PDA

View Full Version : سوال: سوال درباره mvc

me.enik
شنبه 12 مرداد 1392, 16:30 عصر
سلام.

توی asp.net web forms که میخوای برنامه نویسی, توی قسمت tool box, خیلی گزینه از اشیایی که متعلق به خود asp.net هستند, میتونی استفاده کنی.
مثل این کد :

<asp:Calendar ID="Calendar1" runat="server"></asp:Calendar>

اما توی mvc وقتی میخوای از سینتکس razor استفاده کنی, این قابلیت را نداری. میخواهم بدونم چه جوری باید مثلا کنترل کلندر را به view اضافه کنم.

حالا من اومدم یک کاری کردم :
وقتی دیدم که اون کنترل ها را اضافه میکنی, این کتابخانه اضافه میشه :

using System.Web.UI.WebControls;

اومدم همین کتابخانه را به کنترل گر اضافه کردم. وقتی اینکار را میکنی, کنترلگر این کد را مجاز میدونه و مشکلی باهاش نداره :

Calendar cal = new Calendar();

حالا سوال اصلی اینه که چی جوری باید توی view این را نمایش بدیم؟ مثلا اشیاء دیگر, مثل login و ... .

me.enik
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:17 عصر
سوال رو بد مطرح کردم؟

R_Rajaee_Rad
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:39 عصر
سوال رو بد مطرح کردم؟
شما باید سینتکس RAZOR رو یاد بگیرید
توی MVC خبری از Toolbox و ابزارهای آماده نیست
بیشتر این کدها رو هم باید توی کنترلر خودتون بنوبسید

parvizwpf
یک شنبه 13 مرداد 1392, 16:00 عصر
ببینید درسته هر موقع تو asp.net نیاز به استفاده از کنترلی باشه شما راحت از تولباکس اضافه میکنید در واقع اونجا هم داره از همون فضاسی نم که اشاره کردید استفاده میشه.
توی ام وی سی شما برای استفاده از کنترل ها، شما اولا نیازمند هستید معمولا در ویو بیاید از HTML@ استفاده کنید که در واقع لیستس از انواع کنترلهای html رو میده.
اگه سرچ کردید و مثلا نتونستید بفهمید چطور میشه با کنترلی مثل تقویم کار کنید، میتونید اصطلاحا MVC Helper بنیویسید یعنی کنترل بسازید.
معمولا برای آوردن کنترلی با همون فضای نام میتونید از طریق کنترلر شی ای ازش ساخته و سمت خروجی ویو رندر کنید.
طریقه ساخت کلندر:
http://stephenwalther.com/archive/2008/08/23/asp-net-mvc-tip-36-create-a-popup-calendar-helper
آشنایی با استفاده کنترلها:
http://www.codeproject.com/Articles/38936/Using-WebControls-In-ASP-NET-MVC-Views-Part-3

ali_autumnal
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 13:30 عصر
زیر

@model xxxxx

بنویسید:

@using Calendar

me.enik
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 13:37 عصر
یعنی چی؟ متوجه نشدم.

ali_autumnal
چهارشنبه 23 مرداد 1392, 13:45 عصر
در واقع نام namespace مربوطه رو که می خواهید استفاده کنید رو به view مربوطه اضافه کنید

@model DynamicWebsite.Models.Admin_PagesListModel
@using Library;

مثلا من در اینجا از Library استفاده کردم