PDA

View Full Version : سوال: گرید ویوی سفارشی

saeid6366
سه شنبه 15 مرداد 1392, 23:32 عصر
سلام دوستان.
من می خوام تو برنامه ام 5 تا خبر جدید را به صورتی که در آدرس زیر آمده نشان دهم
http://ircg.ir/
چطور میشه این کارو کرد؟ یعنی میشه گرید ویویی داشت که سطرهای اون سفارشی باشه یعنی مثلا یک سطر یک ستون بزرگ داشته باشه و دو سطر بعدی هر کدام 2 ستون؟
یا اینکه باید به صورت جدول طراحی کرد؟ در این صورت باید اولین جدیدترین خبر رو بالا نشون بده و حالا چطور مثلا دومین جدیدترین رو برای سطر دوم و ستون اول انتخاب کنم یعنی دستورش چی میشه؟
لطفا منو به صورت کامل راهنمایی کنین. واقعا ممنون میشم دوستان.

bomb23
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:00 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?410423-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-GridView

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:50 صبح
http://barnamenevis.org/showthread.php?410423-%D8%B4%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-GridView

ممنون از پاسختون ولی مگه این طور نیست که ما با templatefield مشخص می کنیم که هر سطر گریدمون چه عناصری داشته باشه و به شکلی باشه؟
من اینجا می خوام سطرهام متفاوت باشه یعنی سطر اول به صورت تک ستونه و بزرگ و سطر دوم و سوم به صورت دو ستونه دقیقا مانند لینکی که گذاشتم

bomb23
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 00:58 صبح
خب دو تا گرید بذار اولیش یه ستونه دومیشم دو ستونه .

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 01:04 صبح
خب دو تا گرید بذار اولیش یه ستونه دومیشم دو ستونه .

فکر می کنم منظور من رو درست متوجه نشدید. شاید خوب توضیح ندادم. ببینید من می خوام 5 تا از جدیدترین اخبار رو به این صورت نشون بدم. در واقع اینا سطرای جدلولم هست که اینطوری چیده شدن یعنی ستونها مقادیر متفاوتی نیستن که مثلا یکی رو به متن بایند کنم یکی رو به عکس.
اگه راه حلی داره یه مقدار جزئی تر بگین متوجه بشم. واقعا ممنون که وقت میذارین

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 02:02 صبح
یعنی هیچ کس نیست جواب این سوال رو بدونه؟ مهندسا پس کجان؟ تورو خدا کمک کنین خیلی به جوابش نیاز دارم.:گریه:

mohammad kafiyan
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 02:12 صبح
من که متوجه نشدم کدام قسمت را گفتید
چرا با datalistview کار نمی کنی

EnKamran
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 02:16 صبح
خوب دوست من ببینید شما خیلی راحت میتونی کارت رو راه بندازی، خبر اول رو اصلا با گرید نشون نده با لیبل نشون بده بعد زیرش یه گرید بذار که به این صورت نشون بده البته باید از DAtaList استفاده کنی که کنار هم بیاره، و موقع واکشی هم 4 خبر آخر بجز آخری رو بخون!

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 02:33 صبح
خدا خیرتون بده که کمکم کردین فقط میشه یه مقدار جزئی تر با کد برام توضیح بدید که کاملا توجیه بشم:لبخندساده:

mbasirati
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 08:11 صبح
سلام
شما از لیست ویو استفاده کن. یه لیست ویو برای اون خبر اول که بزرگ هست بذار و آخرین خبر رو نمایش بده. و یه لیست ویو هم برای اون4تا خبر که زیرش نشون داده میشن.
نحوه چیدمانشون هم که دیگه ربطی به asp نداره. با سی اس اس انجام میشه. خیلی ساده س.
با لیست ویو که بلدی کار کنی؟ البته میتونی هم از repeater استفاده کنی. ولی پیشنهاد میکنم بیخیال Girdview بشی.

smm2006sh
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 08:31 صبح
نمونه توی برنامه نویس هست سرچ بزن اونو به عنوان نمونه کار مشاهده کن

