PDA

View Full Version : سوال: غیر فعال کردن دکمه های minimize و maximaize در RibbonControl

pesare
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 12:51 عصر
سلام دوستان

غیر فعال کردن دکمه های minimize و maximaize در RibbonControl چطوریه؟ البته نمیخوام CaptionVisible رو False کنم.

setareh masompoor
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:29 عصر
منظورت تو vs2010 دوست عزیز؟
اگه منظورت اینه که تو خاصیت فرمت داریش
هم minimizebox هم maximizebox برابر false کن
اگه منظورتم این نیست که دقیق بگو تا بتونیم کمکت کنیم

amir200h
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:30 عصر
سلام دوستان

غیر فعال کردن دکمه های minimize و maximaize در RibbonControl چطوریه؟ البته نمیخوام CaptionVisible رو False کنم.

من از ورژن 11 استفاده میکنم ولی متاسفانه نمیشه این کارو کرد. هرجا هم سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

pesare
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:34 عصر
منظورت تو vs2010 دوست عزیز؟
اگه منظورت اینه که تو خاصیت فرمت داریش
هم minimizebox هم maximizebox برابر false کن
اگه منظورتم این نیست که دقیق بگو تا بتونیم کمکت کنیم

وقتی یه RibbonControl از کامپوننت Dotnetbar روی فرم میزاری واسه خودش بصورت اختصاصی دکمه های minimize و maximaze داره , من میخوام اونارو غیر فعال کنم بدون اینه خاصیت CaptionVisible مربوط به RibbonControl رو بخوام False کنم

pesare
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:39 عصر
من از ورژن 11 استفاده میکنم ولی متاسفانه نمیشه این کارو کرد. هرجا هم سرچ کردم چیزی پیدا نکردم

توی ورزن 10 هم نداره , تازه وقتی داخل RibbonControl مثلا یه DataGridView میزارم و خاصیت Doc رو Fill انتخاب میکنم , وقتی برنامه رو اجرا میکنم و فرم رو Maximize میکنم DatagridView تغییر اندازه نمیده , شما میدونی چطوری میشه درستش کرد؟

amir200h
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:44 عصر
من که مشکلی ندارم

pesare
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:46 عصر
دیتا گرید رو توی RibbonControl میزارم

amir200h
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:50 عصر
دیتا گرید رو توی RibbonControl میزارم

نمیشه رو ریبون این کارو کرد. تو ریبون همه چی ثابته بجر خود ریبون.
بهتره با یخوره محاسبه و فرمول مقدار طول و عرض ریبون رو بدست بیاری و با کد مقدار طول و عرض دیتاگریدتو کم و زیاد کنی.
موفق باشی

pesare
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 13:52 عصر
نمیشه رو ریبون این کارو کرد. تو ریبون همه چی ثابته بجر خود ریبون.
بهتره با یخوره محاسبه و فرمول مقدار طول و عرض ریبون رو بدست بیاری و با کد مقدار طول و عرض دیتاگریدتو کم و زیاد کنی.
موفق باشی

نمونه کد داری برای بدست آوردن اندازه؟

Amin69
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 17:18 عصر
سلام دوستان
سلام

System.Collections.ArrayList items = ribbonControl1.RibbonStrip.GetItems("", typeof(SystemCaptionItem));
foreach (SystemCaptionItem sci in items)
{
if (!sci.IsSystemIcon)
{
sci.MinimizeVisible = false;
sci.MinimizeEnabled = false;
sci.RestoreMaximizeVisible = false;
sci.CloseVisible = true;
sci.Visible = false;
break;
}
}