PDA

View Full Version : سوال: کار کردن با دیتابیس 2012 و دات نت 2010 خیلی لازم دارم

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 15:23 عصر
سلام دوستان من ویندوز 8 نصب کردم و ویندوز 8 اجازه نصب اسکیول سرور 2008 رو به من نمیدهد و نمی تونم دانت فیم ورک 3.5 هم نصب کنیم و حالا میخوام با دات نت 2010 کار کنیم . دات نت 2010 نصب شده ولی اسکیول سرور 2008 و فریم ورک 3.5 نصب نمیشن.
حالا من میخوام با دات نت 2010 رو با اسکیول 2012 کار کنیم و برنامه های که دارم با دیتابیس 2008 ساخته شده بیاد بالا بدون مشکل و اسکیول سرور 2012 نخواد دیتابیس من رو موقع باز کردنش نخواد آپدیت کنه باید چی کار کنیم.
یعنی من یه پروژه دارم با دات نت 2010 درستش کردم و به دیتابیس 2008 وصل کردم . و حالا من اسکیول 2008 رو ندارم و به جایی اون روی سیستم من اسکیول سرور 2012 نصب هستش و میخوام پروژه خودم رو با دات نت 2010 باز کنیم و همچنین میخوام دیتابیسم رو از DataSet بیارم تا بتونیم جدولم رو ببنیم و همین طور برنامه رو اجرا میکنم بدون مشکل برنامه به بانک وصل بیشه و دیتابیسم از 2008 به 2012 به روز نشه باید چیکار کنیم. یا راحی هستش تو ویندوز 8 اسکیول سرور 2008 و فریم ورک 3.5 رو نصب کرده که پیغام خطا نده و بدون مشکل برنامه رو نصب کنه راحی هستش به هم بگید خیلی ممنون میشم چون خیلی فایل دارم با دیتابیس 2008 هستش و اگر آپدیت کنیم بعد نمی تونم ازش استفاده کنیم و همین طور برنامه خودم با فریم ورک 3.5 هستش و با کریستال ریپورتم کار میکنم کار سخت تر نشه باید چیکار کنیم ممنون میشم به هم بگید که بتونم برنامه و ابز کنیم و اجرا کنیم و دیتابیس از 2008 به 2012 نخواد آپدیت بیشه.

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 18:16 عصر
کسی با این موضوع تو ویندوز 8 بر خورد نکرده کسی بر خورد کرده خواهشن کمک کن من رو

phpeproject.ir
سه شنبه 15 مرداد 1392, 18:38 عصر
لینک
http://rasekhoon.net/software/show/660651

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:06 عصر
لینک
http://rasekhoon.net/software/show/660651
ممنون اون سایت رو فتم ولی جواب نگرفتم برنامه رو اجرا کردم طبق همون آموزش تو سایت این دستور رو ایراد گرفت dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:c:\sources\sxs دیگه نمی دونم چیکار کنم ممنون میشم اگه اهی دیگی باشه به هم بگید.

ashkan1234
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:15 عصر
سلام من الان ویندوزم 8 هستش!
ولی هم sql2008 نصبه و هم.net3.5
ولی یه پیشنهاد دارم:تاجایی که مقدوره از ویندوز 8 دوری کنید!
تازه ویندوز 8 من اورجینال هستش!
ولی یهو VS2010 رو میبنده یا یسری پروژه ها رو باز نمیکنه یا مشکلات عجیب غریب...
VS2008 که اصلا روش نصب نمیشه و کلی بدبختی دیگه...
الانم میخوام یه پارتیشن جدید بزنم و ویندوز محبوب 7 رو نصب کنم!
اگه میخوایی sql 2008 بدون خطا نصب بشه٬باید قبل از نصب VS2010 اینکارو میکردی!اگه اینکارو نکنی گیر میده که سرویس پک 1 نصب کن و از اینجور خطاها!
راستی sql 2005 هم اگه نصب کردی پاک کن..
واسه نصب .net3.5 هم که دوستمون لینک دادن و کلی مطلب تو نت هست
موفق باشید...

