PDA

View Full Version : JSF , JPA , EJB مشکل کجاست؟

ali-hosseini
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 00:09 صبح
سلام
راستش بنده می خوام با یه پروزه ساده یه سری اطلاعات رو رویه دیتا بیس بنویسم.. ولی هر کاری می کنم نمیشه...
الان هم به اینجا رسیدم که میگه که مقادیر مدل شما خالی هستش.
اینم پروژه بنده هستش که ضمیمه می کنم..
دیتابیس هم پست گره هستش.
البته باید بگم که دیتابیس رو رویه سرور jboss as 7.1 ست کردم...
راستش اصلا نمی فهمم چرا این ارور رو میده.
ارتباط با دیتا بیس رو هم با ایکیپس لینک زدم.
کمک کنید ممنون میشم. (همه چیزها تویه فایل ضمیمه هست... هم فایلها و هم فایل ارور.. البته باید بگم که حدودا طبق ساختار فایلم کدها رو هم تقسیم بندی و فولدر بندیش کردم.)
باتشکر... خدا خیرتون بده..نماز و روزه هاتون هم قبول :چشمک:

javaphantom
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 12:35 عصر
exception‌ رو هم برای من بفرست لطفا

javaphantom
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 12:58 عصر
شما توی کلاس DataAccessTable چرا همه static هستند. اگر static هست پس abstract برای چی گذاشتی؟؟؟؟؟؟؟
اینجا مشکل اساسی شما هست

javaphantom
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 13:22 عصر
داستان EntityFActory هم غلط هست دیگه معنی نمی ده. اگر اون بالا گفتی که از توی context بیا persist کن یعنی همون annotation ی که زدی

@PersistenceContext(unitName = "EJBTest")

یعنی اینکه خود CONTAINER می یاد ENTITY FACTORY برای مدیریت می کنه.

hamid1129
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 14:05 عصر
من دیشب جواب دادم ، متاسفانه جوابم منتظر تایید مدیریت موند وخبری نشده.
دوست عزیز احتمال زیاد مشکل ذخیره نشدن Entity شما به خاطر تعریف کردن کلید اصلی جدول از نوع String و عدم استفاده از Annotation ، @GeneratedValue است.
فیلد name ، Entity را به فرم زیر تغییر دهید و در صورت مشکل صرفا Stack Trace را ضمیمه کنید

........
@Id
@GeneratedValue(strategy=GenerationType.AUTO)
@Column
private long name; //or int

public void setName(long name){
this.name = name;
}
public long getName(){
return this.name;
}
.......

در صورت عدم استفاده از @GeneratedValue حالت پیشفرض Identity می‌باشد که در صورت تعریف کلید اصلی از نوع String خطا رخ می‌دهد.

javaphantom
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 15:00 عصر
من دیشب جواب دادم ، متاسفانه جوابم منتظر تایید مدیریت موند وخبری نشده.
دوست عزیز احتمال زیاد مشکل ذخیره نشدن Entity شما به خاطر تعریف کردن کلید اصلی جدول از نوع String و عدم استفاده از Annotation ، @GeneratedValue است.
فیلد name ، Entity را به فرم زیر تغییر دهید و در صورت مشکل صرفا Stack Trace را ضمیمه کنید

........
@Id
@GeneratedValue(strategy=GenerationType.AUTO)
@Column
private long name; //or int

public void setName(long name){
this.name = name;
}
public long getName(){
return this.name;
}
.......

در صورت عدم استفاده از @GeneratedValue حالت پیشفرض Identity می‌باشد که در صورت تعریف کلید اصلی از نوع String خطا رخ می‌دهد.

شما می تونید بصورت مستقیم بیایید و Id رو ست کنید و هیچ نیازی به generator نداشته باشید.

مشکل اصلی که تا الان من دیدم و با تغییر اون خیلی راحت کار پست هایی بود که جواب دادم

hamid1129
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 15:41 عصر
شما می تونید بصورت مستقیم بیایید و Id رو ست کنید و هیچ نیازی به generator نداشته باشید.

