PDA

View Full Version : گفتگو: بازگشت دوباره به سوی وی بی

paysokhan
دوشنبه 14 مرداد 1392, 11:55 صبح
سلام دوستان
من مدتی قبل در همین قسمت سوالات خود را درباره وی بی 6 می پرسیدم اما به تشویق عده ای از دوستان به سراغ سی شارپ رفتم
اما بعد از مدتی فهمیدم که با عالم وی بی بیشتر آشنا هستم و اصلا عالم دات نت برایم غربه است
برنامه نویسی را می خواهم در حد نوشتن یک برنامه کتابداری و از این دست برنامه ها یاد بگیرم.
پیشنهاد شما ادامه کدام راه است؟

m2011kh
دوشنبه 14 مرداد 1392, 12:25 عصر
سلام و خسته نباشید.

البته من خودم ویبی کار هستم و وی بی رو به عنوان اولین زبان برنامه نویسی که یاد گرفتم دوست دارم ولی برای شما تو این زمان:

بهتره که از زبان های جدید تر استفاده کنید یا اگر تمایل به ویبی دارید برید سراغ VB.NET 2013.ویندوز اکس پی و ویبی 6 از کریسمس سال بعد دیگه پشتیبانی نخواهد شد (وعده ماکروسافت).

پس بهتره سراغ زبانی برید که در آینده حرفی برای گفتن داشته باشه و من به شما Delphi رو پیشنهاد میکنم.

موفق و سربلند باشید.

MMD

mehran901
دوشنبه 14 مرداد 1392, 13:50 عصر
سلام دوستان
من مدتی قبل در همین قسمت سوالات خود را درباره وی بی 6 می پرسیدم اما به تشویق عده ای از دوستان به سراغ سی شارپ رفتم
اما بعد از مدتی فهمیدم که با عالم وی بی بیشتر آشنا هستم و اصلا عالم دات نت برایم غربه است
برنامه نویسی را می خواهم در حد نوشتن یک برنامه کتابداری و از این دست برنامه ها یاد بگیرم.
پیشنهاد شما ادامه کدام راه است؟

البته پیشنهاد زبان بنا به نوع کاری که میخواین انجام بدین بهم وابسته هست ولی هیچکی ویبی 6 رو پیشنهاد نمیکنه ... ویبی دات نت رو در صورتی که میخواین ویبی کار کنین پیشنهاد میکنم
وا گه میخواین بعدا پشیمون نشین که چرا مدت زیادی وقتتون رو تو ویبی تلف کردین از همین الان سی ++ رو شروع کنین و کلا با ویبی خدافظی! کنین

وقتی میشه برنامه های بدون وابستگی و مستقل از سکو با بیشتر سرعت و قدرت ممکن توسط فریم ورکی هایی مثل کیوت یا بوست با سی ++ نوشت چ کاریه ... یکم سختی بیشتر ولی درعوض برنامه تولیدی شما بدون تغییر در کد میتونه روی لینوکس مک ویندوز اندرویند سیمبین آی او اس و.... اجرا بشه

درضمن فتوشاپ وی ال سی اسکایپ مایا یاهومسنجر آنتی ویروس کاسپر اسکای بازی need for speed و.... با سی++ نوشته شدن ( 4 مورد اول کیوت ، 2 موردبعدش mfc )

SlowCode
دوشنبه 14 مرداد 1392, 13:55 عصر
سلام
الان باید به روز باشیم(همه مون).
من جای شما باشم از بین دلفی و کیوت یکی رو انتخاب میکنم.
البته چون شما برنامه کتابداری رو مثال زدی شاید دلفی مناسب تر باشه.

درضمن فتوشاپ وی ال سی اسکایپ مایا یاهومسنجر آنتی ویروس کاسپر اسکای بازی need for speed و.... با سی++ نوشته شدن ( 4 مورد اول کیوت ، 2 موردبعدش mfc )
اگه اشتباه نکنم vlc با دلفی نوشته شده بود:متفکر:

Jarvis
دوشنبه 14 مرداد 1392, 14:35 عصر
برای کار شما و هدف شما دلفی مناسبه چون دلفی قدرت زیادی توی کار با دیتابیس داره ... سینتکسش هم راحته و هم به VB6 نزدیکه ( نسبت به ++C )

موفق باشید.

mehran901
دوشنبه 14 مرداد 1392, 14:35 عصر
سلام
الان باید به روز باشیم(همه مون).
من جای شما باشم از بین دلفی و کیوت یکی رو انتخاب میکنم.
البته چون شما برنامه کتابداری رو مثال زدی شاید دلفی مناسب تر باشه.

