعمال میکنی دیتاست رو تعریف کن و به گرید ویو بده
مثلا:
SqlConnection cnn = new SqlConnection("server=TEST;uid=kar;pwd=123;database=karname");
SqlDataAdapter sqld = new
SqlDataAdapter("select * from st", cnn);
insert = "INSERT INTO st(st_id,name,fname,father,sh_sh,mahal_sodor_sh,t_ tavalod,mahal_tavalod,maghta)" +
" VAlUES ('" + textBox8.Text + "','" + textBox1.Text + "','" + textBox2.Text + "','" + textBox3.Text + "','" + textBox4.Text + "','" + textBox5.Text + "','" + textBox6.Text + "')";
SqlCommand cmd = new SqlCommand(insert, cnn);
cmd.Connection.Open();
cmd.ExecuteNonQuery();
cmd.Connection.Close();
DataSet dset = new DataSet();
sqld.Fill(dset, "st");
dataGridView3.DataSource = dset.Tables["st"];

khokhan
جمعه 11 مرداد 1392, 15:39 عصر
سلام
من tb رو از داخل خود سی شارپ ایجاد کردم...
بایستی کاری کنی تا بعد از عمل درج اطلاعات دیتا گرید بروز رسانی بشه :لبخند:

sohil_ww
جمعه 11 مرداد 1392, 17:03 عصر
دوست عزیز شما دیتا گیرد به صورت ویزارد به دیتاست وصل کردی (اگه اشتباه نکنم) شما می تونی بعد از انجام ادیتت متد نمایش گرید فراخوانی کنی

امیدوارم موفق باشی

roolinjax
جمعه 11 مرداد 1392, 18:41 عصر
سلام مشکل اینه که شما دیتابیس رو از خود ویژوال ایجاد کردی
در واقع الان شما دو تا نسخه بانک داری
یکی توی پوشه ی برنامه و کنار فایل های فرمهاتون و دیگری توی پوشه ی debug (جایی که فایل اجرایی پروژه تون موجوده)
در واقع موقع اجرا اطلاعات توی اولی ریخته میشه و بعد از بسته شدن برنامه اطلاعات توی دیتابیس اصلی کپی میشه و تغییرات در اجرای بعدی مشاهده میشه.
راه جل :
کانکشن استرینگ برنامه رو بر روی دیتابیس اصلی (دیتابیس موجود در پوشه ی debug قرار بدین)