مشکل اصلی که تا الان من دیدم و با تغییر اون خیلی راحت کار پست هایی بود که جواب دادم

زمانی که ست کردن Id به عهده EntityManager باشه و کلید اصلی با @GeneratedValue نشانه‌گذاری نشه ، حالت پیشفرض
@GeneratedValue(strategy = GenerationType.IDENTITY) اعمال می‌شه که با نوع String همخونی نداره و خطا می‌گیره ، اینجا هم ایشون با تعریف نکردن getter و setter می‌خواستن id خودش مقدار دهی بشه نه دستی

از طرف دیگه هم stack trace ایشون تا مرحله ایجاد کوئری پیش رفته بوده. :چشمک:

ali-hosseini
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 16:14 عصر
آقا سلام
شرمنده...
من این تغییرات رو دادم.
model.Model

@Id
@Column(unique= true, nullable= false)
@GeneratedValue(strategy=GenerationType.IDENTITY)
private Integer id;

public Integer getId() {
return id;
}

public void setId(Integer id) {
this.id = id;
}

اینم از کلاس: dataAccess.DataAccessTable

public abstract class DataAccessTable<T> {

@PersistenceContext(unitName = "EJBTest")
private EntityManager entity_Manager;

@SuppressWarnings("unused")
private Class<T> entityClass;

public DataAccessTable(Class<T> entityClass){
this.entityClass= entityClass;
}

public void save(T entity){
entity_Manager.persist(entity);
}

}

و البته تویه فایل index.xhtml هم قسمت مروبط به اسم رو برداشتم و الان فقط ایمیل و پسورد داره.
ولی بازم همون ارور ها رو میده.
فایل ارور رو هم براتون ضمیمه می کنم.
البته باید بگم که دیتا بیس رو تغییر دادم و قسمت اسم رو پاک کردم و قسمت آی دی رو اضافه کردم که با نوع integer هستش.
فقط بی زحمت زیر دیپلم حرف بزنید و جاهایی که باید تغییر بدم رو بگید ممنون میشم.
باتشکر... بازم دست شما ها درد نکنه.:ناراحت:

hamid1129
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 16:36 عصر
Validation به صورت پیشفرض اگر تعریف شده باشه قبل از Insert و Update اعمال میشه ( در گروه پیش‌فرض) و نیازی به تعریف مجدد نیست. از توی فایل persistence.xml سه خط زیر را پاک کنید.

<property name="javax.persistence.validation.group.pre-persist" value="model.Model"/>
<property name="javax.persistence.validation.group.pre-update" value="model.Model"/>
<property name="javax.persistence.validation.group.pre-remove" value="model.Model"/>

مشکل قبلی خوشبختانه حل شده
مشکل این خطوط نعریف مقادیر است.

ali-hosseini
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 16:49 عصر
سلام
الان ارور شده این
شرمنده ها بازم.
باتشکر..خیر از جوونیت ببینی

hamid1129
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 17:00 عصر
این کد رو اضافه کن به persistence.xml

<property name="eclipselink.target-database" value="PostgreSQL"/>

ali-hosseini
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 17:06 عصر
سلام
این رو اضافه کردم

<property name="eclipselink.target-database" value="PostgreSQL"/>

ولی بازم ارور میده
باتشکر

omidbizdotcom
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 18:32 عصر
چند نکته هم که من به ذهنم می رسه

وقتی از EJB استفاده می کنی حتما و حتما باید interface تعریف کنی اما DataAccessImp هیچ interface ای نداره
jboss 7 ماژول های خودش رو داره من نمی دونم از چه jar فایل هایی استفاده می کنی ولی معمولا بعضی وقت ها ممکن conflict ایجاد شه که برای حل این مشکل باید از jboss-deployment-structure (https://github.com/omidp/seamtemplate/blob/master/omidbiz-ear/src/main/application/META-INF/jboss-deployment-structure.xml) استفاده کنی
وقتی از EJB استفاده می کنی پروژه ای که deploy می کنی باید ear باشه و نه war

بقیه کارایی که کردی ظاهرا درسته البته error ای که من دیدم یه چیزه دیگه می گفت ولی این ها اشکالات خیلی اصولی هستند

ali-hosseini
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 22:28 عصر
سلام
راستش بنده از این سایت کمک گرفتم
شاید بعضی جاها رو اشتباه کرده باشم... ولی تا سعی کردم از این سایت پیروی کردم
http://uaihebert.com/?p=834&page=2
باتشکر

javaphantom
جمعه 18 مرداد 1392, 12:19 عصر
query ی که نوشتی مشکل داره.

