PDA

View Full Version : سوال: سرعت در اجرای نرم افزار

mthreat.info
یک شنبه 20 مرداد 1392, 16:50 عصر
سلام به همه ی کاربران حاضر در سایت من با C# کلی برنامه مینویسم و به دوستام میدم اما همه ی رنامه هایی که تا حالا نوشتم و تحویل دادم یک مشکل مشترک داشتم اونم سرعت کم در راه اندازی نرم افزار (StartUp) حالا من میخوام بدونم چی طوری میشه این زمان تبدیل کدهای CLR رو به زبان ماشین کم کنم؟ آقا سرت رو درد نیارم چطوری میشه زمان Startup نرم افزار رو کاهش داد؟
راستی از Navigate Image نمیخوام استفاده کنم (تو یه کتاب خوندم که بعضی وقت ها برنامه به سورس ها ی CLR خودش نیاز داره تا دوباره کامپایل بشه)

esafb52
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:13 عصر
با سلام من چند نکته به ذهنم میرسه
1- تو قسمت پارشال فرم اصلی و فرم لودینگ نباید خیلی آبجکت بسازیم یا اگر آبجکت ساختیم حتی الامکان تا زمان استفاده نیو نکنیم تا کنستراکتور اون شی فراخوانی نشه و در زمان نیاز این کار رو بکنیم 2-همچنین نیاییم یه برنامه دیتابیسی بنویسیم و تو لود فرم اصلی گرید رو با چندهزار رکورد لود کنیم
3-از using استفاده کنیم تا شی رو بعد از استفاده از بین ببره و قص علی هذا
4-سعی کنیم کدمون رو بهینه کنیم یه مقاله تو سایت هست راجب این موضوع
موفق باشی

aliagamon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:18 عصر
علاوه بر موارد بالا میتونی یه splash درست کنی که تو اون مدت ابجکت ها و دیتابیس لود بشه(splash همیشه واسه کلاس و خوشگلی نیست)و میتونی با splash یه سری از بخش های لود (مثلا لود دیتابیس رو) در thread اجرا کنی که فرم بالا بیاد بعد یه چیزی رو گرید باشه بگه در حال اتصال به بانک داده هم سرعت بالا اومدن بیشتر میشه هم برنامه تو یه مدت کوتاه هنگ نمیکنه....(منظور چند ثانیه بعد اجرا هست)

mthreat.info
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:22 عصر
من یه فرم ساده هم که میسازم همین مشکل رو دارم (بدون new و بانک و..)
کدهامو بهینه کنم؟؟ یعنی کد ساخت فرم رو بگیرم دستکاری کنم؟ یا کد هایی که تو FormLoad مینویسم؟ (مشکل من استارت اویل هستش نه ساخت و فراخانی فرم های دیگه اونم تو زمان اجرا)
سوال بعدی من از using در InitializeComponent(); استفاده کنم؟ یا کد هایی که زدم؟

mthreat.info
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:23 عصر
علاوه بر موارد بالا میتونی یه splash درست کنی که تو اون مدت ابجکت ها و دیتابیس لود بشه(splash همیشه واسه کلاس و خوشگلی نیست)و میتونی با splash یه سری از بخش های لود (مثلا لود دیتابیس رو) در thread اجرا کنی که فرم بالا بیاد بعد یه چیزی رو گرید باشه بگه در حال اتصال به بانک داده هم سرعت بالا اومدن بیشتر میشه هم برنامه تو یه مدت کوتاه هنگ نمیکنه....(منظور چند ثانیه بعد اجرا هست)
حرف شما هم متین ولی آخه وقتی همون Splash طول میکشه تا بالا بیاد اون رو چی کار کنم؟
(احتمالا من میرم و فردا میام لطفا شما نظرات و پینهاد های خودتون رو بدید تا انشالله این مبحث هم به یه جایی برسه ممنون ، راستی در خصوص پیشنهاد هاتون چون من تجربه ی چندانی در زمینه ی برنامه نویسی ندارم اگر نظر شما در خصوص سریع تر کردن برنامه استفاده از تکنولوژی WPF و .. هست لطفا حداقل ها برای اجرای این فناوری رو هم بگید)

aliagamon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 22:50 عصر
من پیشنهاد میکنم شما وارد wpf نشین(یهو و بی مقدمه برای یه چیز مثل این)کم کم کلنجار برین و اموزش بخوانین چون تو wpf ادم یهو گم میشه خیلی گستردست.....
شما این پست :http://www.dotnetperls.com/optimization
و این مطلب رو :http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/t0hfscdc.aspx
بخوانین به نتیجه میرسین ایشاالله....