PDA

View Full Version : پیشنهاد برای تشکیل گروه برنامه نویسی php

armin390
دوشنبه 29 اسفند 1384, 16:33 عصر
سلام دوستان سال نو رو بهتون تبریک می گم؛
و اما پیشنهاد ....
دوستان نظرتون برای تشکیل یک گروه برنامه نویسی php که به صورت 100% آنلاین باشه چیه؟
به این صورت که

یکی از اعضا پیشنهادی رو برای نوشتن برنامه ای میده
در صورتی که بخشی از اعضا(به حد کافی)با هاش موافق بودن سر اون برنامه و راه کار های نوشتنش بحث می شه
بعد از اون برنامه از بالا به پایین تقسیم می شه تا به پایین ترین بخش برسه
بعد هر یک از اعضا می تونن مسئولیت نوشتن هر بخش رو تا مدت محدود بر عهده بگیرن و بنویسن!این می شه یک انجمن برنامه نویس php واقعی و از این درجا زدن هم شاید در بیایم!!
(به امتحان کردنش که می ارزه)
دوستانی که موافقن لطفاً نظر و پیشنهادشون رو مطرح کنن.

S_VB.max
دوشنبه 29 اسفند 1384, 19:02 عصر
من که موافقم. از دیگر دوستان هم میخوام که این درخواست را قبول کنن. خیلی چیزا میشه از این راه یاد گرفت.
در ضمن اگر آقا آرمین اینکارو رو سایت خودش می کرد خیلی بهتر بود.

Delphi Skyline
دوشنبه 29 اسفند 1384, 19:10 عصر
من هم موافقم و هستم .

armin390
دوشنبه 29 اسفند 1384, 19:21 عصر
جاش زیاد فرقی نمی کنه مهم «نفس عمله»
و مهم تر این که بچه ها پایه باشن

خداحافظ تا سال دیگه!

Delphi Skyline
دوشنبه 29 اسفند 1384, 19:44 عصر
نگاه کنید به نظر من جایی نباشه . همین جا !!!!

tabib_m
سه شنبه 01 فروردین 1385, 12:53 عصر
در مورد اصل کار موافقم
ولی چجوری میخواید سر همش کنید؟
یک برنامه رو نمیشه به این راحتی از راه دور چند نفری نوشت
در ضمن برنامه قراره برای کسی نوشته بشه یا همینجوریه؟
اگه برای کسیه، چجوری میتونیم پولش رو تقسیم کنیم؟

armin390
سه شنبه 01 فروردین 1385, 13:40 عصر
ولی چجوری میخواید سر همش کنید؟

مراحل نوشتن یک برنامه رو به طور کلی گفتم؛
اول سر هم می کنیم بعد می نویسیم!!

"همکاری از راه دور شاید سخت باشه ولی ارزش تجربه کردن و آموختنش رو داره"
جون من جمله رو حال کردی!!

در ضمن برنامه قراره برای کسی نوشته بشه یا همینجوریه؟
اگه برای کسیه، چجوری میتونیم پولش رو تقسیم کنیم؟

در این مرحله نه هدف پول در آوردن نیست

oxygenws
سه شنبه 01 فروردین 1385, 13:50 عصر
- ایده رو اینجا بدید و تایید کنید.
- پروژه رو در سایت هایی مثل سورس فورج یا برلی او اس یا ... ثبت کنید.
- در همون سایتی که برنامه، هاست شده، شروع کنید به بحث و توسعه.

موفق باشید.
من ایده های خوبی دارم، اما به دو شرط می تونم مطرحش کنم :) (البته اگر وقت و حوصله نوشتن مطلب در مورد اونها و روشن کردن دوستان رو داشته باشم!)