Caused by: javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: ERROR: syntax error at or near "-"

ali-hosseini
جمعه 18 مرداد 1392, 14:41 عصر
query ی که نوشتی مشکل داره.

Caused by: javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: ERROR: syntax error at or near "-"

سلام
الان ارور شده این.
باتشکر

javaphantom
جمعه 18 مرداد 1392, 15:16 عصر
یک عدد به عنوان Id به اون object model که new کردی که می خوای persist کنی بده بصورت موقت و ببین مشکلت حل می شه یا نه؟

ali-hosseini
جمعه 18 مرداد 1392, 20:01 عصر
سلام
آقا شرمنده
والله مقادیر رو به صورت دستی وارد کردم.

Integer ID=12345;
String mail="alihosseini";
String pass= "ali";
MODEL.setEmail(mail);
MODEL.setId(ID);
MODEL.setPassword(pass);

تویه پکیج bussinesLogic و کلاس Beanproject در تابع save که خیلی خیلی نزدیک به ذخیره باشه ولی بازم هیچ.
حالا چیکار کنم؟
باتشکر

javaphantom
جمعه 18 مرداد 1392, 22:46 عصر
سلام
آقا شرمنده
ولی قبل از اینکه اونی که شا گفتید رو تست کنم... این ارور رو میده.
نمی دونم دیگه چیکار کنم.
داره دیوانه ام می کنه.
بازم ممنون.

20:38:37,596 ERROR [org.jboss.msc.service.fail] (MSC service thread 1-3) MSC00001: Failed to start service jboss.deployment.subunit."ENTest.ear"."JSFTest.war".INSTALL: org.jboss.msc.service.StartException in service jboss.deployment.subunit."ENTest.ear"."JSFTest.war".INSTALL: JBAS018733: Failed to process phase INSTALL of subdeployment "JSFTest.war" of deployment "ENTest.ear"
at org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitPhase Service.start(DeploymentUnitPhaseService.java:123) [jboss-as-server-7.1.3.Final.jar:7.1.3.Final]
at org.jboss.msc.service.ServiceControllerImpl$StartT ask.startService(ServiceControllerImpl.java:1811) [jboss-msc-1.0.2.GA.jar:1.0.2.GA]
at org.jboss.msc.service.ServiceControllerImpl$StartT ask.run(ServiceControllerImpl.java:1746) [jboss-msc-1.0.2.GA.jar:1.0.2.GA]
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker( ThreadPoolExecutor.java:1110) [rt.jar:1.7.0]
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run (ThreadPoolExecutor.java:603) [rt.jar:1.7.0]
at java.lang.Thread.run(Thread.java:722) [rt.jar:1.7.0]
Caused by: org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitProce ssingException: JBAS011231: More than one Application class found in deployment class org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication and class org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication
at org.jboss.as.jaxrs.deployment.ResteasyDeploymentDa ta.merge(ResteasyDeploymentData.java:38)
at org.jboss.as.jaxrs.deployment.JaxrsIntegrationProc essor.deploy(JaxrsIntegrationProcessor.java:100)
at org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitPhase Service.start(DeploymentUnitPhaseService.java:116) [jboss-as-server-7.1.3.Final.jar:7.1.3.Final]
... 5 more

به جان خودم.. من کاری نکردم. :عصبانی++: :گریه: :ناراحت:

:قهقهه: دوست دارم که داری به خطا می خوری این یعنی داری چیز یاد می گیری

اتفاقی که برای تو این بار افتاده این که

دو تا jar فایل داری که بصورت اتفاقی یک کلاس هم نام با PACKAGE های هم نام دارن.

