PDA

View Full Version : ساخت صفحات به صورت دینامیک(با استفاده از master page)

mahdad sepah
دوشنبه 14 مرداد 1392, 20:23 عصر
سلام دوستان
من خیلی وقته درگیر این سوالم
ببینید من دوتا master page دارم یکی واسه صفحه اصلی اون یکی برای بقیه صفحات...
حالا من میخوام n تا صفحه بسازم از با استفاده از پنل مدیریتم ولی بلد نیستم
منظورم به این صورته default.aspx?id=1
صقحات با id از مطالبشون جدا بشه
ممنون میشم کمکم کنید

uthman
دوشنبه 14 مرداد 1392, 20:34 عصر
سلام.اگه یه صفحه کلی داری مثلا برای نمایش مقالات و میخوای بر اساس اون id که میاد اطلاعاتش رو نشون بدی اول باید در page load مقدار id رو مانند زیر بگیری

string is=request.querystring["id"].tostring();

وبعدش هم id رو تزریق کن به دستور commandtext .

mahdad sepah
دوشنبه 14 مرداد 1392, 21:04 عصر
میشه کامل تر توضیح بدین؟
چه فیلد هایی میخواد واسه دیتابیس؟
ممنون میشم کامل بم توضیح بدین

uthman
دوشنبه 14 مرداد 1392, 21:57 عصر
پروژه ای رو که می خوای درست کنی به طور کامل شرح بده ببینم میخوای چکار کنی تا بهت بگم؟

mahdad sepah
دوشنبه 14 مرداد 1392, 22:50 عصر
خیلی ساده است پروژه مورد نظرم
فقط متن ساده است مثل صفحه درباره ما و تماس با ما و .... ولی میخوام url به همون صورت بالا که گفتم default.aspx?id=1 باشه،بره از یه master page همه چیزای ثابت و بیاره فقط همون قسمت مورد نظر فزق کنه

mahdad sepah
سه شنبه 15 مرداد 1392, 09:02 صبح
کسی نمیدونه دوستان؟؟؟؟؟؟

amin_iman82
سه شنبه 15 مرداد 1392, 10:33 صبح
ببین دوست من n صفحه میخای داشته باشی. مثلا یک فروشگاه آنلاین داری و میخای برای هر محصول یک صفحه داشته باشی که جزئیات کالا رو نمایش بده.

شما در اصل یک صفحه داری که برای نمایش جزئیات کالاها طراحی شده (حالا چه صفحه معمولی باشه چه ContentPage باشه)
مدیر کالای جدید که اضافه میکنه جزیات اون توی بانک ذخیره میشه
خب حالا توی صفحه اصلیت یه Gridview با template میدازی یا هر کامپومننت دیگه ای گذاشتی که لیست کالاهاتو به کاربر نشون بده.
کاربر روی هرکالا که کلیک میکنه کد کالا رو میفرستی به صفحه جزئیات مثلا details.aspx?pID=100
حالا توی رخداد Page_Load این پارامتر رو باید بخونی

Dim para As String
para=request.querystring("pID")

حالا شما میدونی کاربر کدوم کالا رو انتخاب کرده
طبق کد کالا جزئیات رو از بانک میخونی و توی صفحه نمایش میدی

یه راه ساده این بود
اگر بازم مشکلی بود توی اینترنت پروژه های رایگان مثلا فروشگاه هست ، دانلود کن یه نگاهی بندازی بد نیست :لبخندساده:

mahdad sepah
سه شنبه 15 مرداد 1392, 10:53 صبح
ببین دوست من n صفحه میخای داشته باشی. مثلا یک فروشگاه آنلاین داری و میخای برای هر محصول یک صفحه داشته باشی که جزئیات کالا رو نمایش بده.

شما در اصل یک صفحه داری که برای نمایش جزئیات کالاها طراحی شده (حالا چه صفحه معمولی باشه چه ContentPage باشه)
مدیر کالای جدید که اضافه میکنه جزیات اون توی بانک ذخیره میشه
خب حالا توی صفحه اصلیت یه Gridview با template میدازی یا هر کامپومننت دیگه ای گذاشتی که لیست کالاهاتو به کاربر نشون بده.
کاربر روی هرکالا که کلیک میکنه کد کالا رو میفرستی به صفحه جزئیات مثلا details.aspx?pID=100
حالا توی رخداد Page_Load این پارامتر رو باید بخونی

Dim para As String
para=request.querystring("pID")

حالا شما میدونی کاربر کدوم کالا رو انتخاب کرده
طبق کد کالا جزئیات رو از بانک میخونی و توی صفحه نمایش میدی

یه راه ساده این بود
اگر بازم مشکلی بود توی اینترنت پروژه های رایگان مثلا فروشگاه هست ، دانلود کن یه نگاهی بندازی بد نیست :لبخندساده:
من مشکل اصلیم اینه چه جوری داده بریزم تو اون صفحه مثلا default.aspx?id=100 باید یه جا توش مطلب بذارم دیگه ، مشکلم اینه جه جوری این صفحه را بسازم

mahdad sepah
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:47 صبح
دوستان واقعا کسی نمیدونه؟؟؟؟؟؟

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:04 عصر
دوست عزیز
خیلی از صفحات رو ایستا درست میکنن.معمولا کسی نمیاد صفحات تماس با ما یا درباره ما رو به روش بالا پیاده سازی کنه.این از این.
فکر کنم منظور شما مثال وب سایت خبری باشه که با کلیک کردن روی هر لینک بره به صفحه نمایش اخبار و اطلاعات کامل خبر رو نشون بده.اگه منظورتون اینه بگین تا ادامه بدیم!!!

