PDA

View Full Version : سوال: اعتبار سنحی همزمان چند کترل textbox

mehran6764
دوشنبه 14 مرداد 1392, 14:55 عصر
دوستان اگر چند textbox داشته باشم که بخوایم برای همه اونا یک اعتبار سنجی داشته باشیم چه کنیم ؟
(( توضیخ اضافی : با خود کنترل های Asp.net - اعتبار سنجی سمت سرور ))

یا اینکه راهی وجود نداره و هر کدوم باید جداگانه اعتبارسنجی شوند ؟

morika
دوشنبه 14 مرداد 1392, 17:05 عصر
شما می تونی با کنتزل CustomValidator کار کنی و اعتبار سنجی سمنت سرور رو با OnServerValidate انجام بدی. می تونید دونه دونه اعتبار سنجی هارو انجام بدین. به صورت که تمام کد اعتبار سنجیتون رو می نویسین ( خط به خط دونه به دونه) بعد کنترل چک می کنه و هرچندتا از اعتبار سنجی ها که غیر مجاز بود باهم به کاربر گزارش می ده. مثلا اگه همه تکست باکس ها خالی بودن همشون رو قرمز می کنه

mehran6764
سه شنبه 15 مرداد 1392, 12:29 عصر
مرسی
اما من نمیخوام جدا جدا اعتبار سنجی کنم ، سوالم این بود که ایا میشه بصورت گروهی اعتبار سنجی کرد یا خیر ؟
در ضمن کاربر ازاده هر مقداری رو که خواست وارد کنه ولی سمت سرور موقعی که داده پردازش میشه
باید تشخیص داده بشه که این داده در یک رنج - محدوده - شرط و ...بخصوص معتبر هست یا خیر

morika
سه شنبه 15 مرداد 1392, 13:04 عصر
خب وقتی از OnServerValidate استفاه کنید طرف سرور داده اعتبار سنجی می شه. اما اگه منظورتون این هست که داده توی پروسه قرار بگیره بعد معلوم شه صحیح هست یا نه این که دیگه اصلا نمیشه اعتبار سنجی و به نظرم کار درستی هم نیست. اما در مورد اعتبار سنجی همزمان من فکر نمی کنم شدنی باشه تاحالا به همچین چیزی هم برنخوردم.