اونم اینه

org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication

حالا JVM‌ قاطی می کنه.

راه حل :
یکی از JAR فایلها رو حذف کنی

راه حل دوم : اگر با حذف یک JAR فایل به class not found exception خوردی باید بری endorse کنی.

اون دو تا jar فایل رو باید ببری توی آدرس JAVA_HOME/jre/lib/endorse
کپی کنی و اون دو JAR فایل رو کلا از برنامت بیاری بیرون. یعنی CLASS_PATH برنامت

اما راه حل اول رو امتحان کن باید یکی شون رو حذف کنی به کل برنامت مشکلی موقع کامپایل بوجود نیاد

ali-hosseini
جمعه 18 مرداد 1392, 23:03 عصر
:قهقهه: دوست دارم که داری به خطا می خوری این یعنی داری چیز یاد می گیری

اتفاقی که برای تو این بار افتاده این که

دو تا jar فایل داری که بصورت اتفاقی یک کلاس هم نام با PACKAGE های هم نام دارن.

اونم اینه

حالا JVM‌ قاطی می کنه.

راه حل :
یکی از JAR فایلها رو حذف کنی

راه حل دوم : اگر با حذف یک JAR فایل به class not found exception خوردی باید بری endorse کنی.

اون دو تا jar فایل رو باید ببری توی آدرس JAVA_HOME/jre/lib/endorse
کپی کنی و اون دو JAR فایل رو کلا از برنامت بیاری بیرون. یعنی CLASS_PATH برنامت

اما راه حل اول رو امتحان کن باید یکی شون رو حذف کنی به کل برنامت مشکلی موقع کامپایل بوجود نیاد

سلام
شرمنده که مطلب قبلیم رو برداشتم.. ولی بازم دمت گرم که گفتی..
ولی یه جا خونده بودم که مشکل از چیز دیگه هستش.
گفته بود که کتابخانه jsf که برای آپاچی هست رو بردار و از مال mojara استفاده کن.
برای آپاچی بعضی جاهاش ارور داره
باتشکر

javaphantom
شنبه 19 مرداد 1392, 00:21 صبح
سلام
شرمنده که مطلب قبلیم رو برداشتم.. ولی بازم دمت گرم که گفتی..
ولی یه جا خونده بودم که مشکل از چیز دیگه هستش.
گفته بود که کتابخانه jsf که برای آپاچی هست رو بردار و از مال mojara استفاده کن.
برای آپاچی بعضی جاهاش ارور داره
باتشکر
خوب منم بهت گفتم مشکل سر jar فایل هست. باید یکی شو حذف کنی. :چشمک:

ali-hosseini
دوشنبه 04 شهریور 1392, 17:07 عصر
آقا سلام
شرمنده
من این رو چکار باید بکنم؟
راستش نفهمیدم که از کجا باید پاکش کنم یا برطرفش کنم.
باتشکر

17:25:05,653 ERROR [org.jboss.msc.service.fail] (MSC service thread 1-3) MSC00001: Failed to start service jboss.deployment.subunit."TestEN.ear"."TestWEB.war".INSTALL: org.jboss.msc.service.StartException in service jboss.deployment.subunit."TestEN.ear"."TestWEB.war".INSTALL: JBAS018733: Failed to process phase INSTALL of subdeployment "TestWEB.war" of deployment "TestEN.ear"
at org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitPhase Service.start(DeploymentUnitPhaseService.java:123) [jboss-as-server-7.1.3.Final.jar:7.1.3.Final]
at org.jboss.msc.service.ServiceControllerImpl$StartT ask.startService(ServiceControllerImpl.java:1811) [jboss-msc-1.0.2.GA.jar:1.0.2.GA]
at org.jboss.msc.service.ServiceControllerImpl$StartT ask.run(ServiceControllerImpl.java:1746) [jboss-msc-1.0.2.GA.jar:1.0.2.GA]
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker( ThreadPoolExecutor.java:1110) [rt.jar:1.7.0]
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run (ThreadPoolExecutor.java:603) [rt.jar:1.7.0]
Caused by: org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitProce ssingException: JBAS011231: More than one Application class found in deployment class org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication and class org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication
at org.jboss.as.jaxrs.deployment.ResteasyDeploymentDa ta.merge(ResteasyDeploymentData.java:38)
at org.jboss.as.jaxrs.deployment.JaxrsIntegrationProc essor.deploy(JaxrsIntegrationProcessor.java:100)
at org.jboss.as.server.deployment.DeploymentUnitPhase Service.start(DeploymentUnitPhaseService.java:116) [jboss-as-server-7.1.3.Final.jar:7.1.3.Final]
... 5 more