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:20 عصر
سلام من الان ویندوزم 8 هستش!
ولی هم sql2008 نصبه و هم.net3.5
ولی یه پیشنهاد دارم:تاجایی که مقدوره از ویندوز 8 دوری کنید!
تازه ویندوز 8 من اورجینال هستش!
ولی یهو VS2010 رو میبنده یا یسری پروژه ها رو باز نمیکنه یا مشکلات عجیب غریب...
VS2008 که اصلا روش نصب نمیشه و کلی بدبختی دیگه...
الانم میخوام یه پارتیشن جدید بزنم و ویندوز محبوب 7 رو نصب کنم!
اگه میخوایی sql 2008 بدون خطا نصب بشه٬باید قبل از نصب VS2010 اینکارو میکردی!اگه اینکارو نکنی گیر میده که سرویس پک 1 نصب کن و از اینجور خطاها!
راستی sql 2005 هم اگه نصب کردی پاک کن..
واسه نصب .net3.5 هم که دوستمون لینک دادن و کلی مطلب تو نت هست
موفق باشید...
ویندوز 8 من کرک شده هستش و اول vs2010 نصب کردم و خیلی راحت هستم . ولی این فریم ورک رو قبول نمیکنه و همین طور اسکیول سرور 2008 رو و درایور هام رو به سختی بعضی هاش رو نصب کردم و بعضی هاش که اصل کاری هستش و سرعت سیستم من رو زیاد میکنه نصب نکرد.

Direlap
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:23 عصر
دوست عزیز من متوجه مشکل شما نشدم ولی اگه با نصب دات نت 3.5 روی ویندوز 8 مشکل دارید میتونید اینارو امتحان کنید :

http://soft98.ir/software/drivers/14040-Microsoft-NET-Framework-Windows-8.html
یا
http://soft98.ir/software/drivers/16294-microsoft-net-framework-offline-installer-windows-8.html

danialafshari
سه شنبه 15 مرداد 1392, 19:23 عصر
سلام
در ویندوز 8 به صورت پیش فرض dot NET Framework نسخه های 2 و 3 فعال نیستند و فقط نسخه 4 فعال است.
برای نصب نرم افزار استاد زانیس شما به نسخه 2 نیاز دارید که باید آن را فعال کنید، اما این کار آنچنانکه در ویندوزهای xp و 7 انجام میشد نیست.

برای فعال کردن dot NET Framwork 2 در ویندوز 8 دو راه وجود دارد:
1- روش آنلاین: در صفحه start یا دسکتاپ کلیدهای Win+Q را بفشارید. در کادر جستجو عبارت control panel را تایپ کرده و روی آیکون آن در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

نام: search.jpg نمایش: 16 اندازه: 14.0 کیلو بایت

روی گزینه Programs و سپس گزینه Turn Windows feature on or off کلیک کنید.
نام: programs.jpg نمایش: 16 اندازه: 18.7 کیلو بایت
در کادر باز شده گزینه NET Framework 3.5. را علامت زده OK کنید. ویندوز به صورت آنلاین آن را دانلود و نصب می کند.

نام: features.jpg نمایش: 16 اندازه: 39.5 کیلو بایت

2- روش آفلاین: دیسک ویندوز 8 را در درایو قرار داده، در صفحه start یا دسکتاپ کلیدهای Win+Q را بفشارید. در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کرده و روی آیکون آن در سمت چپ صفحه کلیک راست و Run as administrator را انتخاب کنید.
در خط فرمان دستورات زیر را تایپ و یا کپی کنید:
کد:
dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:<DVD_DRIVE>:\sources\sxs /LimitAccess
به جای <DVD_DRIVE> نام درایو دی وی دی خود را بنویسید و Enter کنید.
صبر کنید تا عملیات نصب انجام شود. این کار ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.
منبع :
http://forum.eostad.ir/thread661.html

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 21:42 عصر
دوست عزیز من متوجه مشکل شما نشدم ولی اگه با نصب دات نت 3.5 روی ویندوز 8 مشکل دارید میتونید اینارو امتحان کنید :

http://soft98.ir/software/drivers/14040-Microsoft-NET-Framework-Windows-8.html
یا
http://soft98.ir/software/drivers/16294-microsoft-net-framework-offline-installer-windows-8.html
خیلی ممنون دوست ارجند من اینها رو امتحان کردم قبلا جواب نداد نصب میشه ولی کار انجام نمیده برنامه خود من رو اصلا باز نکرد اهنماش رو هم انجام دادم ولی باز کاری انجام نداد. این فایل رو ئانلود کردم http://soft98.ir/software/drivers/14...Windows-8.html (http://soft98.ir/software/drivers/14040-Microsoft-NET-Framework-Windows-8.html)
ولی ممنون بابت جواب دادنتون.

