PDA

View Full Version : تغییر محتوای یک کمبوباکس با توجه به کمبو باکس دیگر

rezaee2
یک شنبه 20 مرداد 1392, 12:09 عصر
سلام

میخوام مثلا کمبوباکس اولی استان انتخاب شد کبوباکس دومی شهرستانهای اون استان رو بخونه.. روی دستورات اس کیو الش مشکل ندارم
مساله انتخاب رویداد مناسب هست

من از SelectedIndexChanged استفاده کردم
اما مساله اینجاست که از من اررور میگیره
مجبور شدم کلک بازی سرش در بیارم...
مساله سر فرم لود و.. هست

خلاصه راه درستی اگه کسی میشناسه بگه ممنون میشم

veniz2008
یک شنبه 20 مرداد 1392, 13:47 عصر
سلام

میخوام مثلا کمبوباکس اولی استان انتخاب شد کبوباکس دومی شهرستانهای اون استان رو بخونه.. روی دستورات اس کیو الش مشکل ندارم
مساله انتخاب رویداد مناسب هست

من از SelectedIndexChanged استفاده کردم
اما مساله اینجاست که از من اررور میگیره
مجبور شدم کلک بازی سرش در بیارم...
مساله سر فرم لود و.. هست

خلاصه راه درستی اگه کسی میشناسه بگه ممنون میشم
سلام.
من یا دیگران چطور باید بدونیم چه خطایی رخ داده؟
کدت رو بذار.
متن خطا رو بذار و اگر بتونی یه عکس از خطا بذاری که خیلی بهتره.

rezaee2
دوشنبه 21 مرداد 1392, 10:00 صبح
دوست عزیز
مساله خطا نیست..
من مشکلم رو حل کرد

فقط خواستم ببینم که دوستان حرفه ای برای اینکه اینکار رو انجام بدن چیکار میکنن: "کمبوباکس اولی استان که انتخاب شد کبوباکس دومی شهرستانهای اون استان رو نشون بده, شهرستان که انتخاب شد توی کومبوباکس بعدی روستاهای اون شهر رو لود کنه.. روی دستورات اس کیو الش مشکل ندارم, مساله انتخاب رویداد مناسب هست" اروری هم که میگیره فک میکنم مربط به زمان لود هست که یه بار تکست چنج صورت میگره و ادامه ماجرا...

amir200h
دوشنبه 21 مرداد 1392, 10:07 صبح
شما اول باید دوتا جدول درست کنین یکی توش نام استان همراه با کلید باشه. یکی دیگه نام شهرهای استان با کلید استان باشه.
حالا مقادیر استان رو میریزی تو کمبوباکس اولیت. دقت کن که مقدار valuemember کومبو باکست برابر کلید استان باشه. بعد تو رویداد SelectedIndexChanged میای مقدار selectetvalue رو میگیری و تمام شهرهایی که کلید استان رو دارن رو از جدول دومی میکشی بیرون

Mahmoud.Afrad
دوشنبه 21 مرداد 1392, 10:15 صبح
متن خطا رو که نزاشتی!

خطا به خاطر اینه که رویداد قبل از پر شدن کمبوباکس اول رخ میده. میتونی دو تا کار بکنی. یکی اینکه از همون رویداد استفاده کنی منتها نه از طریق پنجره events. بلکه از طریق کدنویسی بعد از اینکه کمبوباکس اول رو پر کردی رویداد رو بهش نسبت بدی. راه دیگه هم استفاده از رویداد SelectionChangeCommitted هست.

rezaee2
دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:19 عصر
تشکر از دوستان
امیرجان من همینکارو کرده بودم ولی روی بستن کانکشن اررور میداد و میگفت هنوز کانکشنت بازه

Mahmoud جان سراغ همین SelectionChangeCommitted بودم
دستت درد نکنه
قربانت