javaphantom
دوشنبه 04 شهریور 1392, 20:12 عصر
آقا سلام
شرمنده
من این رو چکار باید بکنم؟
راستش نفهمیدم که از کجا باید پاکش کنم یا برطرفش کنم.
باتشکر

17:25:05,653 ERROR [org.jboss.msc.service.fail] (MSC service thread 1-3) MSC00001: Failed to start service jboss.deployment.subunit."TestEN.ear"."TestWEB.war".INSTALL: org.jboss.msc.service.StartException in service jboss.deployment.subunit."TestEN.ear"."TestWEB.war".INSTALL: JBAS018733: Failed to process phase INSTALL of subdeployment "TestWEB.war" of deployment "TestEN.ear"
... 5 more

این کلاس در دوتا jar فایل قرار داره ببین تو کدومشون هست با حذف کردن یک کدومشون خودت تست بگیر ببین مشکلت حل می شه یا نه.

نشد باید یک کدوم از اون jar فایل ها رو توی folder endorse که توی java home هست باید کپی کنی

cups_of_java
دوشنبه 04 شهریور 1392, 20:14 عصر
خطا رو با دفت بخونید می بینید که توی پیکربندیه war فایلتون بیش از یک Application تعریف کردین.
کلن مشکل از فایل xmlتون هست. احتمالن annotationهاتون رو درست نزاشتید.

ali-hosseini
دوشنبه 04 شهریور 1392, 22:31 عصر
سلام و خسته نباشید.
راستش من کلی دنبال اون فایل گشتم ولی چیزی پیدا نکردم؟
اصلا چه جاهایی رو باید بگردم؟
درضمن اون فولدر endorse رو هم پیدا نکردم.
..........
والله من این رو از پروژه قبلیم ساختم... البته ساختار و تنظیماتش رو.... که اون هم این مشکل رو داشت که بعد برطرف شد.
ولی الان هرکاریش می کنم بازم این مشکل رو داره.
پروژه JSF من فقط یه فایل Bean داره و ۳ تا صفحه وب و تویه پروژه EJB هم ۲ تا پکیج دارم که تویه یکیش مدل های دیتابیس و اون یکی Bean های EJB هستش.
که این ۲ تا پروژه رو تویه یه اینترپراییز پروجکت ادغام کردم.
ولی این مشکل رو داره.
باتشکر

cups_of_java
سه شنبه 05 شهریور 1392, 10:46 صبح
دو حالت باید داشته باشه:
۱) دو تا فایل ear یا war هستن که دارن یک سری کلاس مشابه رو لود می کنن (یا تو کلاس ها یا تو جار فایل هاشون)
۲) نسخه Jbossت چیه؟ این مشکل رو ببین (https://issues.jboss.org/browse/AS7-3756) که در نسخه های اولیه ۷ بوده و بعد در ۷.۱.۱ حل شده.

javaphantom
سه شنبه 05 شهریور 1392, 11:30 صبح
سلام و خسته نباشید.
راستش من کلی دنبال اون فایل گشتم ولی چیزی پیدا نکردم؟
اصلا چه جاهایی رو باید بگردم؟
درضمن اون فولدر endorse رو هم پیدا نکردم.
..........
والله من این رو از پروژه قبلیم ساختم... البته ساختار و تنظیماتش رو.... که اون هم این مشکل رو داشت که بعد برطرف شد.
ولی الان هرکاریش می کنم بازم این مشکل رو داره.
پروژه JSF من فقط یه فایل Bean داره و ۳ تا صفحه وب و تویه پروژه EJB هم ۲ تا پکیج دارم که تویه یکیش مدل های دیتابیس و اون یکی Bean های EJB هستش.
که این ۲ تا پروژه رو تویه یه اینترپراییز پروجکت ادغام کردم.
ولی این مشکل رو داره.
باتشکر

ولله پروژه enterprise بدون maven نمی شه. شما اگر ساختار maven داشتی انقدر عذاب نمی کشیدی.

