PDA

View Full Version : Dot Net Learning

sampleuser
یک شنبه 13 مرداد 1392, 06:44 صبح
سلام برای یادگیری دات نت، از کجا شروع کنیم؟ به طور عادی چقد طول میکشه ی ادم معمولی یاد بگیره و کاراشو راه بندازه؟ مرسی از پاسخ گویی هاتون .:SampleUser:.

asrah6
یک شنبه 13 مرداد 1392, 09:33 صبح
سلام ابتدا باید یک زبان برنامه نویسی مانند سی شارپ را یاد بگیری سپس asp.net البته برای طراحی وب باید html , java, css, ajax و ... هم یاد بگیری

Aminch.pc
یک شنبه 13 مرداد 1392, 09:59 صبح
به نظر من بهتره شما اول به یادگیری مباحث اصلی و پایه ای زبان سی شارپ بپردازید. مباحثی از قبیل: انواع داده ای - نحوه تعریف متغیر - نحوه مقداردهی متغیرها - آشنایی با ساختارهای اساسی مثل دستورات شرطی - حلقه ها و ...

بعد از یادگیری مباحث پایه ای باید انتخاب کنید که قصد تولید چه نوع اپلیکیشن هایی رو دارید: وب اپلیکیشن و یا ویندوز اپلیکیشن . چون کار کردن با کامپوننت های این دو نوع که معرفی کردم قدری متفاوت است.
ویندوز اپلیکیشن تقریباً می شه گفت که نسبت به وب اپلیکیشن محدود تره و یادگیری مباحث و تسلط بر آنها راحت تر و سریعتره ولی وب اپلیکیشن به دلیل اینکه نیاز هست برای تکمیل یک پروژه به مباحث دیگه ای مثل HTML ، CSS ، J-Query ، XML و ... تسلط داشته باشید نیاز به مدت زمان بیشتری داره.

البته بهتره این نکته رو هم فراموش نکنید که بازار کار برای وب اپلیکیشن بیشتره و جذابیت بیشتری (نظر شخصی خودم) هم داره.

مدت زمانی که برای فراگیری نیاز دارید بستگی به هوش و زکاوت خودتون داره و تایمی که در روز به اون اختصاص می دید. به نظر من برای اینکه سرعت کار بالا بره از کلاسهای آموزشی استفاده کنید تا از تجربیات دیگران استفاده کنید و زودتر به نتیجه برسید.

sampleuser
سه شنبه 29 مرداد 1392, 07:42 صبح
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون!
باید بگم که در حال حاضر من با QT کار میکنم و فکر نمیکنم نیازی داشته باشم که برم حلقه و ... اینا رو بخونم!
QT خیلی راحت تر و کارامد تر از دات نت هست، ولی در حال حاضر برای شروع به کار با شرکتی ازم درخواست شده که برنامه هامو با دات نت سازگار کنم ...
برای همین میخواستم سریع ترین راه ممکن رو بپرسم که چیه!
مثلا توی QT یک Documentation ه عالی هست که خیلی قشنگ توضیح داده و اصلا هم گیج کننده نیست ... ( البته در لینوکس ... و نه «ویندوز»!!!! )

sampleuser
شنبه 02 شهریور 1392, 22:52 عصر
با توجه به تحریم ها و محدودیت های موجود، برای گرفتن گواهی MCTS از مایکروسافت باید چیکار کنیم؟!
پیشاپیش ممنون از جواب هایتان
با سپاس
sampleUser