PDA

View Full Version : سوال: با سلام به دوستان عزیز راهنمایی در مورد نوشتار متون فارسی در نرم افزار phpDesigner 8 میخاستم

estefen
سه شنبه 15 مرداد 1392, 02:24 صبح
وقتی میخام یک صفحه htmlطراحی میکنم میخام مثلا عنوان فارسی باشه علامت سوال یا یک سری کاراکتر عجیب میاره راستی من <meta charset =utf-8 هم تایپ میکنم.
با تشکر از دوستان اگه بتونن کمک کنن

nimaakbari
سه شنبه 15 مرداد 1392, 02:48 صبح
با سلام
برای اینکه در نرم افزار phpDesigner 8 بتوانید فارسی تایپ کنید همانند شکل زیر بر روی آیکون windows|ansi کلید کنید و از منویی file encoding کزینه utf8 را انتخاب کنید و دوباره همین مسیر را بروید و این بار بروی گزینه with save bom کلیک کنید
108600

estefen
سه شنبه 15 مرداد 1392, 03:33 صبح
دوست عزیز بازم نشد راه حل دیگه ای هم هست

estefen
سه شنبه 15 مرداد 1392, 03:38 صبح
دوست عزیز پایین utf-8نشون میده و with save bom هم فعال کردم ولی بازم در ست نشد اگه امکانش هست راهنمایی کنید ممنون

nimaakbari
سه شنبه 15 مرداد 1392, 03:56 صبح
سلام شما می توانید از منویی tools گزینه perference آخرین گزینه را انتخاب کنید و تنظیمات مربوطه را انجام دهید من خودم این مشکل رو داشتم و از طریق همان روش اول مشکلم حل شد.
امیدوارم مشکلات این دفعه حل بشه

estefen
سه شنبه 15 مرداد 1392, 04:23 صبح
108604 دوست من این کارو هم کردم نشد

MMSHFE
سه شنبه 15 مرداد 1392, 08:57 صبح
دوست گرامی، به هیچ عنوان Save with BOM رو انتخاب نکنید چون توی کار با سشن و کوکی و کلاً توابع هدر (توابعی که قصد تغییر Header رو دارن)، به خطای معروف Cannot modify headers, data already sent برخورد میکنید. برای حل مشکلتون هم باید طبق همین تصویر آخر عمل کنید (بدون انتخاب گزینه Save with BOM) و تگ meta رو هم به همون شکلی که توی تاپیک پرسشهای تکراری گفته شده، قرار بدین تا اطلاعات به درستی نمایش داده بشه. نکته بعدی که باید دقت کنید اینه که بعضی وقتها توی خود phpDesigner حتی با انجام تمام این کارها، بازهم در قسمت Run اطلاعات فارسی رو بهم ریخته نشون میده و باید حتماً با Browser چک کنید.

estefen
سه شنبه 15 مرداد 1392, 14:27 عصر
سلام استاد :
گفتید اگه دوباره درست نشد browser چک کنم ، تو نرم افزار کنار قسمت run که میشه با مرورگر هم تست کرد انجام دادم درست نشون داد از شما خیلی ممنون ولی حالا یه سوال راه حلی نیست که همون مستقیم run نرم افزار زدم فارسی درست نشون بده اگه نمیشه میخام دلیل شو بدونم
متشکر از شما

MMSHFE
سه شنبه 15 مرداد 1392, 16:24 عصر
دلیل خاصی نداره، تا جایی که چک کردم یک باگ توی نرم افزاره که گفتن توی نسخه بعدی درست میشه.

idocsidocs
سه شنبه 15 مرداد 1392, 18:10 عصر
توی این ادیتور چطور می شه بدون نیاز به اسکرول از خط 100 به خط 2500 رفت؟

hamedarian2009
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:11 عصر
دلیل خاصی نداره، تا جایی که چک کردم یک باگ توی نرم افزاره که گفتن توی نسخه بعدی درست میشه.
ولی منکه ا این نرم افزار کد میزنم تو run هم مشکلی ندارم فارسی رو درست نمایش میده
شاید تنظیمات ویندوز شما تو control panel و region and language تو منوی administrative رو persian نیست؟

generalhak
سه شنبه 15 مرداد 1392, 21:46 عصر
کلا دوستان درست میفرمایند
من خودم دارم استفاده میکنم و روش همین کاری هست که دوستان میگن و من Save with BOM رو هم انتخاب کردم اما مشکلی بر نخوردم ولی یک نکته که دوستان نمیگن اینه که خوب این کار اون علامت سوالا رو درست نمیکنه این کار اگر دوباره فارسی رو بنویسید و سیو کنید دوباره علامت سوال ها رو نمیاره و فارسی رو درست نشون میده...

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:15 صبح
دوست عزیز، مشکلاتی که Byte Order Mark تولید میکنه ارزش این رو نداره که بخوایم فقط بخاطر نمایش درست توی پیشنمایش ادیتور، اون رو فعال کنیم (توی Browser بدون BOM هم به درستی محتوا ظاهر میشه). مشکلاتش رو هم قبلاً اشاره کردم (مواردی مثل عدم امکان تغییر هدرها و...). موفق باشید.

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:17 صبح
توی این ادیتور چطور می شه بدون نیاز به اسکرول از خط 100 به خط 2500 رفت؟
Ctrl+Shift+G یا گزینه Go to و بعد Go to Line

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:19 صبح
ولی منکه ا این نرم افزار کد میزنم تو run هم مشکلی ندارم فارسی رو درست نمایش میده
شاید تنظیمات ویندوز شما تو control panel و region and language تو منوی administrative رو persian نیست؟
ببینید، همیشه باگ به این معنا نیست که برنامه از کار میفته یا جواب اشتباه میده. باگ میتونه همین باشه که برنامه وابسته به تنظیمات Regional Settings سیستم باشه. بهرحال گفتن که توی نسخه 9 این اشکالات و برخی مشکلات دیگه توی تایپ زبانهای RTL مثل فارسی و عربی (جهت حرکت راست به چپ مکان نما و...) رو درست میکنن.

estefen
چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393, 22:30 عصر
دوستان من یه مشکل دیگه دارم وقتی به فرض یه خط متن تایپ میکنم و وقتی میخام یه کلمه رو تغییر بدم و اون کلمه رو هایلایت میکنم کل متن بهم میخوره و اصلا کلمه انتخابی من نشون نمیده

MMSHFE
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 10:36 صبح
این هم از همون مشکلات این نرم افزار با زبان فارسیه. باید متن فارسی رو ببرین توی Notepad و ویرایش کنید و دوباره توی برنامه بگذارین.

estefen
پنج شنبه 11 اردیبهشت 1393, 22:09 عصر
تشکر از راهنماییتون دوست عزیز تو نرم افزار Dreamweave هم همین مشکل هست اونم از نرم افزاره ؟؟؟