Delphi Skyline
سه شنبه 01 فروردین 1385, 13:58 عصر
با تشکر . از کی شروع کنیم

tabib_m
سه شنبه 01 فروردین 1385, 15:30 عصر
من ایده های خوبی دارم، اما به دو شرط می تونم مطرحش کنم :)
اون دو شرط چیه؟ ما مشتاق شنیدن ( و یا خوندن :) ) ایده های شما هستیم

اولا من هستم

دوما ، پیشنهاد من اینه که باید کسی که برنامه رو میده روش کلی کار رو هم بگه (البته با مشورت همگانی) که هماهنگی بیشتری داشته باشیم
اگه هر کس بخواد به سبک خودش عمل کنه به هیچ جا نمیرسیم!
(البته برای همین هم گفتم که هماهنگی از راه دور مشکله)

Delphi Skyline
سه شنبه 01 فروردین 1385, 15:45 عصر
خوب توجه داشته باشید ::
خواستن توانستن است .

oxygenws
سه شنبه 01 فروردین 1385, 22:48 عصر
من می تونم درخواست کنم که یک انجمن برای این قضیه به ما داده بشه (ترجیح می دم در همین برنامه نویس، به صورت خصوصی باشه و هر کس مناسب دیده شد، دعوت بشه)

هدف این انجمن پیشنهادی من، دادن ایده ها (و عمومی نکردن آنها!) و بحث در مورد اونهاست.
حالا چرا عمومی نباشه، به این دلیل که ایده ها دزدیده نشه.

هر کس واقعا فکر می کنه می تونه از خودش مایه بذاره و فعالیت کنه و خودش را تا حدود زیادی حرفه ای می دونه (چون طراخی سیستم و روش کد زدن برای یک پروژه بازمتن خیلی خیلی مهمه) اعلام آمادگی کنه.

من هم فعلا هماهنگی های پشت پرده اش رو انجام میدم!! :)

موفق باشید.

Delphi Skyline
سه شنبه 01 فروردین 1385, 23:46 عصر
من کاملا حاظرم . یه انجمن مثل ترجمه کتاب لینوکس . من هم هر کاری ازم بربیاد در خدمتم .

Delphi Skyline
سه شنبه 01 فروردین 1385, 23:48 عصر
اگه خواستید من هم یک برنامه برای مدیریت پروژه می نویسم .

alirezador
چهارشنبه 02 فروردین 1385, 13:57 عصر
پیشنهاد میکنم از rup و uml برای هماهنگی استفاده کنید امیدوارم همتون موفق باشید

tabib_m
چهارشنبه 02 فروردین 1385, 17:11 عصر
پس ما منتظر آقای راد هستیم

armin390
چهارشنبه 02 فروردین 1385, 19:20 عصر
خوبه؛
پس کم کم شروع کنیم و به نظر من هم همین جا تو یک انجمن خصوصی؛(ادامه بحث هم همونجا)
امید امیدمون به شماست

arash_hemmat
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 01:37 صبح

اگه خواستید من هم یک برنامه برای مدیریت پروژه می نویسم .
پس سیستمهایی مثل CVS رو واسه چی نوشتن! خوب واسه همین کارا نوشتن دیگه!
در ضمن یادتون نره مارو هم بازی بدین ها!!! ما هم واسه کار نو پایه ایم.

armin390
پنج شنبه 03 فروردین 1385, 22:09 عصر
آقا امید کارهای پشت پرده به کجا رسید؟

oxygenws
جمعه 04 فروردین 1385, 00:36 صبح
آقا آرمین، هنوز کاری انجام نشده، البته صحبت هایی شده.
اما در نهایت به این توجه کنید، که نمی شه همه افراد رو دعوت کرد (دقیقا الان منظورم شما *نیستی* کلا می گم) و قرار نیست همه افراد از همه چی خبر داشته باشند.
من افراد اولیه انجمن مربوطه رو، با توجه به سابقه شون در همین انجمن یا کلا در اینترنت و نظرات برخی از مدیران ارشد دیگه انتخاب می کنم.
قراردادی براشون ارسال میشه (یک چیزی مثل TOS یا دعوتنامه یا ...) و در صورتی که موافق بودند، به انجمن دعوت می شوند.

مسلما افرادی که تمایل دارند PHP یاد بگیرند دعوت نمی شن! افرادی دعوت می شن که PHP و وب رو خیلی خوب بلدند و سابقه خوبی در اینترنت از خودشون به جا گذاشتند.

