PDA

View Full Version : سوال: هر کاری میکنم نمیتونم با استفاده از web browser روی یک لینک کلیک کنم...

Mosafers
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:42 عصر
سلام خیلی جستجو کردم روش هایی بود اما جواب نداد یه صفحه دارم یه لینک داره میخوام با کلیک روی دکمه button1 در webbrowser روی لینک کلیک کند؟

malizergani
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:09 عصر
سلام دوست عزیز

واضح تر ؛ لطفاً

Mosafers
یک شنبه 20 مرداد 1392, 18:50 عصر
سلام مثلا میخوام روی لینک زیر کلیک در webbrowser یا از روش دیگه کلیک کنم؟؟؟؟

مهرداد صفا
یک شنبه 20 مرداد 1392, 19:01 عصر
با سلام.
برای لینکها در صورتی که فقط آدرس یک صفحه جدید را داشته باشند یک راه دیگر هم وجود دارد.
شما می توانید با استفاده از متود GetAttribute مقدار خصوصیت "href" را گرفته به آن navigate کنید.
اگر نیاز به توضیحات بیشتری داشتید لطفا جزئیات صفحه و روشهایی رو که تا به حال امتحان کردید را قرار بدهید.

aliagamon
یک شنبه 20 مرداد 1392, 22:47 عصر
شما برای کلیک باید از این دستور استفاده کنید:

webBrowser1.Document.GetElementById("btnSubmit").InvokeMember("click");

اما از اونجا که این دکمه در بلوگفا ای دی نداره تو کدنویسیش باید از روی نوشته اونو بشناسین که من یه function واسه این کار قبلا نوشتم که اینه:

void clickbyname(string innerText,string type)
{

bool wtrue=true;
while(wtrue)
foreach (HtmlElement link in webBrowser1.Document.GetElementsByTagName(type))
{
if (link.InnerText != null)
if (link.InnerText.Equals(innerText))
{
link.InvokeMember("click");
wtrue = false;
}

}
}

اینطوری استفاده میشه که اولین ورودی نوشته اون لینکه دومی مدلشه(که مثلا لینکه و اینا یعنی تگش چی که تگ لینک a هست)
نمونه استفاده:

clickbyname("ورود به وبلاگهای گروهی", "a");

Mosafers
سه شنبه 22 مرداد 1392, 21:08 عصر
با سلام.
برای لینکها در صورتی که فقط آدرس یک صفحه جدید را داشته باشند یک راه دیگر هم وجود دارد.
شما می توانید با استفاده از متود GetAttribute مقدار خصوصیت "href" را گرفته به آن navigate کنید.
اگر نیاز به توضیحات بیشتری داشتید لطفا جزئیات صفحه و روشهایی رو که تا به حال امتحان کردید را قرار بدهید.
آقای صفا یه صفحه ثابت هست نمیدونم چرا لینک رو مستقیم به webbrowser میدم خطا میده !
ولی روی لینک کلیک میکنم مشکلی نداره

از شمام ممنونم ببخشید علی آقا این کد کامل برای شما جواب داد؟
از روش مقایسه امتحان کردم جواب نداد.

aliagamon
سه شنبه 22 مرداد 1392, 21:18 عصر
خدمت شما...:چشمک: