PDA

View Full Version : آموزش گام به گام SharePoint 2013-2010 بخش سوم

mehdin69
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 23:12 عصر
سلام دوستان از این به بعد سعی میشه هفته ای 2 مرتبه توضیحاتی در مورد شیرپوینت بدم :)
خب شاید اولین چیزی که باید بلد باشیم اجزای سایت ها در شیرپوینت هست
پس به ترتیب شروع می کنیم کار کردن :)
اولین چیزی که توی همه سایت ها در شیرپوینت داریم List هست
List یه چیزی مثل جدول توی دیتابیس هست یعنی دقیقاً کار همون رو انجام میده... البته تفاوت هایی دارن که اگه خواستین براتون کاملاً تشریح می کنم
Library این هم یه قسمتی از سایت هست که برای ذخیره داکیومنت و اسناد و فایل ها ازش استفاده میکنیم
بعداً با این بخش بطور کامل کار واهیم کرد...
WorkFlow یا همون جریان کاری هست ... مثلاً توی یک اداره هستید و شما به عنوان یه کارمند می خواهید یه نامه رو بدید به ترتیب به معاون اداره و رئیس اداره تایید کنند و نامه رو بگیرید با این بخش این کار رو انجام میدیم و می تونیم نامه رو بدیم به معاون و در صورتی که معاون تایید کرد نامه برسه به دست مدیر در غیر این صورت نامه برگردد به خودمون به این روند می گن WorkFlow که بعداً کاملاً باهاش آشنا می شیم.
Recycle Bin این بخش به شما یه امکانی رو میده که مثل ویندوز فایل ها و بخش های پاک شده رو برگردونید.
خب بریم سر اصل مطلب ...
ساختن سایت در شیرپوینت
اگه یه برنامه نویس باشید و از دنیای برنامه نویسی اومده باشید و مطالب من رو می خونین حتماً میدونین ساخت یه وبلاگ بصورت کاملاً مجهز چقدر دردسر داره و چقدر وقت صرفش باید کرد
اینجا می خوایم با چند تا کلیک اولین وب سایت خودمون رو که بهش می گیم وبلاگ بسازیم
مرحله اول :
خب بریم توی منوی Action از بالا سمت راست مطابق شکل زیر روی New Site کلیک کنیم
108781
حالا مطابق شکل زیر روی Blog کلیک کنیم و از سمت راست More Option رو بزنیم
108782
حالا باز هم مطابق شکل زیر گزینه های موجود رو به دلخواه خودمون پر می کنیم.
108784
اینم از وبلاگی که ساختیم
108783

ادامه دارد

mehdin69
پنج شنبه 17 مرداد 1392, 23:15 عصر
ولی هنوز مونده به نظرتون نباید مطالب و کامنت های سایت رو مدیریت کنیم؟
اینم از مدیریت مطالب و کامنت های سایت
108783
108786
108789
108787
108788
نظرتون در مورد این شیوه آموزش؟؟؟
امیدوارم موثر بوده باشه...

Arash_janusV3
دوشنبه 21 مرداد 1392, 00:23 صبح
درود بر شما
شیوه ی خوبی هستش
ولی اگر تصویری باشه وقت خودتون رو کمتر خواهد گرفت
مثلا اگر با نرم افزار camtasia کار کرده باشید می تونید به راحتی همین کارهایی که در اینجا انجام می دید
در تصویربرداری هم انجام بدید و قطعا استقبال بیشتری خواهد شد
البته خودتون هم کمتر اذیت می شید الان با این وضعیت یک سری توضیحات دادید که خوب زمان بر هستش
هم از نظر تایپ و هم گذاشتن تصاویر و حتی اصلاح کردن تصاویر .
فرض کنیم برای این آموزشی که در اینجا زحمتشو کشیدید نیم ساعت یا یک ساعت زمان برده باشه
خوب اگر همین مقدار زمان رو برای تصویری بگذارید تبدیل می شه به نیم ساعت آموزش
دیگه خودتون مقایسه کنید که چه حجمی رو می تونید آموزش بدید
مثلا در حین انجام ساخت سایت معایب ، محاسن ، روش ها ، کاربردها ، مثالها و ... هم می تونید بگید
در هر صورت زحمات شما قابل قدرانی ست.
موفق باشید

mehdin69
دوشنبه 21 مرداد 1392, 09:05 صبح
من اگه تو آموزش های قبل نگاه کرده باشید دقیقاً همین کار رو گفتم دارم میکنم ولی سایت اجازه آپلود به من نداد و منم وقت این رو نداشتم که تیکه تیکه فیلم بگیرم و بذارم و یا فیلم رو ادیت کنم
مطمئناً اونجوری منم راحت ترم :)
مرسی از نظرتون

Arash_janusV3
دوشنبه 21 مرداد 1392, 13:59 عصر
با نرم افزار rar به راحتی می تونید فایلتون رو به قسمت های 400 کیلو بایتی تبدیل کنید
زمان بر هم نیست

mehdin69
دوشنبه 21 مرداد 1392, 17:57 عصر
شاید برا شما نباشه اما برا من خیلی زمان بر هست که همینطور بیام بزنم آپلود
سری بعد توی pdf مینویسم که خوندنش براتون بهتر باشه

portable
پنج شنبه 30 مرداد 1393, 13:35 عصر
بعضی نرم افزار ها هستن که فیلم فشرده میگیرن یه ربع آموزش میشه چیزی حدود 350 کیلو بایت. * البته انتخاب با خودتان است. *