در نهایت باز هم می گم، حرف های من به هیچ فرد خاصی اشاره نداشت و کسی حرف هام رو به خودش نگیره. و اینکه گفتم، در این تاریخ، اتفاقی نیافتاده، حقیقت بود.

S_VB.max
جمعه 04 فروردین 1385, 09:09 صبح
این جور که نمیشه که هر کس به اندازه سابقه اش در همین انجمن به گروه بپیونده، چون بعضی ها تازه این انجمن را پیدا کردن و این طور نمیشه گفت که با توجه به سئوالاتی که اونا پرسیدن به گروه بپیوندن. زیرا بعضی حرفه ای ها هم این سئوالات براش پیش می آد.

من نظرم اینه که با توجه به سابقه کارهایی که انجام دادن، مورد بررسی قرار بگیره و نتیجه گیری بشه.

oxygenws
جمعه 04 فروردین 1385, 10:11 صبح
من گفتم....
1- سابقه طرف در این انجمن.
2- سابقه طرف در اینترنت.
3- نظر برخی مدیران ارشد.

همونطور که (تقریبا) گفتم، برای ابتدای کار، کسانی انتخاب خواهند شد که:
1- PHP رو به خوبی بلد باشند و در پی یادگیری PHP نباشند.
2- از وب سر در بیاورند (مثلا چت کردن یا در انجمن ها نوشتن رو بالاترین مقام وب ندونند!!)
3- با استاندارد ها و فلسفه بازمتن، تا حدودی آشنایی داشته باشند.

گروه انتخاب شده، می تواند با توجه به نیاز و تایید جمع، افرادی را دعوت کند. هر کس می تواند نسبت به فرد دعوت شده، موارد مثبت یا منفی وی را بازگو کند تا رای جمع کند!!!

از طرز صحبت های دوستان، سوال هایی که می پرسند و پاسخ هایی که می دهند، می توان خیلی چیز ها رو برداشت کرد و می شود آنها را شناخت.
مثلا، با داشتن بیش از 40 پست در این انجمن و مجید آنلاین و با داشتن سایت شایگان، می شود به خیلی نتایج مهمی در مورد شما رسید :)

armin390
جمعه 04 فروردین 1385, 13:26 عصر
قرار نیست همه افراد از همه چی خبر داشته باشند.

راستش نسبت به این جمله ات احساس خوبی ندارم به خاطر همین ازت خیلی ممنون می شم اگه به سوالم جواب بدی:

*- چه افرادی باید سر در بیارن؟

1- این مدیرهای ارشد (البته غیر شما و هوتن) کی هستن که می تونن راجع به یکی از ما که اعلام آمادگی کردیم نظر بدن؟

2-

PHP رو به خوبی بلد باشند

ملاک شما (و اون مدیران) از بلد بودن چیه؟ چون به نظر من یک نفر همه چیز رو نمی دونه!!

3- مهمترین سوال

قراردادی براشون ارسال میشه
این قرار داد بین ما و کیه؟؟؟؟؟

در نهایت امیدوارم که آلت دست یک سری افراد قرار نگیریم!! و اونایی که عضو این گروه می شن به شماره 2 تبدیل نشن ;(

S_VB.max
جمعه 04 فروردین 1385, 14:07 عصر
اگر منظورت منم. از 40 پست بیشتریش برای مبحث ویژوال بیسیک است که سئوالات افراد را جواب میدادم. در ضمن در مجیدآنلاین سئوالات را داداشم (zerosector) می پرسیده و من نبودم، گفتم باید از سابقه کارهایی که انجام دادن آنرا فهمید. این طرز فکر غلط است و به نتیجه درستی نخواهی رسید.

