PDA

View Full Version : سوال: آیا استفاده از فونت tahoma به هم نریختن فونت در تمام سیستم ها رو تضمین میکنه؟

mtn677
شنبه 12 مرداد 1392, 13:48 عصر
سلام

آیا استفاده از فونت tahoma به هم نریختن فونت در تمام سیستم ها رو تضمین میکنه؟حتی

روی سیستمی که فارسی ساز نصب نباشه؟

m.4.r.m
شنبه 12 مرداد 1392, 14:45 عصر
بله ضمانت می کنه فقط بعد از نصب برنامه در سیستم کاربر یا مقصد باید فارسی ساز ویندوز رو حتما تو فارسی ست کنین . در غیر انصورت حروف به صورت علامت سوال خواهد شد .

Mr'Jamshidy
شنبه 12 مرداد 1392, 15:10 عصر
شما میتونی از هر فونتی استفاده کنی و موقع نصب یا اجرا (در اول برنامه) فونت ها رو نصب کنید
و به جای این که در حالت Design-Mode فونت ها رو ست کنید، در حالت Run-Time ست کنید

اگر سیستم عامل فارسی رو پشتیبانی کنه و شما از این روش استفاده کنی فکر نمیکنم به مشکل بر بخوری

mtn677
شنبه 12 مرداد 1392, 15:25 عصر
شما میتونی از هر فونتی استفاده کنی و موقع نصب یا اجرا (در اول برنامه) فونت ها رو نصب کنید
و به جای این که در حالت Design-Mode فونت ها رو ست کنید، در حالت Run-Time ست کنید

اگر سیستم عامل فارسی رو پشتیبانی کنه و شما از این روش استفاده کنی فکر نمیکنم به مشکل بر بخوری

اگر بشه از هر فونتی استفاده کرد که خیلی بهتره فقط من می خوام نصب فونت به صورت اتوماتیک انجام بشه و کاربر مجبور نباشه به صورت دستی این کارو انجام بده.حالا این Run-Time چی هست؟

یه سوال دیگه:
میشه کاری کرد که تمام فونت پروژمو یکباره تغیر بدم؟یعنی الان فونت پروژم TAHOMA هست می خوام به TITER تغیرش بدم ولی اگه بخوام یکی یکی این کارو انجام بدم خیلی زمان میبره.

Mr'Jamshidy
شنبه 12 مرداد 1392, 17:50 عصر
Design Mode همون زمانی طراحی هست چیزی که شما داخل IDE میبینی
Run Time همون زمان اجرا رو میگن، زمانی که برنامه نوشته شده توسط شما اجرا شده

بیشتر از این توضیح نمیدم

برای تغییر دسته جمعی 2 راه هست که من خبر دارم (اگر باز هم هست بلد نیستم)
1. همه کنترل ها رو با هم انتخاب کنی و فونت رو تغییر بدی
2. راهی که تو سورس برات گذاشتم

نمونه زیر رو بررسی کن متوجه میشی

اگر فونت IranNastaliq داری پاکش کن اگر هم نداری که هیچ