PDA

View Full Version : حرفه ای: مشکل عجیب و خطای Class Not Found

کامبیز اسدزاده
سه شنبه 15 مرداد 1392, 22:41 عصر
سلام

آقا من همچین چیزی ندیدم تا حالا از اساتید محترم لطفا بررسی کنن ببینن میتونن کمکم کنن.

این فایل PHP من... حالا بر فرض اینکه یک کلاس دیتابیسی داشته باشم خارج از این فایل به هر نامی ... که نام کلاس اصلیش باشه KAMBIZ ... و مشکل زیر...

مشکل اینه که من وقتی میخوام با استفاده از POST ya REQUEST اطلاعات رو ارسال و دریافت کنم خطای Class KAMBIZ not Found رو بهم میده ! و در صورتی که از این REQUEST و POST استفاده نمیکنم کلاس رو میشناسه و تابع کار میکنه !!!!

کسی همچین خطایی تا حالا دیده ؟ چطور میشه حلش کرد؟

class MyClass
{
public static function MyFunc($ids)

{

$R=KAMBIZ::$Db->Query('SELECT `name` FROM `'.P.'TEST_l` WHERE id='.$ids.'');
while($row = $R->fetch_assoc())
{

$return=$row["name"];

}

return $return;

}

}

if (isset($_REQUEST["cid"]))

{

$ids = $_REQUEST["cid"];

echo MyClass::MyFunc($ids);
}

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:39 صبح
کسی به همچین مشکلی بر نخورده ؟ :(

mohsen_31369
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:41 صبح
چرا کلاس KAMBIZ رو وارد نمی کنی ؟

require('KAMBIZ.php')

از auto loader استفاده می کنی ؟

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:13 صبح
چرا کلاس KAMBIZ رو وارد نمی کنی ؟

require('KAMBIZ.php')

از auto loader استفاده می کنی ؟

آخه مشکلی بدون if (isset($_REQUEST["cid"]))ندارم کلاس عمومی هست ! من میگم وقتی if (isset($_REQUEST["cid"])) رو میارم وسط کلا کلاس ناشناخته میشه...

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:26 صبح
باید کد کامل رو ببینیم. دقت کنید که چیزی به اسم کلاس عمومی وجود نداره و باید فایلی که کلاس داخلش قرار داره رو با include_once یا require_once ضمیمه کنید تا بتونید ازش استفاده کنید. بهرحال تا وقتی کد کامل رو نبینیم، نمیشه بگیم مشکل از کجاست. موفق باشید.

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 10:47 صبح
باید کد کامل رو ببینیم. دقت کنید که چیزی به اسم کلاس عمومی وجود نداره و باید فایلی که کلاس داخلش قرار داره رو با include_once یا require_once ضمیمه کنید تا بتونید ازش استفاده کنید. بهرحال تا وقتی کد کامل رو نبینیم، نمیشه بگیم مشکل از کجاست. موفق باشید.

مهندس جان من include هم میکنم ولی فایل اصلیم core.php من هست که توابع اصلیم توشه... من سعی میکنم فایلم رو براتون پیام خصوصی کنم. متشکر از راهنمایی.

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:04 صبح
میتونید درصورت تمایل، اطلاعات TeamViewer رو پیام خصوصی کنید تا به سیستمتون وصل بشم و از همونجا ببینم مشکل چیه چون احتمال داره مسئله سر فایلهای دیگه باشه.

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:45 صبح
میتونید درصورت تمایل، اطلاعات TeamViewer رو پیام خصوصی کنید تا به سیستمتون وصل بشم و از همونجا ببینم مشکل چیه چون احتمال داره مسئله سر فایلهای دیگه باشه.

اطلاعات TM رو ارسال کردمم فقط نمیدونم دریافت کردین یا نه چون توی ارسالی ها نشون نمیده.

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 11:57 صبح
بنده در انتظار اتصال استاد گرامی... :)

کامبیز اسدزاده
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:58 عصر
زیر پام علف سبز شد !!! :D

MMSHFE
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:24 عصر
متأسفانه ارتباط خیلی کند بود و نشد مشکل رو کامل رفع کنیم ولی تا جایی که دیدم، مشکل سر آدرس دهی شماست. دقت کنید که شما دارین با ای جکس درخواست میفرستین. وقتی درخواست با ایجکس میاد، ضمیمه شدن قبلی فایل کلاس توی اجرای اولیه کد مهم نیست و باید دوباره توی همون درخواست ایجکس، فایل حاوی کد کلاس دوباره ضمیمه بشه.

abolfazl-z
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:45 عصر
دوست من شما باید کد کامل رو بزارید تا دوستان ما سریع تر مشکلتون رو بر طرف کنن.(اگر نمیتوانید کد را بزارید نمونه اش رو بزارید)