oxygenws
جمعه 04 فروردین 1385, 21:40 عصر
راستش نسبت به این جمله ات احساس خوبی ندارم به خاطر همین ازت خیلی ممنون می شم اگه به سوالم جواب بدی
این حرف رو به این خاطر زدم که هر دوستی که در اینجا مطلب نوشته، یا با من یک احوال پرسی ای پشت پرده داره یا ... (هر حالت دیگه ای) مسلما نباید انتظار دعوت شدن داشته باشه.
تو همین مدت که همین مبحث رو شما شروع کردید، دوستانی اومدند و خیلی چیزا گفتند و برخی از ایشون، به هیچ وجه صحبت شما رو نفهمیدند. حالا آیا باید این افراد انتظار داشته باشند که دعوت شوند؟! آیا لزومی هست که در ابتدای راه، از همه چی آگاهی پیدا کنند؟؟ پس ایجاد یک انجمن مخفی، حداقل در ابتدای راه، با چه هدفی است؟؟
من تاکید کرده بودم که صحبت من با هیچ فرد و گروهی نیست، من فقط احتیاطات و کلیات قضیه رو گفتم و برام پسندیده نبود که پست من رو ناقص مطالعه کنید و این موارد رو به خودتون بگیرید یا با استفاده از اونها، از حقوق مظلومان سایت (!) دفاع کنید!

این مدیرهای ارشد (البته غیر شما و هوتن) کی هستن که می تونن راجع به یکی از ما که اعلام آمادگی کردیم نظر بدن؟
آقای هوتن مدیر ارشد نیستند.
شاید ایشون از دعوت شدگان باشند (تاکید می کنم، "شاید") اما حداقل در ابعاد فعلی، در این موردی که گفتم نظر نپرسیدم.
منظور از مدیران ارشد، افرادی هستند که مسیر اصلی حرکت این انجمن رو کنترل می کنند، افرادی مثل برادر کرامتی، اینپرایز و ...

ملاک شما (و اون مدیران) از بلد بودن چیه؟ چون به نظر من یک نفر همه چیز رو نمی دونه!!
ملاک من، فعالیت مثبت ایشون در انجمن های PHP است. از روش پاسخ دادن دوستان، به خیلی چیزها میشه رسید. حتی از سوال هایی که یک نفر می پرسه، میشه به نتایج مطلوبی رسید. همونطور که گفتم، به هیچ عنوان علاقه ای ندارم کسی در گروه باشه که به هدف یادگیری PHP وارد گروه میشه!!!

این قرار داد بین ما و کیه؟؟؟؟؟
شاید نشه دقیقا اسمش رو "قرارداد" گذاشت.
نسخه اولیه این قرارداد رو تهیه کردم، همین امشب هم به تایید برادر کرامتی رسید.
این قرارداد بین افراد عضو و هویت "گروه" بسته میشه.

اگر منظورت منم. از 40 پست بیشتریش برای مبحث ویژوال بیسیک است که سئوالات افراد را جواب میدادم. در ضمن در مجیدآنلاین سئوالات را داداشم (zerosector) می پرسیده و من نبودم، گفتم باید از سابقه کارهایی که انجام دادن آنرا فهمید. این طرز فکر غلط است و به نتیجه درستی نخواهی رسید.
من فقط یک مثال زدم و هنوز افرادی که تصمیم داریم دعوت کنیم رو انتخاب نکردیم، حتی اصلا روش فکر نکردیم.
سابقه کار افراد، دقیقا به مفهوم سابقه کار، برای من مهم نیست. سابقه فعالیت این دوستان برای من مهم تر است. به عنوان مثال، نوشتن سایت فلان سازمان یا شراکت در پروژه فلان شرکت، اصلا برای من اهمیت ندراه. اما سابقه فعالیت اون فرد در اینترنت (که سندی مستدل است) برای من اهمیت بیشتری دارد. رزومه کاری شما، آن چیزی نیست که می گویید، آن چیزی است که عمل می کنید (و گاهی اوقات، آن چیزی است که می نویسید).

در نهایت، نباید ناراحت و نگران باشید. سعی در این است که اصلح ترین ها انتخاب شوند. و در صورت تشکیل گروه اولیه، خبر تشکیل رو اینجا می نویسم. پس تا خبری نوشتم، یعنی گروهی تشکیل نشده.

houtanal
شنبه 05 فروردین 1385, 14:18 عصر
راستش نسبت به این جمله ات احساس خوبی ندارم
من می فهمم چه احساسی داری اما امید داره یک مسئله کلی رو مطرح می کنه که مسلما بدون در نظر گرفتنش این ایده هم مانند بسیاری از کارهای مشابه که یا اصلا در نهایت شروع نشد یا نیمه کاره موند و یا اصلا مسیرش عوض شد ، به جایی نخواهد رسید.