اول از همه طبق پستهایی که cup of java گذاشته ممکنه راه حلی که من دادم منطقی و درست نباشه.
نوع exception ی که شما نشون دادید داره می گه من یک class فایل با یک package یکسان دارم می بینم.

من عقیده ام اینه که شما توی classpath برنامه دو تا jar فایل اضافه کردید که این جر فایلهای از شانس بد شما هر دو یک کلاسی دارند با یک package یکسان.

اگر بتونید این دو jar فایل رو توی classpath پیدا کنید که ساده ام می شه پیداش کرد. کافی توی پروژه دنبال کلاس org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication بگرددید و ببنید از کدوم jar فایل اومده اون موقع می تونید با حذف jar فایل این مشکل رو باز بینی کنی. تازه اگر راه حلی که من دارم می دم درست باشه.

در صورتی که پروژه شما روی maven بود راحتر می شد گفت داستان چی هست. اگر نشد بگید تا یک کار دیگش بکنیم

ali-hosseini
سه شنبه 05 شهریور 1392, 14:13 عصر
سلام و شرمنده

دو حالت باید داشته باشه:
۱) دو تا فایل ear یا war هستن که دارن یک سری کلاس مشابه رو لود می کنن (یا تو کلاس ها یا تو جار فایل هاشون)
۲) نسخه Jbossت چیه؟ این مشکل رو ببین (https://issues.jboss.org/browse/AS7-3756) که در نسخه های اولیه ۷ بوده و بعد در ۷.۱.۱ حل شده.

خوب یه فایلی به اسم شبیه اون پیدا کردم... پاکش کردم.. ولی بازم هیچ.
از طریق خود ایکلیپش پاکش کنم؟

ولله پروژه enterprise بدون maven نمی شه. شما اگر ساختار maven داشتی انقدر عذاب نمی کشیدی.

اول از همه طبق پستهایی که cup of java گذاشته ممکنه راه حلی که من دادم منطقی و درست نباشه.
نوع exception ی که شما نشون دادید داره می گه من یک class فایل با یک package یکسان دارم می بینم.

من عقیده ام اینه که شما توی classpath برنامه دو تا jar فایل اضافه کردید که این جر فایلهای از شانس بد شما هر دو یک کلاسی دارند با یک package یکسان.

اگر بتونید این دو jar فایل رو توی classpath پیدا کنید که ساده ام می شه پیداش کرد. کافی توی پروژه دنبال کلاس org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication بگرددید و ببنید از کدوم jar فایل اومده اون موقع می تونید با حذف jar فایل این مشکل رو باز بینی کنی. تازه اگر راه حلی که من دارم می دم درست باشه.

در صورتی که پروژه شما روی maven بود راحتر می شد گفت داستان چی هست. اگر نشد بگید تا یک کار دیگش بکنیم

والله org.eclipse.persistence.jpa.rs.JPARSApplication این رو پیدا نکردم.
تا اینجاش شبیه به یه فایل بود org.eclipse.persistence.jpa ولی پاکش نکردم...
اگه بخوام با Maven بسازم...باید از چی نوع archetype استفاده کنم؟
باتشکر

omidbizdotcom
سه شنبه 05 شهریور 1392, 16:36 عصر
https://community.jboss.org/wiki/HowToUseEclipseLinkWithAS7

حالا چه اصراری داری از eclipselink استفاده کنی از یه orm دیگه استفاده کن . بعدشم مگه از REST می خوای استفاده کنی که JPA-RS باید تو پروژه ت باشه