اگه اشتباه نکنم vlc با دلفی نوشته شده بود:متفکر:
متاسفانه اشتباه میکنید چرا که :

LICENSE : gnu general public license (gpl)
OPERATING SYSTEM : os independent
PROGRAMMING LANGUAGE : c++
C : Assembly : USER INTERFACE : gnome
win32 : Carbon : Kde : X Windows : LATEST VERSION : 0.8.6i
TITLE SYNONYMS : VLC Media Player

paysokhan
دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:20 عصر
برای کار شما و هدف شما دلفی مناسبه چون دلفی قدرت زیادی توی کار با دیتابیس داره ... سینتکسش هم راحته و هم به VB6 نزدیکه ( نسبت به ++C )

موفق باشید.
نظر شما استفاده از کدام نسخه دلفی است
Embarcadero RAD Studio XE4 18.0.4854.59655 خوب است؟

Jarvis
دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:26 عصر
نظر شما استفاده از کدام نسخه دلفی است
Embarcadero RAD Studio XE4 18.0.4854.59655 خوب است؟

ّبله تا حد امکان از جدیدترین نسخه های دلفی استفاده کنید ... برای آموزش هم http://tutorial.0777.ir سایت خیلی خوبی هستش .. بنده خودم ازش استفاده میکنم...
لینک IDE های دلفی رو هم داره ...

موفق باشید.

paysokhan
دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:43 عصر
فرق نسخه Lite با این نسخه Embarcadero RAD Studio XE4 در چیست؟
کدوم را بگیرم؟
شرمنده که مزاحم میشم

m.4.r.m
دوشنبه 14 مرداد 1392, 15:49 عصر
حالا که میخوای دوباره از سر بگیری من یه پیشنهاد دارم برات هر دو رو باهم کار کن و هیچ وقت بیخیال محیطی از برنامه‌نویسی نشوید چرا ؟ چون ممکن است کارتون بهش بیفته چون به صورت پیشرفته باهاش کار می کنید در کنار وی بی 6 دلفی رو هم یاد بگیرید من با دلفی کار کردم سی شارپ و سی و سی ++ و اقریبا همه نوع برنامه نویسی رو تجربه کردم تو دنیای دیتابیس دلفی عالیه ، محصولات دات.نت هم خوبن ولی در کل فرق بین اینا فقط توابع ، و نوع فراخوانی توابع و یک سری ریزه کاری فرق داره . هر کدوم رو خواستی یاد بگیر اما جاوا به نظر بنده بهترین گزینه است چون تقریبا دیگه هیچوقت نابود نخواهد شد.

SlowCode
سه شنبه 15 مرداد 1392, 00:28 صبح
حالا که میخوای دوباره از سر بگیری من یه پیشنهاد دارم برات هر دو رو باهم کار کن و هیچ وقت بیخیال محیطی از برنامه نویسی نشوید چرا ؟ چون ممکن است کارتون بهش بیفته چون به صورت پیشرفته باهاش کار می کنید در کنار وی بی 6 دلفی رو هم یاد بگیرید من با دلفی کار کردم سی شارپ و سی و سی ++ و اقریبا همه نوع برنامه نویسی رو تجربه کردم تو دنیای دیتابیس دلفی عالیه ، محصولات دات . نت هم خوبن ولی در کل فرق بین اینا فقط توابع ، و نوع فراخوانی توابع و یک سری ریزه کاری فرق داره . هر کدوم رو خواستی یاد بگیر اما جاوا به نظر بنده بهریتن گزینه است چون تقریبا دیگه هیچوقت نابود نخواهد شد .
نه به هیچ وجه این کار رو نکن!!!
یه زبان رو انتخاب کن و چند سال روش کار کن، وقتی به یه حد مطلوب رسیدی بعد برو سمت یکی دیگه.
چون اگه چند زبان رو با هم کار کنی هم سرعتت پایین میاد و هم قاطی میکنی.
من 4 سال با وی بی کار کرده بودم که رفتم سراغ php ولی باور کن الانم که الانه قاطی میکنم.
یهو میبینی تابع php رو تو وی بی نوشتم!
چه برسه به اینکه 4 تا زبان رو با هم کار کنی!
حالا این دوستمون احتمالا استثنایی بوده ولی شما این کار رو نکن:لبخند:

m.4.r.m
سه شنبه 15 مرداد 1392, 01:05 صبح
حالا این دوستمون احتمالا استثنایی بوده ولی شما این کار رو نکن

حالا توپ رو گرفتین سمت ما ؟

من چون رشتم مهندسی نرم افزار هست مجبور بودم همه رو یاد بگیرم چون هر استادی یه محیطی رو تدریس می کنه 3 سال C کار کردم یه ترم C# و .... الا آخر اما آخرشم وی بی رو دوست دارم

paysokhan
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 17:25 عصر
بالاخره متوجه نشدم
دلفی یا سی شارپ
کدوم برای کار با بانک اطلاعاتی بهتر است
یا همون وی بی خودمون عالیه؟

setroyd
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 18:06 عصر
چی میخوای از برنامه نویسی اگه پول برات مهمه برو سمته c# هم مرجع های بهتری داره هم بیشتر مورد استفادس ولی اگه میخوای دنبال خواسته هات باشی هر دو زبان رو بشین انالیز کن ببین کدوم بارت بهتره و........... بحث زبان چرته حرکی یه زبان رو دوست داره شما هم اول ببین هدفت چیه .

paysokhan
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 18:10 عصر
استاد محترم
بنده هدفم فقط برنامه نویسی است
می خواهم حداقل بتوانم یک برنامه کتابداری ساده برای کتابخانه خودم یا یک برنامه برای یک مجتمع فرهنگی نویسم
اصلا در فکر پول هم نیستم.
حالا با این اوصاف شما کدام را پیشنهاد می کنید؟
زبان دلفی منبعی در اختیار ندارم
سی شارپ 4 کتاب مرجع خوب دارم.

بهروز عباسی
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 20:14 عصر
یا همون وی بی خودمون عالیه؟
جسارت خدمت دوستان VB کار نشه ولی شما اگه میتونی اسمش هم فراموش کن:عصبانی++:

حالا با این اوصاف شما کدام را پیشنهاد می کنید؟
با اجازه ، دلفی برای اين کارا بهتره هر چیز توی دیتابیس باشه دلفی حرف اول رو میزنه (FireDac , FasrReport, etc) در یه زمینه خاص فکر کنم دیتابیس های چند ردیفه قبلا توی بخش دلفی مقایسه ای انجام شده بود با نسخه مایکروسافتی که ظاهراً نسخه مايكروسافتی به خاطر پشتیاني بهتر پیروز شد.

زبان دلفی منبعی در اختیار ندارم
چرا کفر میگی ؟:لبخندساده: اقای عشایری (نام کاربری Object Pascal) فیلم های آموزشی به مدت 24 ساعت آماده کرده در بخش کنفرانس های دلفی هم ایشون و بنده چندتای فیلم با موضوعات خاص قرار دادیم (فارسی:متعجب:)
آموزش: 24 ساعت فیلم آموزشی دلفی به زبان فارسی در قالب 47 درس (http://barnamenevis.org/showthread.php?389912)
سری کنفرانسهای رایگان دلفی (به زبان فارسی) (http://barnamenevis.org/showthread.php?327108)

توی اون بخش بگردی قبلا یه کتاب خوب برای Object pascal معرفی شده (فارسی ،)

موفق باشی و شب خوش.

paysokhan
جمعه 18 مرداد 1392, 12:00 عصر
با عرض معذرت به عنوان آخرین سوال می خواستم بپرسم که:
بنده تا حدودی به کدهای وی بی مسلط هستم.
حال:
یادگیری کدام یک از این دو زبان برایم راحت تر خواهد بود:
دلفی یا سی شارپ؟؟

paysokhan
جمعه 18 مرداد 1392, 17:51 عصر
دوستان امروز تصمیم خودم را گرفتم که به سمت سی شارپ برم
با تشکر از راهنمایی های همه دوستان

mehran901
جمعه 18 مرداد 1392, 18:34 عصر
حال:[/COLOR]
دلفی یا سی شارپ؟؟

100% دلفی ! خیلی خیلی کارایی بالاتری داره

Mr'Jamshidy
شنبه 19 مرداد 1392, 11:49 صبح
با عرض معذرت به عنوان آخرین سوال می خواستم بپرسم که:
بنده تا حدودی به کدهای وی بی مسلط هستم.
حال:
دلفی یا سی شارپ؟؟

کد های سی شارپ به وی بی خیلی نزدیک تره

اما تا جایی که من میدونم شما اگر رفتی سمت دات نت هیچ فرقی نداره کدوم زبان رو انتخاب کنی چون در آخر از نظر سرعت و کارایی همهشون مثل هم هستن
پس چرا خودت رو اینقدر اذیت میکنی اگر میخوای بری سمت دات نت همون VB.Net رو ادامه بده

vbhamed
یک شنبه 20 مرداد 1392, 13:38 عصر
سلام
هر چند كه وي بي دات نت به وي بي خيلي شبيه تره و كارايي كدهاي دات نت مثل هم هستن ولي اگر #C كار كني بعدا براي كار كردن با PHP و Java و ... راحت تري، حتما هم بعدا به اينها نياز پيدا مي‌كني
البته اگر بخواي حرفه اي تر ولي سخت تر كار كني Visual C كار كن