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:31 عصر
سلام
در ویندوز 8 به صورت پیش فرض dot NET Framework نسخه های 2 و 3 فعال نیستند و فقط نسخه 4 فعال است.
برای نصب نرم افزار استاد زانیس شما به نسخه 2 نیاز دارید که باید آن را فعال کنید، اما این کار آنچنانکه در ویندوزهای xp و 7 انجام میشد نیست.

برای فعال کردن dot NET Framwork 2 در ویندوز 8 دو راه وجود دارد:
1- روش آنلاین: در صفحه start یا دسکتاپ کلیدهای Win+Q را بفشارید. در کادر جستجو عبارت control panel را تایپ کرده و روی آیکون آن در سمت چپ صفحه کلیک کنید.

نام: search.jpg نمایش: 16 اندازه: 14.0 کیلو بایت

روی گزینه Programs و سپس گزینه Turn Windows feature on or off کلیک کنید.
نام: programs.jpg نمایش: 16 اندازه: 18.7 کیلو بایت
در کادر باز شده گزینه NET Framework 3.5. را علامت زده OK کنید. ویندوز به صورت آنلاین آن را دانلود و نصب می کند.

نام: features.jpg نمایش: 16 اندازه: 39.5 کیلو بایت

2- روش آفلاین: دیسک ویندوز 8 را در درایو قرار داده، در صفحه start یا دسکتاپ کلیدهای Win+Q را بفشارید. در کادر جستجو عبارت cmd را تایپ کرده و روی آیکون آن در سمت چپ صفحه کلیک راست و Run as administrator را انتخاب کنید.
در خط فرمان دستورات زیر را تایپ و یا کپی کنید:
کد:
dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:<DVD_DRIVE>:\sources\sxs /LimitAccess
به جای <DVD_DRIVE> نام درایو دی وی دی خود را بنویسید و Enter کنید.
صبر کنید تا عملیات نصب انجام شود. این کار ممکن است چندین دقیقه طول بکشد.
منبع :
http://forum.eostad.ir/thread661.html
ممنون دوست عزیر از لحاظ اسکیول سرور مشکلم حل شده و اسکیول سرور نصب شده از این قسمت رفتم
روی گزینه Programs و سپس گزینه Turn Windows feature on or off کلیک کنید. مشکلم حل شد ولی حالا فریم ورک 3.5 رو موندم چطور نصب کنیم تا بتونیم پروژه خودم رو اجرا کنیم.و با حاش کار کنیم. و اجراش کنیم. ممنون میشم اگه راهی هستش برای نصب فریم ورک 3.5 به هم بگید خیلی ممنون میشم. تا اون هم نصب کنیم تا پروژه خودم رو اجرا کنیم.

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:51 عصر
دوست ارجمند danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) تونستم این دستور رو
dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /Source:<DVD_DRIVE>:\sources\sxs /LimitAccessدر خط فرمان به اجرا در بیارم و خطا نده و فریم ورک 3.5 رو نصب کنه ولی تو باز کردن پورژه خودم خیلی عذت میکنه و پروژه خودم که با فریم ورک 3.5 هستش رو باز نمیکنه ممنون میشم به هم بگید چه تنظمیاتی باید انجام بدم تا بتونم از پروژه خودم اجرا بگریم شرکت میکروسافت فریم ورک 3.5 قرار داده برای ویندوز 8 ولی این فریم ورک کار انجام نمیده ممنون میشم اگه راهی هستش بهم بگید. خیلی ممنون میشم.

ashkan1234
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:51 عصر
ویندوز 8 من کرک شده هستش و اول vs2010 نصب کردم و خیلی راحت هستم . ولی این فریم ورک رو قبول نمیکنه و همین طور اسکیول سرور 2008 رو و درایور هام رو به سختی بعضی هاش رو نصب کردم و بعضی هاش که اصل کاری هستش و سرعت سیستم من رو زیاد میکنه نصب نکرد.
فرم ورک-sql-درایور؟!
خوب پس این ویندوز 8 چه فایده داره؟
فقط واسه کلاس گذاشتنه!؟!!(بازهم پیشنهادم اینه اگر کارتون برنامه نویسی هستش دور ویندوز 8 رو خیط بکشید:گیج::کف::لبخند:)
به هر حال یه مدت که باهاش کار کردید متوجه میشید که چه مشکلاتی داره!
با این حال دات نت فرم ورک نصبش زیاد مشکل نیست!
یکم تلاش کنی حل میشه(دوستان راه هاشو گفتن)
ولی sql 2008 اونقدرها هم راحت نیست نصبش!
موفق باشید...:لبخند:

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:56 عصر
فرم ورک-sql-درایور؟!
خوب پس این ویندوز 8 چه فایده داره؟
فقط واسه کلاس گذاشتنه!؟!!(بازهم پیشنهادم اینه اگر کارتون برنامه نویسی هستش دور ویندوز 8 رو خیط بکشید:گیج::کف::لبخند:)
به هر حال یه مدت که باهاش کار کردید متوجه میشید که چه مشکلاتی داره!
با این حال دات نت فرم ورک نصبش زیاد مشکل نیست!
یکم تلاش کنی حل میشه(دوستان راه هاشو گفتن)
ولی sql 2008 اونقدرها هم راحت نیست نصبش!
موفق باشید...:لبخند:
نه دوست عزیز من برای کلاس گذاشتن نصب نکردم از ویندوز 8 خوشم میاد چون خیلی کار رو ترمینالیش راحت کرده کار رو با ویندوز بخاطر همین دوست دارم ویندوز 8 و دوست ارجمند آقا danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) راهی نصب اسکیول سرور 2008 رو گفت و من نصب کردم و مشکلم از این جهت بر طرف شد و از طرفی من 2 تا ویندوز دارم هم 7 و هم 8 و برنامه میخوام می نویسم تحت هر جفتش باشه که تو جفت ویندوز جواب بده بدون مشکل یکی ویندوز 7 یا 8 داشت بتونه کار کنه . ولی اعلان تنها مشکلم نصب فریم وک 3.5 هستش که میکروسافت قرار داده یه فریم ورک دارم که برای ویندوز 8 هستش فریم ورک 3.5 ولی بدرد نمیخوره. راهی هستم که بتونم برنامه رو به اجرا دربیارم با ویندوز 8

ashkan1234
سه شنبه 15 مرداد 1392, 23:11 عصر
نه دوست عزیز من برای کلاس گذاشتن نصب نکردم از ویندوز 8 خوشم میاد چون خیلی کار رو ترمینالیش راحت کرده کار رو با ویندوز بخاطر همین دوست دارم ویندوز 8 و دوست ارجمند آقا danialafshari (http://barnamenevis.org/member.php?68467-danialafshari) راهی نصب اسکیول سرور 2008 رو گفت و من نصب کردم و مشکلم از این جهت بر طرف شد و از طرفی من 2 تا ویندوز دارم هم 7 و هم 8 و برنامه میخوام می نویسم تحت هر جفتش باشه که تو جفت ویندوز جواب بده بدون مشکل یکی ویندوز 7 یا 8 داشت بتونه کار کنه . ولی اعلان تنها مشکلم نصب فریم وک 3.5 هستش که میکروسافت قرار داده یه فریم ورک دارم که برای ویندوز 8 هستش فریم ورک 3.5 ولی بدرد نمیخوره. راهی هستم که بتونم برنامه رو به اجرا دربیارم با ویندوز 8
کلاس گذاشتن رو کلی گفتم...:لبخند:
من دقیق جمله آخرتون رو متوجه نشدم!
همونطور که عرض کردم الان ویندوزم 8 هستش و از دات نت 3.5 توی چندتا پروژه استفاده کردم و مشکلی هم از این جهت نداره!
شما مشکل رو دقیق اعلام کن یا متن خطا را قرار بده تا بشه کمک بیشتری کرد!:لبخند:

davidrobert
سه شنبه 15 مرداد 1392, 23:49 عصر
کلاس گذاشتن رو کلی گفتم...:لبخند:
من دقیق جمله آخرتون رو متوجه نشدم!
همونطور که عرض کردم الان ویندوزم 8 هستش و از دات نت 3.5 توی چندتا پروژه استفاده کردم و مشکلی هم از این جهت نداره!
شما مشکل رو دقیق اعلام کن یا متن خطا را قرار بده تا بشه کمک بیشتری کرد!:لبخند:
پروژه که نوشتم با فریم ورک 3.5 هستش قبل از اینکه تیک که داخل Turn Windows feature on or off این رو فعال کنم این خطا رو داد http://s6.uplod.ir:182/d/2k25e6gj4gpj6f6th2p5j3jgxc7ccmghpbi6ryhoqbujuvuxzk kwhwzo/q.png