اونایی که عضو این گروه می شن به شماره 2 تبدیل نشن ;(
هر پروژه ای برای این که موفق بشه نیاز داره که دسته بندی هایی بین افراد مشارکت کننده ایجاد کنه.این دسته بندی ها به معنی درجه یک یا دو بودن اعضا نیست.در هر صورت باید پروژه مدیریتی داشته باشه که بتونه در نهایت خود پروژه رو رهبری کنه،این از نقش و ارزش اعضای اون پروژه چیزی رو کم نمی کنه و به این معنا نیست که کل کار متعلق به مدیریت اون پروژه است.توجه کن در پروژه های سورس باز در نهایت هیچ کس صاحب چیزی نیست.

خارج از موضوعات مطرح شده;
من توصیه می کنم اعضای گروه رو با هر روشی که مناسبه انتخاب کنید،در بخش خصوصی راجع به کلیات پروژه به توافق برسید، و شروع کنید.در نهایت افرادی هم می تونن در طول پروژه به گروه اضافه بشن.

بنده در صورتی که ذیصلاخ باشم ، تا جایی که بتونم حاضرم در این حرکت مشارکت کنم.

cybercoder
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 16:33 عصر
DOMAIN و هاستش و فرومش با من

خودمم هستم.( البته با رای گیری دوستان و مدیران )

ابتدائا دوستان میشه از سایت شخصی من استفاده کنید.
http://vahidam.com

هر وقت هم نیازی به دامین و فضای جداگانه بود تا 50 مگابایت و 1 دامین رو بنده تقبل می کنم.

تو این کار کسی ضرر نمی کنه. به نظر من بهتره که مثل یک تفریح سالم بهش نگاه کنید نه یک کار عظیم.

مکدونالد از اول مکدونالد نبود اینو همیشه یادتون باشه.
بهترین چیز صمیمیت من از همین جا بگم آقای هوتن همیشه تند برخورد می کنه. 2 سه دفعه حال منم گرفته. امیدوارم دوستانی که تو این پروژه هستن (من باشم یا نباشم فرقی نمی کنه) به همدیگه نتوپن چون تا حالا ناف هیچ کس رو با برنامه نویسی نبریدن. پس هر کی ممکنه اشتباهاتی مرتکب بشه. اگه قرار باشه هر کی یه تیکه پرت کنه که پروژه میشه بازارشام.

oxygenws
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 16:48 عصر
دوست عزیز، فروم همینجاست، در ابغاد فعلی، دامنه و هاست نیاز نداریم و پروژه روی سایت های پشتیبانی رایگان از نرم افزار های بازمتن بالاگذاری خواهد شد.
ممنون.

sinasalek
چهارشنبه 09 فروردین 1385, 17:48 عصر
سلام به همه ،
چه کسی خط مشی این گروه تعیین می کنه؟ و این خط مشی دقیقا چیه؟
مدیر یا مدیران گروه بر چه اساسی مشخص میشوند (به غیر از اوایل کار)؟

nematia
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 04:01 صبح
دو تا راه برای انجام این کار هست:
1- شروع به همین صورت که داره پیش میره، یک سری افراد دعوت بشن و دور هم جمع بشن تا بعد ببینن که میخوان چیکار بکنن.
2- تهیه مستندات و هدف گذاری برای رسیدن به یک نقطه مشخص. و بعد بر اساس هدف مشخص شده، افراد علاقمند میتونن آزادانه همکاری کنن. قطعا هر کسی بیشتر بلد باشه همکاری موثرتری خواهد داشت و بر این اساس همکاران خودبخود انتخاب می شوند.

من پیشنهادم دومیه. شاید بشه توصیه کرد هدف اصلی از ایجاد گروه همینجا مورد بحث قرار بگیره. همینطور پیشنهاد میکنم افراد کاندید بشن، نه دعوت!