mahdad sepah
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:37 عصر
دوست عزیز
خیلی از صفحات رو ایستا درست میکنن.معمولا کسی نمیاد صفحات تماس با ما یا درباره ما رو به روش بالا پیاده سازی کنه.این از این.
فکر کنم منظور شما مثال وب سایت خبری باشه که با کلیک کردن روی هر لینک بره به صفحه نمایش اخبار و اطلاعات کامل خبر رو نشون بده.اگه منظورتون اینه بگین تا ادامه بدیم!!!
بله دوست عزیز منظورم همینه ترو خدا کمکم کن

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:45 عصر
دوست عزیز با مثال وب سایت خبری میگم:
توی وب سایت های خبری معمولا از از یه ادیتور (مانند TinyMCE یا CKEditor)استفاده می کنند که محتوای html رو توی DataBase ذخیره میکنه.منظور از محتویات html یعنی چیزی شبیه به صفحه طراحی شده شما.
حالا شما توی DataBase محتوای html دارین که میتونه شامل متن،عکس،فیلم و ... به همراه style باشه.شما یه صفحه نمایش خبر رو طراحی میکنین که id مربوط به خبر رو میگیره و از DataBase محتوی html رو بازیابی میکنه.حالا شما به راحتی میتونین این محتوا رو توی یه div نشون بدین

mahdad sepah
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:02 عصر
من به ضورت عملی نمیتونم پیاده اش کنم مشکلم اینه
شما اگه به این صورت بم بگین ممنون میشم
من توی دیتا بیسم یه تیبل دارم به اسم news دوتا فیلد داره به نام ID و text
حالا من میخوام ID =4 را بیارم رو صفحه از چه کدی استفاده کنم؟کجا select بزنم ؟و ....

okpnz1
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:39 عصر
سلام با object data source تا بحال کار کردین؟

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:51 عصر
خب شما لیست ID مربوط به اخبار رو توی یه گریدویو لیست میکنین.

<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:HyperLink ID="HyperLink2" Target="_blank" NavigateUrl='<%# String.Format("News.aspx?newsId={0}", Eval("newsId")) %>' runat="server">
<ItemTemplate/>
<asp:TemplateField/>

okpnz1
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:52 عصر
http://persianit.net/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DB%8C.html
برید این سایت و مقالرو دانلود کنید
کامل توضیح داده و 100% مشکلتون حل میشه
باز اگه مشکلی داشتین در بگین

mahdad sepah
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:58 عصر
خب شما لیست ID مربوط به اخبار رو توی یه گریدویو لیست میکنین.

<Columns>
<asp:TemplateField>
<ItemTemplate>
<asp:HyperLink ID="HyperLink2" Target="_blank" NavigateUrl='<%# String.Format("News.aspx?newsId={0}", Eval("newsId")) %>' runat="server">
<ItemTemplate/>
<asp:TemplateField/>

اگه بخوام از request استفاده کنم باید چیکار کنم؟

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:03 عصر
منظورتون از Request چیه؟
روش بالا هم داره از QueryString استفاده میکنه

mahdad sepah
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:17 عصر
یعنی دیگه نیازی نیست از request.querystring استفاده کنیم در کد ؟

okpnz1
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:24 عصر
احمد آقا ببخشید تو تاپیک شما سوالم رو می پرسم
چون موضوع یکیه گفتم شاید دوستان بهتر راهنماییم کنند
من از object datasource استفاده کردم از رو همون مقاله که لینکشو گذاشتم کاملا دقیق پیش رفت ولی نمیدونم چیکار کردم که دیگه select paramete غیر فعال شده و دستی هم که وارد می کنم قبول نمی کنه
108681 من tabel مشخص می کنم insertam کوئریشو مشخص می کنم ولی next بعدی که selectparameters غیر فعاله
هر کاری کردم فعال نشد حتی از اولم همون کارارو می کنم از نمیشه
باز ببخشید که پستمو اینجا مطرح کردم

okpnz1
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:34 عصر
من از همین کد استفاده کردم ولی هر ادامه خبری که کلیک می کنم میره به اخرین خبری که آپ شده :افسرده:

vira1368
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 20:53 عصر
من به ضورت عملی نمیتونم پیاده اش کنم مشکلم اینه
شما اگه به این صورت بم بگین ممنون میشم
من توی دیتا بیسم یه تیبل دارم به اسم news دوتا فیلد داره به نام ID و text
حالا من میخوام ID =4 را بیارم رو صفحه از چه کدی استفاده کنم؟کجا select بزنم ؟و ....

این یک نمونه کد ساده هست که میتونی روند کار رو درک کنی

string id = Request.QueryString["id"].ToString();
SqlConnection con = new SqlConnection(@"data source=.\sqlexpress; attachdbfilename=|datadirectory|\Database.mdf; integrated security=true; user instance=True");
con.Open();
SqlCommand cmd = new SqlCommand("select text from news where id=@id", con);
cmd.Parameters.AddWithValue("@id", id);
SqlDataReader r = cmd.ExecuteReader();
r.Read();
string text = r["text"].ToString();
Response.Write(text);
r.Close();
con.Close();

asrah6
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 01:06 صبح
سلام در پست زیر یک نمونه گذاشته شده بگیر و روش کار کن فکر کنم کارت را راه بیاندازد
(http://barnamenevis.org/showthread.php?264075-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-fckeditor&p=1170153&viewfull=1#post1170153)نمایش اخبار در سایت (http://barnamenevis.org/showthread.php?260505-%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA&p=1158320&viewfull=1#post1158320) (http://barnamenevis.org/showthread.php?264075-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%87-%D9%88%D8%B3%DB%8C%D9%84%D9%87-fckeditor&p=1170153&viewfull=1#post1170153)