PDA

View Full Version : سوال: خطا در استفاده از OpenFileDialog

dharmaa
یک شنبه 20 مرداد 1392, 23:38 عصر
سلام بر دوستان
من دراستفاده از OpenFileDialog دچار مشکل شدم .به متد ShowDialog() که میرسه خطای
Access Violation Exception رو میده .(یعنی حافظه سیستم من محافظت شده است و...) متاسفانه نمیدونم ایرادش از کجاست .خطا در تصویر زیر هست.
مثل همیشه راهگشایم باشید.ممنونم

108935

dharmaa
دوشنبه 21 مرداد 1392, 08:05 صبح
اوه خدای من چرا هیچ کس هیچی نمیگه!!!!
لطفا خواهشا یه راهنمایی...

کاظم فلاحی خواه
دوشنبه 21 مرداد 1392, 09:36 صبح
این مشکل برای منم پیش اومد دلیلش از آفیس 2010 هست که باید هات فیکسشو دانلود کنی .
به لینک زیر برو
http://support.microsoft.com/hotfix/KBHotfix.aspx?kbnum=2516475&kbln=en-us

وقتی صفحه باز شد رو دکمه ی I Accept کلیک کن بعد در صفحه ای که باز میشه لینک دانلود برای کسایی که آفیس 64 بیتی نصب کردن موجوده اگه آفیس روی سیستم تو 32 بیتی هست روی
Show hotfixes for all platforms and languages کلیک کن تا لینک دانلود 32 بیتی هم نمایش داده بشه برای دانلود هر کدوم اونا رو تیک بزن در مرحله ی 2 آدرس ایمیلت رو وارد کن و با وارد کردن رمز نشان داده شده در یک عکس و با کلیک روی دکمه ی Request Hotfix کار تموم شده حالا به ایمیلت برو و دانلودشون کن .

dharmaa
دوشنبه 21 مرداد 1392, 11:31 صبح
ممنون بابت پاسختون. اما من دو تا سوال برام پیش اومده.
اول اینکه برای چی باید اینکارو بکنم یعنی چه دلیلی نداره که hotfix رو نصب کنم.دلیل این خطا چیه؟
دوم اینکه وقتی دانلودش کردم و میخام نصبش کنم این پیغام ومیده:
there are no product affected by this package installed on this system
من از ادرسی که خود سایت مایکروسافت برای ایمیلم فرستاده بود دانلود کردم.حالا نمیدونم چرا یه همچین چیزی رو میگه!
به اندازه یه دنیا ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنید.

کاظم فلاحی خواه
دوشنبه 21 مرداد 1392, 12:04 عصر
دوست عزیز اول بگید نسخه ی آفیس رو سیستمتون کدومه.
Hotfix یه جور بسته ی رفع مشکل از یه نرم افزاره. آفیس 2010 سرویس پک 1 وقتی روی سیستم نصبه موقع برنامه نویسی نمیشه از OpenFileDialog استفاده کرد .
فکر کنم آفیس روی سیستم شما 2010 باشه این هات فیکس برای 2010sp1 هسته تنها راه حلی که می دونم اینه که آفیس 2010 رو حذف و آفیس 2013 رو اگه داری نصب کن . مشکل حل میشه .
یه راه حل دیگه ، اگه سرعت اینترنتت زیاده از طریق ویندوز آپدیت تمام موارد مربوط به آفیس رو تیک بزن و دانلود کن . مطمئن باش مشکل حل میشه .

dharmaa
دوشنبه 21 مرداد 1392, 15:22 عصر
دوست عزیز اول بگید نسخه ی آفیس رو سیستمتون کدومه.
فکر کنم آفیس روی سیستم شما 2010 باشه این هات فیکس برای 2010sp1 هسته

فکرتون کاملا درسته ،آفیس سیستمم 2010 است.شما فرمودین که این مشکل (خطای برنامه نویسی)به خاطر آفیس 2010 سرویس پک 1 هستش.اما من که سرویس پک1 رو نصب ندارم!!! یا شایدم کلا با 2010 مشکل داره.
به هر حال من 2013 رو نصب میکنم و امیدوارم که مشکل حل بشه .در هر صورت نتیجه رو اعلام خواهم کرد.
و باز هم سپاسگذارم از این که اطمینان درست شدنش رو بهم میدین

کاظم فلاحی خواه
سه شنبه 22 مرداد 1392, 01:41 صبح
فکرتون کاملا درسته ،آفیس سیستمم 2010 است.شما فرمودین که این مشکل (خطای برنامه نویسی)به خاطر آفیس 2010 سرویس پک 1 هستش.اما من که سرویس پک1 رو نصب ندارم!!! یا شایدم کلا با 2010 مشکل داره.
به هر حال من 2013 رو نصب میکنم و امیدوارم که مشکل حل بشه .در هر صورت نتیجه رو اعلام خواهم کرد.
و باز هم سپاسگذارم از این که اطمینان درست شدنش رو بهم میدین

دوست عزیز منظور من اینه که کلا آفیس 2010 اگه روی سیستم باشه اون خطا رو می ده و مایکروسافت نیز برای حلش یک هات فیکس ارائه داده ولی اون هات فیکس روی نسخه ی 2010 سرویس پک 1 نصب میشه در نتیجه اونایی که آفیس بدون سرویس پک دارند یا باید آپدیتش کنند به سرویس پک 1 و بعد هات فیکس رو نصب کنند یا باید کلا بی خیال 2010 بشن و برن سراغ 2013 چون بعضی دوستان ویندوزشون ایکس پی هست و 2013 روی اون نصب نمیشه در نتیجه باید حتما نسخه 2010 سرویس پک 1 رو نصب کنند تا هات فیکس روی اون نصب بشه . و چون سیستم شما ویندوزش 7 هست ، می تونید 2013 نصب کنید (بجای اینکه 2010 رو به سرویس پک 1 آپدیت و هات فیکس رو نصب کنید)

dharmaa
سه شنبه 22 مرداد 1392, 16:51 عصر
بسیار عالی،ممنونم خیلی ممنونم که وقت میذارین و با حوصله جوابگو سوالهایم هستین.
امیدوارم که تا به نتیجه رسیدن مسئله این تاپیک رو دنبال کنید....

dharmaa
چهارشنبه 30 مرداد 1392, 16:31 عصر
سلام مجدد بر همه دوستان باهوشم.
بالاخره مشکل باز کردن OpenDialogحل شد .البته بدون تعویض کردن آفیس.و صد البته با تغییر کوچکی در کانکشن استرینگ.
به عبارتی دیگه آفیس 2013 رو نصب نکردم ،اما کانکشن استرینگ رو به این شکل تغییر دادم و درست شد.
con.ConnectionString = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0; Data Source=|DataDirectory|\\databasename.accdb; OLE DB Services=-1";
البته خیلی وقت پیش درست شده بودا ،ولی متاسفانه وقتی پیدا نکردم که پست بذارم .
و باز هم تشکر فراوان از اقای فلاحی خواه که سرنخ دلیل این ارور رو دستم دادن...