PDA

View Full Version : ترجمه قالب از HTML به وردپرس

l3aran
جمعه 11 مرداد 1392, 19:47 عصر
سلام
میخواستم چندتا سوال راجبه ترجمه قالب از HTML به وردپرس بپرسم
اول اینکه یه چیزایی راجع بهش میدونم اما کامل نیست به طور مثال میدونم که باید قالب رو تیکه تیکه کرد مثلا قسمت مربوط به هیدر رو کات کرد و داخل یه فایل تکست به نام header.php ذخیره کرد و داخل فایل indx.php به جای متن هیدر کد

<?php get_header(); ?>
قرار داد منتها الان وقتی فایل index.html رو به نام index.php به صورت دستی تغییر میدم و وقتی طبق کارای بالا انجام میدم مثلا وقتی فقط کد هیدر قالب رو جدا سازی میکنم و کد PHP مورد نظر رو قرار میدم قالب رو نمایش نمیده و کد های داخل فایل index.php رو نمایش میده
حالا سوال من اینه که آیا نباید دستی پسوند index.html رو به index.php تغییر داد یا نه آیا باید همه قسمت های فایل index.php رو جداسازی کرد و متن PHP مربوطه رو داخلش قرار داد و در آخر قالب رو تست کرد ؟
اگر هم درست انجام میدم ممنون میشم یکی بگه مشکل کارم کجاست
ممنون

tadayoni
جمعه 11 مرداد 1392, 23:28 عصر
دوست عزیز نیازی نیست تمامی قسمت ها رو جدا کنید و بعد اجرا کنید ...
ولی باید توجه داشته باشید که هر جایی رو که جایگزین میکنید حتما از داخل فایل index.php حذف کنید و مثلا <?php get_header(); ?> رو وارد کنید .
باقی بخش ها رو هم بصورت مستقیم میتونید وارد کنید .
فایل index.html اصلا نباید باشه چون اگه هم index.html داشته باشیم و هم index.php ، موقع اجرا index.html اجرا خواهد شد .

refugee
شنبه 12 مرداد 1392, 02:08 صبح
خب قراره کد های داخل index.php نمایش داده بشه دیگه ... ( این که مشکلی نداره )

شما صقحه هدر را به ایندکس پیوند میزنید . پس مسلما ایندکس نمایش داده میشه . اما اینجا اگه فقط کد ها نمایش داده میشه من فکر میکنم شما دارین سمت کلاینت تست میکنید . برای استفاده از فایل های php باید سمت سرور این کارو بکنید یا سرور مجازی مثلا ومپ رو نصب کنید .

شایدم من درست متوجه منظورتون نشدم ... اما چیزی که فهمیدم همین بود که توضیح دادم . ( خدایش بد توضیح دادی ها )

l3aran
شنبه 12 مرداد 1392, 03:07 صبح
اما اینجا اگه فقط کد ها نمایش داده میشه من فکر میکنم شما دارین سمت کلاینت تست میکنید . برای استفاده از فایل های php باید سمت سرور این کارو بکنید یا سرور مجازی مثلا ومپ رو نصب کنید .

شایدم من درست متوجه منظورتون نشدم ... اما چیزی که فهمیدم همین بود که توضیح دادم . ( خدایش بد توضیح دادی ها )

آها آره من توی پی سیم تست میکردم مثلا رو فایل index.php راست کلیک میکردم و با فایر فاکس بازش میکردم حالا توی سرور تستش میکنم اما فکر کنم درست گفتید مشکل اینجا بوده فردا چک میکنم مرسی :X

mehbod.rayaneh
شنبه 12 مرداد 1392, 03:11 صبح
سلام
میخواستم چندتا سوال راجبه ترجمه قالب از HTML به وردپرس بپرسم
اول اینکه یه چیزایی راجع بهش میدونم اما کامل نیست به طور مثال میدونم که باید قالب رو تیکه تیکه کرد مثلا قسمت مربوط به هیدر رو کات کرد و داخل یه فایل تکست به نام header.php ذخیره کرد و داخل فایل indx.php به جای متن هیدر کد

<?php get_header(); ?>
قرار داد منتها الان وقتی فایل index.html رو به نام index.php به صورت دستی تغییر میدم و وقتی طبق کارای بالا انجام میدم مثلا وقتی فقط کد هیدر قالب رو جدا سازی میکنم و کد PHP مورد نظر رو قرار میدم قالب رو نمایش نمیده و کد های داخل فایل index.php رو نمایش میده
حالا سوال من اینه که آیا نباید دستی پسوند index.html رو به index.php تغییر داد یا نه آیا باید همه قسمت های فایل index.php رو جداسازی کرد و متن PHP مربوطه رو داخلش قرار داد و در آخر قالب رو تست کرد ؟
اگر هم درست انجام میدم ممنون میشم یکی بگه مشکل کارم کجاست
ممنون
سلام
بهترین کار اینه ک شما 1 وردپرس نصب کنید و قالبو ب اونجا منتقل کنید و شروع کنید ب شناساندن قالب به وردپرس!
بعد اونو ب چند فایل تقسیم کنید!
اینطوری روند کار را هم میتونید ببینید!
موفق باشید

ali.poorbazargan
شنبه 12 مرداد 1392, 20:43 عصر
توابع استاندارد WP رو پیدا کنید و در مکان های مورد نیاز استفاده کنید .
شما از sample های خود وردپرس واسه حداقل استاندارد مورد نیاز theme ها استفاده کنید .
واسه تقسیم کردن فایها هم همون sampleها بهترین راهنمایی هستند . هرچند که بیشتر سلیقه ای انجام میشه
چیزی که متوجه شدم از مشکلتون !