PDA

View Full Version : سوال: در مورد جستجو بر اساس حرف

vahidmasoudi1391
یک شنبه 13 مرداد 1392, 15:31 عصر
سلام
من کامبوباکسی دارم که می خواهم بر اساس حرف یا عدد بعد حرف فیلتر شود
با تشکر

alirezabahrami
یک شنبه 13 مرداد 1392, 16:39 عصر
سلام
من کامبوباکسی دارم که می خواهم بر اساس حرف یا عدد بعد حرف فیلتر شود
با تشکر
سلام
سؤالت مبهم است ؛ در اینجا منظورت از فیلتر چیه ؟ اطلاعاتی ندارید که بر اساس عدد یا اسم انتخاب شده در کمبو باکس فیلتر شود.
یا علی

vahidmasoudi1391
یک شنبه 13 مرداد 1392, 17:05 عصر
سلام
من می خواهم با نوشتن حرف اسامی نشان داده شود

pouya.esfahan
یک شنبه 13 مرداد 1392, 18:07 عصر
سلام
من هم همچین مشکلی رو در اکسس دارم
من یه بانک اطلاعات درست کردم که مداوم داره اطلاعات جدید به اون اضافه میشه
مشکلی که دارم اینه که در بعضی موارد اشخاص و اطلاعات مشابه وارد بانک میشه
میخوام طوری باشه که وقتی حرف اول فامیل تایپ میشه اشخاصی که فامیلشون با این حرف شروع میشه رو نشون بده

alirezabahrami
یک شنبه 13 مرداد 1392, 18:23 عصر
سلام
من می خواهم با نوشتن حرف اسامی نشان داده شود
با سلام مجدد
جسارتاً دوست عزیز! خیلی تلگرافی سؤال میپرسی ؛ برای پاسخ با این سؤال حالتهای مختلفی را برای نمایش اسامی موجود در کمبوباکس میتوان تصور نمود .
یک خاصیت کمبوباکس در اکسس هوشمند بودن آن است یعنی با نوشتن اول هرحرفی اسامی ای که دارای آن حرف در ابتدای آن باشد را نمایش میدهد برعکس کمبوباکس ویژوال بیسیک که ذاتاً دارای چنین خاصیتی نبوده و برای هوشمند کردن آن باید اقدام به کدنویسی نمود.
که در نمونه شما همین حالت انجام میشود ویا شاید منظورت این باشد که وقتی یک حرف از کلمه ای که در کمبوباکس موجود است را تایپ کردی اسامی مشابه آن در زیر آن کلمه به ترتیب سورت شود و یا .......................
یا علی

vahidmasoudi1391
دوشنبه 14 مرداد 1392, 08:10 صبح
سلام
بله دقیقا" درسته

alirezabahrami
دوشنبه 14 مرداد 1392, 16:47 عصر
سلام
بله دقیقا" درسته
سلام
دیدی بازهم تلگرافی بود !
چی دقیقاً درسته ؟ اظهار نظر بنده در خصوص خاصیت ذاتی هوشمند بودن کمبو باکس اکسس یا پیش بینی منظور شما؟
علی ایحال نمونه ضمیمه را که در قالب اکسس 2003 تهیه شده را ببین ! انشاءالله منظورت همین باشه .
یا علی

alirezabahrami
سه شنبه 15 مرداد 1392, 17:41 عصر
سلام
چی شد جناب vahidmasoudi1391 ! نمونه ، موردنظر واقع نشد؟

vahidmasoudi1391
سه شنبه 15 مرداد 1392, 18:13 عصر
سلام دوست عزیز
نمونه خوب بود ولی من می خواهم چند اسم مثلا " محمد علی ، محمد ، علی ، وحید است " زمانی که نام علی را تایپ می کنم محمد علی و علی نشان داده شود
با تشکر فراوان

alirezabahrami
سه شنبه 15 مرداد 1392, 18:50 عصر
سلام دوست عزیز
نمونه خوب بود ولی من می خواهم چند اسم مثلا " محمد علی ، محمد ، علی ، وحید است " زمانی که نام علی را تایپ می کنم محمد علی و علی نشان داده شود
با تشکر فراوان
سلام
نیاز به اضافه نمودن یک علامت ستاره (*) بعد از کلمه like میباشد.
کد زیر را جایگزین کدی که کلمه like در آن است کن!

Me.cboBound.RowSource = "SELECT Employee, EmployeeID FROM tblEmployee WHERE Employee Like '*" & Me.cboBound.Text & "*'"

موفق باشید