بنده به شخصه خوشحال میشم گروه فارسی کارآمدی در زمینه PHP وجود داشته باشه. شاید بعضی از مشکلات ما رو هم رفع کنه.

موفق باشید.

oxygenws
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 11:42 صبح
چه کسی خط مشی این گروه تعیین می کنه؟ و این خط مشی دقیقا چیه؟
اعضای اصلی. این اعضای اصلی در ابتدای راه انتخابی هستند، اما بعدا توسط همین اعضا، رای گیری میشه و کاربرانی اضافه یا کم می شن.

مدیر یا مدیران گروه بر چه اساسی مشخص میشوند (به غیر از اوایل کار)؟
مدیر گروه در ابعاد مختصر فعلی، منم. کار مدیریت من هم تا تشکیل گروه طول می کشه و بعد از اون، در ابعاد این سایت، همونطور که الان مدیر انجمن ها هستم، مدیر خواهم بود، نه بیشتر.
در مورد مدیریت گروه ها و پروژه ها، بعدا در همون انجمن توضیحاتی می دم و در این موارد بحث می کنیم. پیشنهاداتی دارم که می تونه از طرف دوستان تایید، رد یا اصلاح بشه.

تهیه مستندات و هدف گذاری برای رسیدن به یک نقطه مشخص. و بعد بر اساس هدف مشخص شده، افراد علاقمند میتونن آزادانه همکاری کنن. قطعا هر کسی بیشتر بلد باشه همکاری موثرتری خواهد داشت و بر این اساس همکاران خودبخود انتخاب می شوند.
تصمیمی که فعلا گرفته شده اینه که این مورد باشه بعد از تشکیل انجمن.
هدف در همون گروه تعیین میشه و پروژه هایی از بین پیشنهادات و ایده های دوستان انتخاب و اجرا میشه.

من پیشنهادم دومیه. شاید بشه توصیه کرد هدف اصلی از ایجاد گروه همینجا مورد بحث قرار بگیره. همینطور پیشنهاد میکنم افراد کاندید بشن، نه دعوت!
تصمیم گیرنده های اولیه انتخابی هستند، چون هنوز گروه و انجمن، هدف برنامه نویسی مشخصی ندارند و این هدف بعدا مشخص میشه.
بعد از انتخاب هدف، میشه افراد جدیدی دعوت کرد یا دعوتنامه هایی رو به طور عمومی انتشار داد.

ممنون از جفتتون :) خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.

موفق باشید.

ramram
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 11:58 صبح
:تشویق: با توجه به تجربه ای که دارم انجام پروژه بازمتن در ایران شکستن شاخ آغا غول است به هر شکل چه در همین انجمن چه در ایران پی اچ پی که SVM هاشم راه اندازی شده و چه در هر جای دیگر می شود چنین کرد مسئله انتخاب تیم و هماهنگ کردن و آمادگی یه تیم خوب و یکدست برای انجام امور هست پروژه و ایده هم که تا دلت بخواد تو سر یک یک این بچه ها ده ها و صدها طرح و ایده نو هست امیدوارم موفق باشین و چنین طرحی عملی بشه

sinasalek
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 18:01 عصر
امید جان ممنون از پاسخت
همونطور که همه می دونیم خیلی از گروه هایی که تشکیل شدن یا منحل شدن یا از فعالیت باز موندن! حتی خیلی از انجمن ها تخصصی در حال حاضر محدود شدن به یک سری سوال و جواب ها تکراری که پیدا کردن جوابشون توی اینترنت خیلی سریع تر و ساده تره!
حالا سوال اینجاست ، که این گروه چه پیش بینی ای برای جلوگیری از این مطلب و حدر رفتن زحمت اعضا گروه کرده؟ (با توجه به اینکه اعضا گروه قراره حرفه ای باشند در نتیجه وقت کمتری دارند پس رخ دادن این اتفاق دو از انتظار نیست)

oxygenws
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 18:20 عصر
ممنون رامین.

