PDA

View Full Version : درخواست آموزش نصب و پیکر بندی php mysql و apache

ProgExpert
شنبه 12 مرداد 1392, 11:40 صبح
من فکر می کنم در آغاز یادگیری php، ( استفاده از برنامه هایی همچون easyphp و xampp ) اصولی نیست. من گمان می کنم در ابتدا بهتر است نحوه نصب و پیکربندی هر یک از این سه نرم افزار ( php - Mysql - apache ) بطور جداگانه آموزش داده بشود. بعدتر برای آسودگی کار می شود از این چنین نرم افزار هایی استفاده کرد.
خواهش می کنم کسی که آشنایی کامل با نحوه نصب و پیکربندی php، mysql و Apache دارد، بطور کامل اینها را در همین صفحه توضیح دهد.

مهرداد سیف زاده
شنبه 12 مرداد 1392, 12:08 عصر
نهایت برنامه‌ای که نوشته میشه روی هاست و شما هیچ دسترسی به تنظیمات این سه نرم‌افزار ندارید مگر این که با هزینه بالا و البته تخصص کار با سرورهای تخصصی، خودتون اونها رو روی سرور اینترنتی انجام بدید
ولی اگر دوست دارید یاد بگیرید برید لینوکس یاد بگیرید که تمام این نرم افزارها و طریقه نصبش بر روی لینوکس کاربرد داره
اینم لینک نصب این سه نرم افزار همراه با کانفیگ بر روی لینوکس اوبونتو

http://seifzadeh.blog.ir/post/full-install-php5

در آخر بعد از کار کردن با تمام این‌ها بهترین نرم‌افزار WampServer هست و خودتون رو با نصب جداگانه نرم‌افزارها درگیر نکنید

ProgExpert
شنبه 12 مرداد 1392, 14:31 عصر
این یعنی اینکه من فقط بایستی برنامه php رو بیآفرینم و آنرا بر روی سرور آپلود کنم و تنظیمات این برنامه اعم از نصب و پیکربندی بر عهده صاحب و متخصص سرور است و من هرگز نیاز ندارم درباره اینها آگاهی داشته باشم. آیا همینطور است؟ حتی درباره پایگاه داده mysql ؟
آیا wampserver برنامه ای مشابه با easyphp و XAMPP است؟ (آره)-> چرا بهتر است؟
یه پرسش کلی هم دارم: آیا هرگز گزینش بین این گونه برنامه ها اهمیتی هم دارد؟