PDA

View Full Version : سوال: دو فایل با پسوند mdf, ldf

mashhadpix
شنبه 12 مرداد 1392, 13:52 عصر
سلام
من دو تا فایل با پسوند mdf و ldf دارم که میدونم برای دیتابیس sql است ولی نمیدونم چطوری باید این دو فایل را در sql ایجاد کنم؟ میدونم که Backup فایل هم نیست چون اگر Backup باشه پسوندش back است.
ممنون میشم راهنمایی کنید؟

DataMaster
یک شنبه 13 مرداد 1392, 10:12 صبح
فایلهای اسکیوال سرور مثل نرم افزارهای دیگه نیست که خودتون بتونید دستی ایجاد کنید
باید دیتابیس توسط اس کیو ال سرور بسازید تا ساختارهای مورد نیاز و فایلها رو براتون مهیا کنه
از طریق Management Studio میتونید این کارا رو انجام بدید

mashhadpix
یک شنبه 13 مرداد 1392, 10:17 صبح
فایلهای اسکیوال سرور مثل نرم افزارهای دیگه نیست که خودتون بتونید دستی ایجاد کنید
باید دیتابیس توسط اس کیو ال سرور بسازید تا ساختارهای مورد نیاز و فایلها رو براتون مهیا کنه
از طریق Management Studio میتونید این کارا رو انجام بدید

چطوری از طریق "Management Studio" این کار را انجام بدم؟ میشه راهنمایی کنید؟

arash201
یک شنبه 13 مرداد 1392, 10:52 صبح
سلام
می تونید در برنامه management studio در قسمت database راست کلیک کنید و گزینه attach رو بزنید و بعد فایل mdf را انتخاب کنید.به همین راحتی یا اگرم یه دیتابیس جدید میخواین باید روی new database کلیک کنین.

arash_2fun.tebyan.net (http://arash_2fun.tebyan.net)

mashhadpix
یک شنبه 13 مرداد 1392, 11:42 صبح
سلام
می تونید در برنامه management studio در قسمت database راست کلیک کنید و گزینه attach رو بزنید و بعد فایل mdf را انتخاب کنید.به همین راحتی یا اگرم یه دیتابیس جدید میخواین باید روی new database کلیک کنین.

arash_2fun.tebyan.net (http://arash_2fun.tebyan.net)

وقتی این کار را می کنم پیغام خطای:
"An error occurred when attaching the database(s). Click the hyperlink in the Message column for details."
می دهد.
چیکار میشه کرد؟

farhad85
یک شنبه 17 شهریور 1392, 23:56 عصر
سلام دوست من اینو داخل پنجره کد اس کیو ال2008 بزنی ایجاد میشه
create database my_data on primary
(name=N'my_data' , filename = N'd:\sql\my_data.mdf' , size = 3072kb , maxsize = unlimited , filegrowth = 1024kb)
log on
(name=N'my_data_log.ldf' , filename = N'd:\sql\my_data.ldf' , size = 1024kb ,maxsize = 2048gb , filegrowth = 10%)
collate sql_latin1_general_cp1_ci_as
go
میتونی آدرسشو عوض کنی

صحرا73987
چهارشنبه 25 دی 1392, 08:33 صبح
سلام.دوستان عزيز.
من نياز به يك جواب فوري دارم.
من يك ديتابيس در sql 2000 دارم كه تعداد زيادي ركورد دارد.
زماني كه از دستور sp_spaceused استفده ميكنم حجم فضاي استفاده شده توسط ديتا را حدود 38 گيگ نمايش ميدهد
اما فايل ديتا 69 گيگ از فضاي هارد را اشغال كرده است .
هر چقدر هم اطلاعات از ديتابيس پاك ميكنم حجم فايل ديتا هيچ تغييري نمي كند.
فايل log را shrink كردم اما وقتي مي خواهم فايل data را shrink كنم
نميدانم در دستور dbcc(datafilename,targetsize( چه عددي را براي target size قرار بدهم.
وقتي هم با shrink wizard كار ميكنم not respon ميشود و كار متوقف ميشود.

لطفا مرا راهنمايي كنم :1.چطور حجم فايل ديتا را كم كنم؟
2.دستور sp_spaceused دقيقا چه اطلاعاتي به ما ميدهد؟

با تشكر.