PDA

View Full Version : کدوم فریمورک ؟

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 09:25 صبح
سلام
من تا حالا تجربه نوشتن سی ام اس و کار با هیچ یک از فریم ورک هارو نداشتم و الان فقط یه سوال ساده دارم...
از کدوم فریمورک بهتره که استفاده کنم؟؟؟؟

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:18 صبح
گفتنیست php رو کامل بلدم html و css رو هم بلدم شیگرایی و mvc رو هم دارم یاد میگیرم
دنبال یه فریم ورکم که ساده باشه. yii خیلی شیر تو شیر بود
ممنون

mousavi711i
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:27 صبح
ببین دوست عزیز یکی از فریم ورکهای که نوشتم رو میتونی انتخاب کنی
1-Symfony
2-Codigniter
3-Cake php
4-Phalcon php
البته فریم ورکهای زیاد دیگری هم هستند که از نظر بنده این چهار تا نسبت به بقیه برتری دارند
ولی از نظر بنده یکی از بهترین فریم ورکهای حال حاضر دنیای وب فریم ورک قدرتمد Symfonyهستش
که آخرین نسخه ی موجود در دنیا نسخه 2 آن میباشد
امه چرا Symfony
1-هسته ی php
2-بهرگیری از OOP
3-بهره گیری و پیاده سازی پروژه بر اساس معماری سه لایهMVC
4-دارای انواع کتابخانه های قدرتمند
5-داری یک موتور پرداژش داده ایی قوی بنامDoctrine
6-دارای موتور پردازش قالب قویTwigو قابلیت ساخت و اضافه کردن هرنوع قالبی به آن
7-دارای باندل های متعدد که براحتی میتوانید آن را دانلوود کرده و به پروژه خود اضافه کنید
8-یکی از محبوب ترین پروژه های Open sourceسایت Githuphttp://github.com/
8-از دیگر ویژگی های فریم ورک Symfonyاینکه 1-انعطاف پذیری بسیار عالی2-قابلیت توسعه سریع و آسان جون بر اساس معماری MVCاست 3-سرعت و کارایی بسیار خوب 4-ثبات و پشتیبانی بسیار خوب5-کاربری آسان
شما برای یادگیری فریم ورک سیمفونی باید به خود سایت سیمفونی رجوع کنید. چون بهترین Documetationرا جهت یادگیری فقط در همین سایت می توانید پیدا کنید.
در شروع یادگیری سیفونی شاید در ابتدا یکم اذیت شوید ولی وقتی که روی این فریم ورک کامل مسلط شوید هر web application رو که بهت بدن راحت میتوننی با این فریم ورک پیاده کنی اونوقته کلی درآمد بهم میزنی
و دقیقا برای ساخت پروژهای امروزی که به PHPوOOPوMVC اینها نیاز است همش رو براحتی در سیفونی خواهی دید که یک جا جمع شده و در اختیار خواهی داشت
انشا ء الله در آینده که تایمم آزاد بشه یه تاپیک آموزشی خوب با همکاری دوستان جهت یادگیری این فریم ورک قوی و محبوب در دنیا راه خواهیم انداخت.
ضمنا بگویم که جهت یادگیری این فریم ورک باید یه درک متوسطی از phpداشته باشید
شناخت بسیار عالی و خوبی از شی گرایی داشته باشید
ویه درک نسبی و متوسطی رو هم از htmlوcssوjsداشته باشید
روجوع بهhttp://symfony.com/‎

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 11:33 صبح
خیلی ممنون از پاسخ کاملت دوستم
من امکاناتی رو که میخوام cms داشته باشه رو اینجا نوشتم http://barnamenevis.org/showthread.php?409848-%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%85-cms-%D8%A8%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D9%85.-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7
ایا سیمفونی برای این ویزگی ها توانایی لازم داره؟
ایا کار باهاش اسونه (نسبت به yii که مارو سرویس کرد)؟
parsboy
یک شنبه 20 مرداد 1392, 12:29 عصر
خیلی ممنون از پاسخ کاملت دوستم
من امکاناتی رو که میخوام cms داشته باشه رو اینجا نوشتم http://barnamenevis.org/showthread.php?409848-%D9%85%DB%8C%D8%AE%D9%88%D8%A7%D9%85-cms-%D8%A8%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%D9%85.-%DA%A9%D9%85%DA%A9-%D9%84%D8%B7%D9%81%D8%A7
ایا سیمفونی برای این ویزگی ها توانایی لازم داره؟
ایا کار باهاش اسونه (نسبت به yii که مارو سرویس کرد)؟
1= ریجستر کنن
2- لاگین
3- دادن پیام به مدیر سایت(فقط مدیر. کاربرا به هم نمیدن)
4- امکان تغیر پسورد و برخی ویژگی های پروفایل
5- یه سرچ ناقابل برا پیدا کردن یه کاربر خاص
6- امکان مشاهده ی پروفایل بقیه کاربرا
7- پنل مدیریت فقط برای تایید عضویت کاربرا

باسلام دوست عزیز این کارهایی که شما میخواهید انجام بدیدمیشه گفت ساده هست و میتونید به راحتی
با هرفریم ورکی انجام بدیداما بنده برای شروع Codigniter یا همون CI رو پیشنهاد میکنم.
موفق باشید.

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 12:33 عصر
ممنون ازت پسر پارسی :)
من نمیدونستم یه تاپیک مفصل راجه به فریم ورک هست وگرنه تاپیک نمیزدم
تشکر مجدد

navid3d_69
یک شنبه 20 مرداد 1392, 14:17 عصر
من Laravel یا Yii رو پیشنهاد می کنم

MRmoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 14:37 عصر
من Laravel یا Yii رو پیشنهاد می کنم
Yii برا تازه كارا سنگينه...
laravel رو تا حالا نگا نكردم.

ولي CI عجيب آسونه!

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 14:39 عصر
اقای نوید laravel و yii نسبت به ci اسونتره یادگیریش؟
من حقیقتش زیاد وقتشو ندارم برا یادگیری فریم ورک . برنامه ایی هم که میخوام بنویسم زیاد پیچیده نیست. واسه همین دنبال یه فریم ورک اسون میگردم
ممنون

اقای مون من هم دنبال اسونی هستم :) احتمالا ci رو شروع کنم. تشکر

navid3d_69
یک شنبه 20 مرداد 1392, 15:15 عصر
خب نه آسون نیست اگر می خواین سری یاد بگیری برید سراغ CI ولی خب اگر mvc و opp رو خوب بلد باشین کلا آسون تر میشه خب اگر برنامه پیچیده نیست خوب خیلی هم نیاز به فرم ورک نیست

soltoon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 15:37 عصر
اقای نوید این که سایتم در چه حدی هست رو بالا تر فهرست ویژگیهاش رو گفتم. به نظرتون یه سایت در این سطح با فریم ورک راحت تره یا بدون فرم ورک؟
مسئله دیگه این که دوس دارم یه فرم ورک یاد بگیرم صرفا جهت تپل کردن رزومه :)

navid3d_69
یک شنبه 20 مرداد 1392, 16:17 عصر
خب فعلا پروژه رو با خود php انجام بدین بعد فرم ورک یاد بگیرید چون پروژه چیزه سنگینی نیست که حتما فرم ورک بخواد