PDA

View Full Version : نمایش % و عدد و حروف بجای توضیحات سایت

Maryam.J
شنبه 12 مرداد 1392, 16:14 عصر
سلام.من توضیحات سایت رو با کدنویسی توی تگ description ریختم ولی توی نتیجه گوگل و توی نمایش سورس در مرورگر، به صورت اعداد و % میاد. مثل این:
%aa%d8%ac%d9%88+%d8%af%d8%b1+%d8%b1%d8%b3%d8%a7%
اینم تصویر جستجوی گوگل:
108417
چیکار کنم که درست بیاد؟ خود صفحه درست نشون داده میشه و مشکلی نیست. حتی متاتگ کلمات کلیدی که به همین روش تو صفحه میارم درسته.

moslem.hady
یک شنبه 13 مرداد 1392, 09:24 صبح
کسی اطلاعی نداره؟؟ منم گاهی اوقات اینطوری میشم! :(

fakhravari
یک شنبه 13 مرداد 1392, 19:32 عصر
رشته فارسي كه اينطوري در كل:بامزه:.
تابع هاي encoder -decoder روي URL بايد بزارين.
حالا نميدونم تاثير داره يا نه

tree1371
دوشنبه 14 مرداد 1392, 00:08 صبح
utf-8 باید بزاری تو تگ head و body

Maryam.J
دوشنبه 14 مرداد 1392, 10:17 صبح
utf-8 باید بزاری تو تگ head و body
از اون نظر مشکلی نداره. اون رو اضافه کردم. میگم که، کلمات کلیدی رو به همین صورت اضافه کردم و درست نشون داده میشه.

tree1371
دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:18 عصر
این مشکل ماله اینه که گوگل نمیدونه باید فارسی بزنه دقیقا چیزی شبیه زیرنویس فیلمهاست که باید UTF-8 کنیم . این رو در متای توضحاتتون بزارید حل میشه اما یادتون باشه تا گوگل بیاد دوباره بررسی کنه طول می کشه و یک روزه عوض نمی کنه .

charset=utf-8"

Maryam.J
دوشنبه 14 مرداد 1392, 22:45 عصر
این مشکل ماله اینه که گوگل نمیدونه باید فارسی بزنه دقیقا چیزی شبیه زیرنویس فیلمهاست که باید UTF-8 کنیم . این رو در متای توضحاتتون بزارید حل میشه اما یادتون باشه تا گوگل بیاد دوباره بررسی کنه طول می کشه و یک روزه عوض نمی کنه .

charset=utf-8"

روی مرورگر که سورس رو میبینم که تغییری نکرد. تا ببینم روی گوگل درست میشه یا نه :عصبانی++:

tree1371
سه شنبه 15 مرداد 1392, 00:42 صبح
کدت رو بزار خوب خیلی وقت هست بچه های این انجمن دست از پیشگویی کشیدن پس کد بزار تا کمکت کنیم.

Maryam.J
سه شنبه 15 مرداد 1392, 08:38 صبح
کدت رو بزار خوب خیلی وقت هست بچه های این انجمن دست از پیشگویی کشیدن پس کد بزار تا کمکت کنیم.
اصلا به این موضوع دقت نکرده بودم! :دی
HtmlMeta descriptionTag = new HtmlMeta();
descriptionTag.Name = "description";
descriptionTag.Content = Description;
descriptionTag.Attributes.Add("charset", "utf-8");
descriptionTag.Attributes.Add("lang", "fa");
this.Header.Controls.Add(descriptionTag);

tree1371
سه شنبه 15 مرداد 1392, 12:46 عصر
چرا اینطوری بهش کد میدی ؟ خوب به نظر من بهتره متاهارو بنویسی با HTML بعد جای مقدارهاشون LABEL بزاری و لیبل رو بایند کنی به دیتابیس . من خودم اینکارو می کنم خوب خوبه هم سریع هم اینکه دیگه مشکلی پیش نمیاد.

Maryam.J
سه شنبه 15 مرداد 1392, 13:28 عصر
چرا اینطوری بهش کد میدی ؟ خوب به نظر من بهتره متاهارو بنویسی با HTML بعد جای مقدارهاشون LABEL بزاری و لیبل رو بایند کنی به دیتابیس . من خودم اینکارو می کنم خوب خوبه هم سریع هم اینکه دیگه مشکلی پیش نمیاد.
یه مقدار غیرحرفه ایه!! :بامزه: بعدش اینم خروجیش همون میشه دیگه!!

tree1371
سه شنبه 15 مرداد 1392, 14:41 عصر
غیر حرفه ای؟! دلیلی بر غیر حرفه ای بودن وجود نداره . اینکاری که شما می کنید یعنی فشار به سرور . چون مجبوره شی بسازه بعد بیاد مقدار بده بعد ادد کنه !!
اما مراحل من فقط خوندن و مقدار دهی هست . یعنی مرحله ساختن شی و مقدار دهی تک تک و ادد کردن از بین میره که فشار کمتری به سرور میاد.

شاید بگی این یک ذره که چیزی نیست . اما قطره قطره جمع گردد آن گاه سرور نابود شود. خخخخخخ خروجیشم همون نمیشه راستی . چون لیبل به راحتی از فارسی پشتیبانی می کنه اما مثل اینکه از طریق کد از فارسی خوب پشتیبانی نمی کنه.شما واسه تست یدونه منا دستی با کلمات فارسی بزارید اگر درست کار کرد از روش من برید مطمئن باش اصلا غیر حرفه ای نیست بلکه هوشمندانه هست . حرفه ای به این نیست که بشینی یک کلی خط کد بزنی . اونی حرفه ای که با کمترین خط کد و فشار رو سرور کد بزنه حالا از هر راهی که درست و منطقیه و به امنیت آسیب نزنه.

حتی می تونید از لیست ویو هم استفاده کنید تا هرکس هر متایی می خواست داینامیک بسازه و .....

Maryam.J
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:10 عصر
یعنی شما میگی این کار رو بکنم؟
label1.Text=Description;
(حالا label که نه، literal)

tree1371
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:19 صبح
این میشه . کلا کاری به متد Descrption نداشته باشید.

شما متاتون کجاست ؟! اگر تو دیتابیس هست کل متاهاتون کافیه همشون رو با دیتاتیبل فرا بخونید و به لیترالتون بایندش کنید چون اینطور که معلومه این متد با حروف فارسی مشکل داره . (من خودم تا حالا استفاده نکردم و نخواهم کرد).

اینطور هم سریع تر متصل میشه هم عملیات کمتری رو می بره کاملا هم مورد قبول جستجو گرها و مرورگرها هست.

Maryam.J
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:19 عصر
این میشه . کلا کاری به متد Descrption نداشته باشید.

شما متاتون کجاست ؟! اگر تو دیتابیس هست کل متاهاتون کافیه همشون رو با دیتاتیبل فرا بخونید و به لیترالتون بایندش کنید چون اینطور که معلومه این متد با حروف فارسی مشکل داره . (من خودم تا حالا استفاده نکردم و نخواهم کرد).

اینطور هم سریع تر متصل میشه هم عملیات کمتری رو می بره کاملا هم مورد قبول جستجو گرها و مرورگرها هست.
متد نیست. با استفاده از linq از دیتابیس گرفتم و ریختم توی متغیر Description.

tree1371
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:42 عصر
الان کار کرد درست شد؟