PDA

View Full Version : مقایسه تاریخ و زمان سیستم با فیلدهای database

سمیرا55
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:42 عصر
باسلام
میخام یک قابلیت زمان بندی رو در یک سیستم ارسال پیامک بزارم
یک table دارم که شامل فیلدهای تاریخ شروع و تاریخ پایان و ساعت و یک متن به صورت text هست حالا چطوری میشه لحظه به لحظه ساعت وتاریخ سیتم خودم رو با فیلدهای دیتابیس مقایسه کنم ؟
که در صورت برابر بودن متن پیامک در تاریخ و زمان مشخص شده ارسال بشه

parvizwpf
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 14:51 عصر
منظورتون رو درست نفهمیدم ولی اگه تاریخ datetime باشه یه تابعی هیت تو اس کیو ال بنام datediff اینکار مقایسه انجام میده. حالا لحظه به لحظه چطور باید جک کنید؟منظور روال رو توضیح بدید.

سمیرا55
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:09 عصر
در واقع داخل صفحه ام یک فرم دارم که شامل چنتا dropdownliste که کاربر از تو dropdownlist ساعت و تاریخ رو تنظیم میکنه که این ساعت وتاریخ تنطیم شده داخل database ذخیره میشه در دو فیلد مجزا در ضمن نوع فیلدهای databasa هم از نوع nvarchar گرفتم چون از dropdownlist داخلش ریخته میشه
حالا میخام ساعت و زمان فعلی سیستم رو با اون زمان و ساعتی که در دیتابیس ذخیره شده مقایسه کنم مثلا اون زمان و تاریخی که در دیتابیس ذخیره شده یک مناسبت خاصه اگه زمان و تاریخ سیستمم با اون برابر بود یگ پیام براش ارسال بشه که من این جا ارسال پیام رو نوشتم فقط در مقایسه زمان مشکل دارم

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 15:56 عصر
همیشه برای ذخیره تاریخ از DateTime استفاده کنین(برای نمایش راحت میتونین تبدیل کنین)
مقایسه 2 مقدار DateTime هم که واضحه

سمیرا55
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 16:06 عصر
خوب یک تابعی میخام که هر لحظه زمان رو از سیستم دریافت کنه و با دیتابیس مقایسه کنه میشه اگه کدی از تابع دریافت زمان ازسیستم دارید رو بزارین

ahmad156
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 16:29 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?306418-%D8%AA%D8%A8%D8%AF%DB%8C%D9%84-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D9%88-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%B9%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-Extension-Methods&highlight=topersiandatetime

mehran6764
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 17:12 عصر
در مورد تبدیل تاریخ می تونین Persian Calendar استفاده کنین که ساده اس و نیازی به تبدیل و ... نیست اما من فکز نمی کنم شما دنبال تبدیل تاریخ باشید
اینکه چطور بصورت پویا ساعت رو فراخوانی کنید تا جایی که می دونم با آجاکس جل میشه مثلا" این لینک رو ببینید
http://forums.asp.net/t/1838987.aspx/1

General-Xenon
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 18:46 عصر
خوب یک تابعی میخام که هر لحظه زمان رو از سیستم دریافت کنه و با دیتابیس مقایسه کنه میشه اگه کدی از تابع دریافت زمان ازسیستم دارید رو بزارین

سلام تا اینجایی من متوجه شدم شما می خواید یک شبه سرور راه اندازی کنید تا اینکه مثلا اگر کاربر برای 2 ساعت دیگه پیغامی یا حالا هرچیزی رو معین کرد ... سر همون 2 ساعت دیگه یک تابعی فراخوانی بشه .. مثلا نمایش همون پیغامی که 2 ساعت قبل ثبت شده بود..

ببینید برای این کار باید در صفحه کدی رو قرار بدین حالا یا Ajax یا JQuery که مثلا هر 10 ثانیه یک بار چک کنه ساعت رو اما خوب این راه عاقلانه نیست چون صفحه شما بسته بشه عملا سیستم چک کردن از کار میفته .. .
برای این کار Service نویسی بر روی Server نیاز هست که شما سرویسی یا حالا مثلا برنامه ای بنویسید که این کار رو انجام بده...اگر سرور دارید باید یک Service با برنامه ای بنویسید که دائما چک کنه ... اگر نه که هیچی . راهی نیست

سمیرا55
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 21:09 عصر
در واقع من میخام برای لیست پیامک هایی که در دیتابیس دارم قابلیت زمان بندی رو ایجاد کنم خود admin که به لیست پیام ها دسترسی داره برای هر پیام دخیره شده در دیتابیس باید تنطیم کنه که این پیام در چه تاریخ و در چه ساعتی به چه گیرنده ای ارسال بشه حالا اگه سیستم خاموش باشه چطور برنامه کار میکنه و میتونه ارسال رو انجام بده؟

General-Xenon
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 04:49 صبح
در واقع من میخام برای لیست پیامک هایی که در دیتابیس دارم قابلیت زمان بندی رو ایجاد کنم خود admin که به لیست پیام ها دسترسی داره برای هر پیام دخیره شده در دیتابیس باید تنطیم کنه که این پیام در چه تاریخ و در چه ساعتی به چه گیرنده ای ارسال بشه حالا اگه سیستم خاموش باشه چطور برنامه کار میکنه و میتونه ارسال رو انجام بده؟

ببین برای این کار شما باید سیتمی (سرور) داشته باشی تا شبانه روز روشن باشه و دسترسی به Database داشته باشه ...
باید Server خریداری کنی تا بتونی یه همچین چیزی رو پیاده سازی کنی ...

سمیرا55
یک شنبه 20 مرداد 1392, 14:34 عصر
دقیقا همین طوره اگر فرض رو بر این بزارم که سرور نگیرم و کامپیوتر روشن باشه همین که تاریخ سیستم رو با تاریخ dtabase چک کنه کافیه؟
و در صورت برابر بودن و درست کردن کد ارسال پیام ارسال میشه؟

General-Xenon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:17 عصر
بله .. .تاریخ سیستم در صورت بزرگتر مساوی اون تاریخ ، تابع رو فراخوانی باید بکنه....