حالا سوال اینجاست ، که این گروه چه پیش بینی ای برای جلوگیری از این مطلب و حدر رفتن زحمت اعضا گروه کرده؟
به هر حال، این احتمال وجود داره!
اما برای کمتر شدن این احتمال، چند مورد رو در نظر داشتم:
1- افرادی دعوت بشن (فعلا!) که بتونند فعالیت بازمتن انجام بدهند. (خیلی خودمونی شعور بازمتن داشته باشند)
2- افرادی دعوت بشن که دست به کد نوشتنشون خوب باشه!! (یه جورایی خوره کد زدن باشند)
3- محیط دارای قوانین مناسبی باشه تا پایداری گروه رو زیاد تر کنه.
4- (جز انتخاب اولیه اعضا) تقریبا همه چی به رفراندوم(!) گذاشته بشه (و کسی که با کلیت قضیه مخالف باشه، با دموکراسی مخالفت کرده!!)
و ...

من تا حدی به آینده این پروژه امیدوارم. فقط باید مدیر پروژه، منظورم خودم نیستم، کسی که پروژه اش قبول میشه، مدیریت خوبی انجام بده.

موفق باشید.

ramram
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:11 عصر
نمی خوام مخالفت کنم یا ساز مخالف بزنم ولی این برنامه زمانی می تونه موفق باشه که یه اسپانسر خوب داشته باشه تعارفی با هم نداریم غیر این نمی شه حتی در خارج از کشور نیز وضع به همین منوال

oxygenws
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 19:47 عصر
خدا رو چه دیدی، شاید اسپانسر خوب هم پیدا کردیم :)

ramram
پنج شنبه 10 فروردین 1385, 21:17 عصر
ای شیتون :قلب:
آره خلاصه راحت بخوام بگم بی مایه فطیره :kaf:
بچه های ایران پی اچ پی هم یه کارای مشابه می خوان بکنن حرفه ای ها هم که هر دو جا هستن خوب چرا دست به دست هم نمی دین

nematia
جمعه 11 فروردین 1385, 02:29 صبح
اگه منظور از اسپانسر ایجاد فضای لازم برای کار و Domain و Hosting و... باشه (در یک کلام ایجاد زیرساخت) که با توجه به وجود سایت برنامه نویس و اعلام آمادگی سایر دوستان مشکلی نیست. (من هم اگر لازم بود حاضرم برای انجمن تخصصی php به شرط موفقیت و کارآمدی فضا اختصاص بدم- هر چند بعید میدونم لازم باشه.)

ولی اگر منظورتون چیز دیگه ای هست لطفا بیشتر توضیح بدین. شاید بشه یه کاریش کنیم.

در عین حال که من برای این نوع انجمن از همین حالا پروژه هایی دارم که حاضرم بابتشون هزینه کنم. پروژه هایی که انجامشون کار هر کسی نیست و فقط برای حرفه‌ای ها صرف میکنه.

ramram
جمعه 11 فروردین 1385, 09:39 صبح
ببین عزیز
تمام بچه های اینجا منظورم با تجربه ترهاست می تونن هاستینگ و دامینها رو فراهم کنن منظور از اسپانسر یه شرکت مایه دار که حاضر باشه رو این قضیه بدون چشم داشت سرمایه گذاری کنه خیال نکن همه چیز به این راحتی که ده بیست نفر مثلا یک روز در هفته وقتشون رو روو پروژه بگذارن و اونم به راحتی به نتیجه برسه مشکل اینجاست یه یکی دو ماه پس از آغاز همه دلسرد میشن به دلیل اینکه واقعا مشکل بدون دریافت هیچگونه حقوقی فقط به عشق بازمتن کد بنویسی گرچه همه اول کار جوگیر میشن و می گن ما می کنیم اما با سپری شدن زمان همه دلسرد میشن اما وجو یه اسپانسر باعث می شه با صرف کردن هزینه یه مسافرت یا چه می دونم یکی دوبار گرد هم آیی بچه های تیم به کار دلگرم بشن این رو بر اساس بارها تجربه ام در تیم ورکهای بی ثمر می گم می تونی به حرفم اعتماد کنی

nematia
جمعه 11 فروردین 1385, 14:35 عصر
کاملا اعتماد میکنم!

cybercoder
یک شنبه 13 فروردین 1385, 14:36 عصر
قبلا اعلام آمادگی کرده بودم که هستم. ولی الان دیگه نیستم.

موفق باشید

nematia
دوشنبه 14 فروردین 1385, 01:57 صبح
یه پیشنهاد:
تمام دوستان حرفه‌ای که آقای متقی تایید کنند (تا سقف پانزده نفر اهل کار) را برای یک گردهمایی در یکی از رستوران‌های تهران به صرف ناهار و دسر دعوت می‌کنم. برای عزیزان شهرستانی هزینه رفت و آمد (البته به شرطی که با هواپیما نباشه!!) هم پرداخت میشه. شاید با این کار بشه گروه رو شروع کرد و صحبتهایی کرد.

ramram
دوشنبه 14 فروردین 1385, 04:49 صبح
به به چه آقای دست و دلبازی آفرین نه مثل اینکه اسپانسرشیپم به راه

tabib_m
دوشنبه 14 فروردین 1385, 12:44 عصر
تمام دوستان حرفه‌ای که آقای متقی تایید کنند (تا سقف پانزده نفر اهل کار) را برای یک گردهمایی در یکی از رستوران‌های تهران به صرف ناهار و دسر دعوت می‌کنم. برای عزیزان شهرستانی هزینه رفت و آمد (البته به شرطی که با هواپیما نباشه!!) هم پرداخت میشه. شاید با این کار بشه گروه رو شروع کرد و صحبتهایی کرد.

:)
مسئله که فقط خرج رفت و اومد نیست که. شاید یکی نتونه بیاد، شاید یکی مریضه، شاید یکی کار داره و ... . در ضمن، حرفتون در مورد مسیر های طولانی (مثل مشهد و این جور جاها) هم صدق میکنه؟

arash_hemmat
دوشنبه 14 فروردین 1385, 12:54 عصر
بنظر من یه chat تو IRC یا هرجای دیگه هم کارمون رو راه میندازه

nematia
سه شنبه 15 فروردین 1385, 00:46 صبح
بله عزیز - منظورم همه جای ایران بود.

جواد شعبانیان
شنبه 19 فروردین 1385, 00:33 صبح
من هستم، اینطوری پیشرفتمون سرعتر میشه تو php

tabib_m
شنبه 19 فروردین 1385, 00:42 صبح
آقای راد ، چی شد؟ ما منتظر هستیم.

oxygenws
شنبه 19 فروردین 1385, 09:47 صبح
تا 25ام، دعوت شدگان مشخص میشن.

nematia
دوشنبه 21 فروردین 1385, 18:56 عصر
منتظرم ببینم 15 تا حرفه‌ای رو چطور میشه دور هم جمع کرد! واقعا کار مدیریتش از تامین هزینه هاش سخت تره. دست مریزاد آقای متقی.

oxygenws
دوشنبه 21 فروردین 1385, 23:30 عصر
منتظرم ببینم 15 تا حرفه‌ای رو چطور میشه دور هم جمع کرد!
این 15 رو از کجا آوردی؟!! :D

به هر حال، من سعی خودمو می کنم، نهایت چیزی که داشته باشه، اندکی تجربه و علم برای همه اعضای عضو هست (حتی اگر شکست بخوره.)

nematia
چهارشنبه 23 فروردین 1385, 12:08 عصر
15 فقط یک سقفه برای این که هزینه‌ها محدودتر بشه! ولی بعید می‌دونم این تعداد حرفه‌ای که اهل کار open source هم باشن پیدا بشه.
راستی یه فکرهایی کردم که سر فرصت مینویسم. یه چیزهایی که با دیدن گروه کاری joomla به ذهنم رسید.

tabib_m
یک شنبه 27 فروردین 1385, 02:46 صبح
تا 25ام، دعوت شدگان مشخص میشن.

اگه تا حالا دعوت شدن ، ما رو هم خبر کنید.