PDA

View Full Version : سوال: تفاوت مابین JAVA EE/SE/ME

t---97
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 16:34 عصر
با سلام.
من کدام یک رو باید برای یاد گرفتن جاوا نصب کنم؟
بیشتر من دوست دارم با جاوا برای آندروید برنامه نویسم....
آیا کد نویسیشون فرق داره؟
t---97
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 18:40 عصر
دوستان راهنمایی نمیفرمایید؟

esmaeilbf
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 18:59 عصر
باید javaSE رو یاد بگیرید

csharpspider
جمعه 18 مرداد 1392, 11:23 صبح
با سلام.
من کدام یک رو باید برای یاد گرفتن جاوا نصب کنم؟
بیشتر من دوست دارم با جاوا برای آندروید برنامه نویسم....
آیا کد نویسیشون فرق داره؟
برای آندروید یا اکلیپس رو نصب کن (نصب اکلیپس و پلاگینش برای آندروید رو از گوگل سرچ کن پیدا میکنی) و یا میتونی از IDE خود گوگل استفاده کنی که همه چیزش با خودشه یعنی پلاگین دیگه لازم نیست نصب کنی / از اینجا بگیر Android Studio (http://developer.android.com/sdk/installing/studio.html)

تفاوت SE , EE , ME
همه اینها پلتفرم هستند و کد نویسی تفاوتی نمیکنه باهمدیگه / یعنی با کد جاوا تو همه مینویسی
ME پلتفرمی برای کدنویسی برای موبایل هست / برنامه جاوا در همه گوشی ها که ماشین جاوا نصب باشه کار میکنه / اگر میخواهید برای موبایل برنامه بنویسید همین نسخه رو یاد بگیرید
EE نسخه انترپرایس می باشه / برای برنامه نویسیه سرور بکار میره / این برای شما که تازه می خواهید یاد بگیرید سخته
SE نسخه استاندارد می باشه / میتونی برنامه های کاربردی باهاش بنویسی / اگر با نتبینز کار کنی محیط خیلی جالبی داره و میتونی زود راه بیوفتی / اگر میخواهی برنامه های کاربردی برای ویندوز یا هر سیستم عاملی بنویسی همین نسخه رو یاد بگیرید

نکته: در هنگام دانلود Netbeans IDE میتونید هر کدوم از این پلتفرمها رو به تنهایی دانلود کنید و یا همه اینها رو در یک فایل نصب هم میتونید بگیرید