PDA

View Full Version : راهنمایی در یک کوری گرفتن مناسب

ramsess
یک شنبه 20 مرداد 1392, 17:57 عصر
سلام دوستان - من یه جدول دارم شامل - کالا 1 - مقدار1 - کالا2- مقدار 2 - کالا3- مقدار 3
یعنی شش فیلد. با فرض اینکه این اطلاعات وارد شده است :
رکورد اول : فیلد کالا1 = 200 - مقدار = 12 ---فیلد کالا2 = 3003 - مقدار = 10 ---فیلد کالا3 = 400 - مقدار = 5
رکورد دوم: فیلد کالا1 = 5005- مقدار = 12 --فیلد کالا2 = 200- مقدار = 10 ---فیلد کالا3 = 9006- مقدار = 5
رکورد سوم: فیلد کالا1 = 2006 - مقدار = 12 ---فیلد کالا2 = 300 - مقدار = 10 ---فیلد کالا3 = 200 - مقدار = 4
حالا اگر بخواهیم جستجو کنیم و کد کالای 200 رو جستجو کنم چه کار باید بکنم - دقت کنید من اگر در جستجو عنوان فیلدی رو که می خوام جستجو کنم باید فیلد1 باشد تا کد 200 در رکورد اول رو بیاره اگر دقت کنید در رکورد دوم و سوم هم کد دویست قرار دارد اما در فیلدهای دیگری

m.4.r.m
یک شنبه 20 مرداد 1392, 23:15 عصر
شما داری برنامه فاکتور شبیه حسابداری رو پیاده سازی می کنی به نظرم ، خب شما الان به من بگو اگه کاربر خواست بیشتر از 3 مورد کالا وارد کنه چیکار باید بکنه ؟ شما باید جوری برنامه نویسی کنی که کاربر رو تو محدودیت نزاری فکر کن یک روز یه کاربری پیدا بشه بخواد 100 قلم جنس داشته باشه . این یک فرض مهم اما غیر قابل پیش بینی است . این برنامه ای که نوشتی با یک تغییر کوچک می تونی رکورد مورد نظر خودتو پیدا کنی اونم اینه که یک ID هم در جدول داشته باشی مثلا به صورت AutoNumber و اون هم به صورت کلید اصلی که به صورت غیر تکراری باشه

خب شما در جدول این فیلد رو اضافه کن :

جدول : کد - کالا1 - مقدار1 - کالا 2 - مقدار 2 - کالا3 - مقدار 3

در جست و جو هم این طوری می نویسی :

Adodc1.RecordSource = "Select * From Table1 Where ID=" & txtnumber.Text
Adodc1.Refresh

ramsess
شنبه 26 مرداد 1392, 14:00 عصر
واقعا از درک شما ممنون خوب فهمیدی - برنامه من یه برنامه انبار داری هست - من تو قسمت قبض انبار بر اساس کد کالا جنس رو از انبار خارج می کنم یا با کد کالا جنس رو وارد انبار می کنم کدی که می خوام بنویسم اینه که مثلا کارپرداز می رسه 4 قلم جنس متفاوت رو با هم خرید می کنه و می خواد وارد انبار کنه مثلا
کاغذ با کد 12 - میز با کد 13 - لباس با کد 14 - مداد با کد 15 و حالا موجودی انبار جنس 12 فرض کنیم 20 باشه اگه یه روز دیگه دوباره بخوایم جنس کد دوازه رواینبار توی ردیف 6 ورود به کالا بنویسیم یعنی فیلد ششم باشه و بخوام جمع کالاهای وارد شده به انبار رو بگیرم باید چکار کنم.؟؟؟
با سپساس وِیژه از شما دوست عزیز