108651

و وفتی تیک این رو فعال کردم اسکیول سرور نصب شد و توستم بانکم رو باز کنم بدون مشکل ولی خود برنامه رو نمی تونم باز کنیم خطای نمیده و برنامه رو باز هم نمیکنه ولی وقتی تیک رو نزده بودم خطا بالا که عکسش رو قرار دادم رو میداد. توسایت سافت 98 یه فریم ورک برای ویندوز 8 بود من اون رو گرفتم و نصب کردم و فریم ورک که روی دی وی دی قرار داشت رو از طریق داس نصب کردم ولی هیچ جور جواب نمیده و برنامه رو باز نمیکنه و هیچ خطای هم نمیده.

Direlap
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:36 صبح
بهتره یه تستی بکنید ببینید همه برنامه های نوشته شده با 3.5 روی سیستمتون باز نمیشن ؟

آیا ویندوزتون آپدیت هست ؟

موقع نصب هرکدوم از نرم افزارها مثل sql چک کردن ببینن ورژن جدیدی دارن تا اونو دانلود کنن ؟

اونطور که پیداست ویندوزتون اشکال داره. از کدوم ورژن و چند بیتیش استفاده میکنید ؟

توصیه من بعد جواب دادن به این سوالا اینه که برنامه هاتونو حذف کنید و ویندوزتون رو یه رفرش کنید تا تنظیماتش برگرده به روز قبل و بعد اینارو نصب کنید. ویندوز 8 اوایل خیلی ایراد داشت حتی فقط آپدیت دو ماه اولش حدود 500 مگ بود. بعد اپدیت کردنش من تا حالا مشکل خاصی باهاش نداشتم. مال من :

enterprise x64 latest update
visual studio 2012 update 2

davidrobert
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:08 صبح
ویندوز من نسخه 32 بیتی هستش روی 2 تا پروژم کلیک کردم این صفحه میاد و سری میری ولی تونستم زود این صفحه عکس بگریم یه فایل که با فریم وک 2.0 بود باز کرد ولی با 3.5 باز نمیکنه و این پیغام میده و سری میری.108671
و آخرین آپدیت ویندوز 8 هستش وقتی نسخه اصلیش امید بیرون گرفتمش از سایت و آپدیت کردمش فایل آپدیتش رو از سایت سافت 98 گرفتم جدیدش رو که نه پره .
فایل که با فریم ورک 2.0 بود باز کرد و بعد از چند دقیقه بستش و با فریم ورک 4 رو باز میکنه راحت بدون مشکل ولی با 3.5 اصلا رابتش خوب نیست مثل اینکه با این مورد قهر کرده و باز نمکنه و سری این تصویر میاد و میری.

ashkan1234
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:47 عصر
این خطای آخری که باعث بسته شدن پروژه میشه رو زیاد دیدم...
چندتا از پروژه هام که با فرم ورک 3.5 هستش یا هی باگ میده یا اینکه بعد چند دقیقه کل ویژوال استدیو ریست میشه!
ولی این مشکلات توی ویندوز7 نبود!
حالا ویندوز8 رو سیستمم هم اورج هستش هم اینکه بروز شده است ولی بازهم...
به هر حال این نوع مشکلات رو اگر تونستید حل کنید مارو هم بی خبر نذارید!
ولی اینم بگم که با VS2012 هیچ مشکلی نداره...

davidrobert
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 16:15 عصر
من تو باز کردن پروژه های دیگه که با فریم ورک 4 به بالا هستش مشکلی ندارم با فریم فرک 2.0 هم باز میشه پروژه ولی اول یه پیغام خطا میده و پروژه رو نشان میده و بعد میبنده ولی تو پروژی که با فریم ورک 4 به بالا باز میکنم راحت باز میشه و هیچ پیغام خطای هم نمیده ولی با فریم ورک 3.5 هم باز نمیشه و فقط این تصویر میاد و سری مخفی میشه
108683

هیچ نوع پیغام خطای هم نمیده اصلاً تو ویندوز 7 راحت برام باز میکنم تمام پروژه ها رو با هر فریم ورکی باشه هیچ مشکلی ندارم پروزه خودم که با فریم ورک 3.5 هستش رو باز میکنه بدون درد سر ولی تو 8 داره هی عذت میکنه.