PDA

View Full Version : اصطلاحات برنامه نویسی

matrix-program
شنبه 12 مرداد 1392, 13:48 عصر
سلام بر دوستان و اساتید
امروز تصمیم گرفتم تاپیکی ایجاد کنم که اصطلاحات برنامه نویسی رو در اون بگم چون احتمالا خیلی از تازه کارایی مثل خودم یه کتابی گرفتن و اصطلاحات اون رو متوجه نشدن کلا 20-30 تومن کتاب میره هوا:-D
خوب شروع میکنم

matrix-program
شنبه 12 مرداد 1392, 14:07 عصر
ما برای نگه داری *موقت مقادیر از دو نوع "متغیر"و"ثابت"استفاده میکنیم
متغیر(variable):
متغیر ها همون طور که گفتم جایی برای نگه داری موقت مقادیر است که در طول برنامه قابل تغییر است
ثابت ها(const) :
جایی برای نگه داری موقت مقادیر که همون طور که از اسمش پیداست ثابته مثلا عدد پی که همیشه 3.14 هست
متد ها(method):
به تعبیر ساده یک دستگاه! میتونه مقداری برنگردونه (void) و میتونه داخل خودش عملیات انجام بده و به ما برگردونه
بعدا چن تا دیگه هم میگم

*:منظورم از موقت اینه که اگه برنامه رو ببندیم و دوباره باز کنیم اون مقادیر از بین میره

دوستان اگه اشتباه فنی یا قلت عملایی پیدا کردن به بزرگی خودتون ببخشید و به من اطلاع بدید

matrix-program
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 08:38 صبح
با سلام
در این تاپیک میخوام اصطلاحاتیو بگم که تو برنامه نویسی کاربرد چندانی شاید نداشته باشه اما یه برنامه نویس باید اونا رو بلد باشه
برنامه نویسی شی گرا(object-oriented)
چیزی نیس که بشه تو یه جمله خلاصش کرد...
http://barnamenevis.org/showthread.php?404437-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%B4%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE
تو این آموزش آقای رئیسی زحمت کشیدن آموزشش رو گذاشتن
چهارچوب دات نت (.net framework)

در تعریف .net میتوانیم بگوییم"چهار چوب .net یک پلتفرم جدید است که توسط مایکروسافت برای طراحی توسعه نرم افزار ایجاد شده "

به نقل از کتاب آموزش سی شارپ آقای سید محمد هاشمیان

به مرور تاپیک کامل تر میشه فعلا مخ من دیگه خط نمیده:لبخند: