PDA

View Full Version : مبتدی: کپی کردن دیتا از تکست باکس فرم در فیلد مورد نظر جهن ذخیره در تیبل مربوطه

ارباب رضا
چهارشنبه 16 مرداد 1392, 18:47 عصر
باسلام
در یک فرم چگونه میتوانم نتیجه تقسیم کردن دو فیلد را در تیبل ذخیره کنم مثلا در یک تکست باکس توسط فورمول مقدار سرمایه (فیلد 1) را تقسیم بر تعداد اقساط (فیلد2) میکنم نتیجه، مبلغ اقساط مي شه چگونه آنرا در فیلد مبلغ اقساط در تیبل مربوطه ذخیره کنم از دوستانی که اطّلاع دارند خواهشمندم راهنمائیم کنند.

Abbas Amiri
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 20:26 عصر
باسلام
در یک فرم چگونه میتوانم نتیجه تقسیم کردن دو فیلد را در تیبل ذخیره کنم مثلا در یک تکست باکس توسط فورمول مقدار سرمایه (فیلد 1) را تقسیم بر تعداد اقساط (فیلد2) میکنم نتیجه، مبلغ اقساط مي شه چگونه آنرا در فیلد مبلغ اقساط در تیبل مربوطه ذخیره کنم از دوستانی که اطّلاع دارند خواهشمندم راهنمائیم کنند.

سلام

همانطور که بارها تذکر داده شده ، قراردادن فیلد جهت مقادیر محاسباتی نه لازم است و نه توصیه می شود . چرا که بجای آن فیلد می توانید خارج قسمت دوفیلد (مقسوم ومقسوم الیه ) را واکشی کنید .
دلیل اشکال هم یکی لزوم آپدیت فیلد محاسباتی پس از تغییر دو فیلد دیگر است و دیگری حجیم شدن بی دلیل .

ارباب رضا
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 21:04 عصر
[QUOTE=Abbas Amiri;1844575]سلام

با سلام و تشکر از توجه شما
1 - من در فرم ثبت وام نیاز دارم مبلغ وام را بر تعداد اقساط تقسیم کنم برای زیبائی کار دوست دارم مبلغ قسط اوّل و بقیه قسط ها در فرم ثبت وام دیده شود اگر بتوانم این مقادیر را در تیبل ذخیره کنم برای همیشه ماندگار مي شود و در گزارشات براحتی از آن استفاده میکنم.
2- چون مبتدی هستم منظور از واکشی را متوجه نمی شوم آگر ممکنه واضحتر بیان فرمائید .