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:14 عصر
سلام
شما از لیست ویو استفاده کن. یه لیست ویو برای اون خبر اول که بزرگ هست بذار و آخرین خبر رو نمایش بده. و یه لیست ویو هم برای اون4تا خبر که زیرش نشون داده میشن.
نحوه چیدمانشون هم که دیگه ربطی به asp نداره. با سی اس اس انجام میشه. خیلی ساده س.
با لیست ویو که بلدی کار کنی؟ البته میتونی هم از repeater استفاده کنی. ولی پیشنهاد میکنم بیخیال Girdview بشی.
دستتون درد نکنه فقط نمیدونم چطوری سطرها رو کنار هم بیارم تو لیست ویو. جستجو هم کردم ولی چیزی پیدا نکردم میشه با کد برام توضیح بدید؟

bomb23
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:37 عصر
سلام
من الان متوجه سوالتون شدم. اصلا واسه این کار نیاز به GridView و این چیزا نیست که! اصلا پیچیدگی خاصی نداره. شما یه تیبل رو به اون شکل که میخوای طراحی کن بعد یه سری کنترل لیبل و ایمیج بذار بعد دادهاتو سلکت کن بریز داخل اونا!

saeid6366
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:48 عصر
سلام
من الان متوجه سوالتون شدم. اصلا واسه این کار نیاز به GridView و این چیزا نیست که! اصلا پیچیدگی خاصی نداره. شما یه تیبل رو به اون شکل که میخوای طراحی کن بعد یه سری کنترل لیبل و ایمیج بذار بعد دادهاتو سلکت کن بریز داخل اونا!

من دیگه دارم گیج میشم. اگه از لیست ویو استفاده کنم چطور چیدمان اون رو به صورت جدولی نشون بدم (دقیقات مثل لینکی که دادم) اگه از لیبل و ایمیج استفاده کنم چطور دیتا بایند اون رو ست کنم. اونوقت 5 بار خواندن از پایگاه داده داریم. ببینید من برای هر خبر یک تصویر دارم یک خلاصه و یک عنوان که می خوام به اون صورتی که تو لینک پست اول دادم نشون داده بشه.
حالا تو رو خدا یکی با چند خط کد بگه چطور مثلا با لیست ویو چیدمان اونا رو به این صورت دربیارم. من سرچ زیاد کردم ولی به نتیجه نرسیدم:افسرده:

EnKamran
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:25 عصر
ببین شما از لیست ویوو که استفاده کنی روش کلیک کن و توب Properties اون ببین یه چیزی تو مایه هاب Column باید باشه که اگه مثلا 2 بدی دو ستونه میشه و ...

bomb23
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 19:47 عصر
من دیگه دارم گیج میشم. اگه از لیست ویو استفاده کنم چطور چیدمان اون رو به صورت جدولی نشون بدم (دقیقات مثل لینکی که دادم) اگه از لیبل و ایمیج استفاده کنم چطور دیتا بایند اون رو ست کنم. اونوقت 5 بار خواندن از پایگاه داده داریم. ببینید من برای هر خبر یک تصویر دارم یک خلاصه و یک عنوان که می خوام به اون صورتی که تو لینک پست اول دادم نشون داده بشه.
حالا تو رو خدا یکی با چند خط کد بگه چطور مثلا با لیست ویو چیدمان اونا رو به این صورت دربیارم. من سرچ زیاد کردم ولی به نتیجه نرسیدم:افسرده:

چرا 5 بار؟ آقا سختش نکن من اینکارو قبلا کردم! حیف هاردم پاک شده و الا میدادم ببینی! یه بار داده ها تو سلکت کن بذار تو کنترل هات اصلا مسئله پیچیده ای نیستا!

General-Xenon
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 20:28 عصر
سلام ...

یک مثال کوچیک با CSS , Repeater :
<%@ Page Language="C#" AutoEventWireup="true" CodeFile="Default2.aspx.cs" Inherits="Default2" %>

<!DOCTYPE html>
<script runat="server">
protected override void OnLoad(EventArgs e)
{
System.Data.DataTable dt = new System.Data.DataTable();
dt.Columns.Add(new System.Data.DataColumn() { ColumnName = "id", DataType = "".GetType() });
dt.Columns.Add(new System.Data.DataColumn() { ColumnName = "name", DataType = "".GetType() });
for (int i = 0; i < 5; i++)
{
dt.Rows.Add(i.ToString(), "Cell" + i.ToString("000"));
}
rpt1.DataSource = dt;
rpt1.DataBind();
}
</script>
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head runat="server">
<title></title>

<style>
.news { }
.news div { }
.news div:nth-child(1) { background-color:red; }
.news div:nth-child(2),.news div:nth-child(4) { float:right; width:50%; background-color:green; }
.news div:nth-child(3),.news div:nth-child(5) { float:left; width:50%; background-color:blue;}
</style>
</head>
<body>
<form id="form1" runat="server">
<div class="news">
<asp:Repeater runat="server" ID="rpt1">
<ItemTemplate>
<div>
<span style="display:block; padding:50px;"><%# Eval("id") %></span>
</div>
</ItemTemplate>
</asp:Repeater>